Darter Nentjes wint, Van Barneveld zit nog in wachtkamer
NIEDERNHAUSEN (ANP) - Darter Geert Nentjes heeft weer een speelkaart voor de PDC verdiend. 'The Spear' uit Urk was op de tweede dag van de finaleronde van de zogeheten Qualifying School de sterkste. Hij klopte in de finale de Georgiër Boris Koltsov (6-5), nadat hij in de halve eindstrijd Raymond van Barneveld had uitgeschakeld (6-5).
De winnaars van de vier speeldagen van de finaleronde in het Duitse Niedernhausen mogen komend seizoen aan de toernooien van de PDC deelnemen. Ook de acht beste darters over vier speelronden zijn dit jaar te zien op het hoogste niveau.
Van Barneveld strandde zondag in de achtste finales en bereikte dus maandag de laatste vier. Hij strijdt dinsdag en woensdag verder voor een terugkeer naar het hoogste niveau. De vijfvoudig wereldkampioen is in Niedernhausen begonnen aan zijn 'tweede' dartscarrière. Hij nam ruim een jaar geleden afscheid van zijn favoriete sport, maar kwam in september terug op dat besluit.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
10 minuten geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
9 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
11 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
13 uur geleden