Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Littler voorspelt 'geweldige finale' tegen Van Gerwen

Darter Littler voorspelt 'geweldige finale' tegen Van Gerwen

LONDEN (ANP/DPA) - Luke Littler kan niet wachten tot hij Michael van Gerwen treft in de finale van het WK darts. De pas 17-jarige Engelse darter versloeg donderdagavond zijn landgenoot Stephen Bunting en neemt het nu op tegen de drievoudig wereldkampioen uit Vlijmen. "Dit is nu al een adembenemend toernooi voor mij", sprak Littler, die vorig jaar ook al de finale bereikte. Daarin verloor hij van de Engelsman Luke Humphries.

Littler kan de jongste wereldkampioen ooit worden in Alexandra Palace, waar de finale om 21.00 uur (Nederlandse tijd) begint. "Ik kan niet wachten tot het begint. Het wordt sowieso een geweldige partij", voorspelde hij al. Littler had met 6-1 afgerekend met Bunting, even ervoor had Van Gerwen met dezelfde cijfers de Engelsman Chris Dobey kansloos gelaten.

"Ik heb het afgelopen jaar veel ervaring opgedaan", zei Littler op de website van dartsbond PDC. "Michael heeft veel meer finales gespeeld dan ik, maar ik weet wat ik vorig jaar verkeerd heb gedaan. En ik ben ervan overtuigd dat ik dit keer niet dezelfde fouten maak. Die trofee optillen zou heel veel betekenen voor me, maar ik focus me nu alleen op het winnen van zeven legs."

Sensationele opmars

De als vierde geplaatste Littler maakt opnieuw indruk. Vorig jaar was hij de grote onbekende met een sensationele opmars naar de finale. Dit keer kwam hij na het winnen van drie toonaangevende toernooien - de Premier League, de World Series of Darts Finals en de Grand Slam of Darts - met een andere status naar Londen. "Ik blaak van het zelfvertrouwen", zei hij na zijn overtuigende zege op Bunting. "Maar eigenlijk voelde ik me in de kwartfinales tegen Nathan (Aspinall) nog beter."

De aanstaande finale doet enigszins denken aan de titelstrijd van 2013 toen recordkampioen Phil Taylor het opnam tegen Van Gerwen, toen de man in opkomst. Taylor won nog, maar het jaar erop begon de heerschappij van de Brabander die hem drie wereldtitels en tal van andere successen bracht.

Littler en Van Gerwen troffen elkaar het afgelopen jaar twaalf keer, onder meer in Bahrein, Berlijn en Blackpool. De score is in evenwicht: beiden wonnen zes keer. Op het World Matchplay, het belangrijkste toernooi na het WK, won de Nederlander met duidelijke cijfers: 10-6.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

1 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

2 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

7 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

16 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

17 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

21 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

21 uur geleden