Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Nentjes wint, Van Barneveld zit nog in wachtkamer

Darter Nentjes wint, Van Barneveld zit nog in wachtkamer

NIEDERNHAUSEN (ANP) - Darter Geert Nentjes heeft weer een speelkaart voor de PDC verdiend. 'The Spear' uit Urk was op de tweede dag van de finaleronde van de zogeheten Qualifying School de sterkste. Hij klopte in de finale de Georgiër Boris Koltsov (6-5), nadat hij in de halve eindstrijd Raymond van Barneveld had uitgeschakeld (6-5).

De winnaars van de vier speeldagen van de finaleronde in het Duitse Niedernhausen mogen komend seizoen aan de toernooien van de PDC deelnemen. Ook de acht beste darters over vier speelronden zijn dit jaar te zien op het hoogste niveau.

Van Barneveld strandde zondag in de achtste finales en bereikte dus maandag de laatste vier. Hij strijdt dinsdag en woensdag verder voor een terugkeer naar het hoogste niveau. De vijfvoudig wereldkampioen is in Niedernhausen begonnen aan zijn 'tweede' dartscarrière. Hij nam ruim een jaar geleden afscheid van zijn favoriete sport, maar kwam in september terug op dat besluit.

Meer uit Sport

Hamilton noemt gat met Verstappen 'krankzinnig groot'

SUZUKA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton noemt het grote verschil in snelheid met Max Verstappen 'zorgwekkend'. De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes, die vorige week nog hoopvol was na zijn derde plaats in de Grote Prijs van Singapore, klonk na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Japan bijna wanhopig. Hamilton eindigde als zevende, maar was in zijn snelste ronde meer dan een seconde langzamer dan Verstappen, die poleposition pakte met een nagenoeg perfect rondje op het circuit van Suzuka. "Dat verschil is krankzinnig groot", zei de Brit.

3 minuten geleden
Wereldkampioen Van der Poel houdt wegseizoen voor gezien

PARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel zal dit jaar niet meer in actie komen in wegwedstrijden. De wereldkampioen op de weg rijdt zondag nog wel een mountainbikewedstrijd op het parcours van de Olympische Spelen van Parijs.

24 minuten geleden
Campenaerts wint tijdrit Luxemburg, Hirschi nieuwe leider

PÉTANGE (ANP) - De Belg Victor Campenaerts heeft de vierde etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een individuele tijdrit over een kleine 24 kilometer. De Zwitser Marc Hirschi nam met nog een etappe te gaan de leiderstrui over van de Ier Ben Healy.

1 uur geleden
Wielrenster Bredewold vol ongeloof na behalen Europese titel

WIJSTER (ANP) - Mischa Bredewold was stomverbaasd toen ze in de laatste 10 kilometer van de strijd om de Europese wielertitel opeens alleen voorop reed. "Ik dacht: dit is niet het plan. Maar ik dacht ook: als ik maar lang genoeg voorop rijd is dat goed voor Demi en Lorena", doelde ze op haar ploeggenotes Demi Vollering en Lorena Wiebes, de titelverdedigster. Maar niet de twee veel bekendere rensters maar de 23-jarige Amersfoortse passeerde als eerste de finish op de Drentse VAM-berg.

2 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint wegwedstrijd op EK in Drenthe

WIJSTER (ANP) - Mischa Bredewold heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen op en rond de VAM-berg in Drenthe de wegwedstrijd gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse reed in de slotfase weg uit een selecte groep en behield tot de finish een kleine voorsprong. Haar landgenote Lorena Wiebes, de titelverdedigster, sprintte naar de tweede plaats, net voor wereldkampioene Lotte Kopecky uit België.

2 uur geleden
Twee titels voor Boer op NK shorttrack

LEEUWARDEN (ANP) - Teun Boer heeft op de eerste dag van de Nederlandse kampioenschappen shorttrack in Leeuwarden de titels veroverd op de 1500 en de 500 meter. Op die eerste afstand passeerde Jens van 't Wout als eerste de finish, maar de deels in Canada opgegroeide shorttracker kreeg een straf vanwege een duw.

2 uur geleden
Marini breekt sleutelbeen en mist MotoGP-race in India

GREATER NOIDA (ANP) - De Italiaanse MotoGP-coureur Luca Marini heeft door zijn crash in de sprintrace bij de Grote Prijs van India zijn linkersleutelbeen gebroken en kan zondag niet starten in de hoofdrace. Marini kwam na de start op het Buddh International Circuit in aanraking met de motor van zijn land- en teamgenoot Marco Bezzecchi en werd van zijn Ducati afgeworpen.

3 uur geleden