Darter Littler voorspelt 'geweldige finale' tegen Van Gerwen
LONDEN (ANP/DPA) - Luke Littler kan niet wachten tot hij Michael van Gerwen treft in de finale van het WK darts. De pas 17-jarige Engelse darter versloeg donderdagavond zijn landgenoot Stephen Bunting en neemt het nu op tegen de drievoudig wereldkampioen uit Vlijmen. "Dit is nu al een adembenemend toernooi voor mij", sprak Littler, die vorig jaar ook al de finale bereikte. Daarin verloor hij van de Engelsman Luke Humphries.
Littler kan de jongste wereldkampioen ooit worden in Alexandra Palace, waar de finale om 21.00 uur (Nederlandse tijd) begint. "Ik kan niet wachten tot het begint. Het wordt sowieso een geweldige partij", voorspelde hij al. Littler had met 6-1 afgerekend met Bunting, even ervoor had Van Gerwen met dezelfde cijfers de Engelsman Chris Dobey kansloos gelaten.
"Ik heb het afgelopen jaar veel ervaring opgedaan", zei Littler op de website van dartsbond PDC. "Michael heeft veel meer finales gespeeld dan ik, maar ik weet wat ik vorig jaar verkeerd heb gedaan. En ik ben ervan overtuigd dat ik dit keer niet dezelfde fouten maak. Die trofee optillen zou heel veel betekenen voor me, maar ik focus me nu alleen op het winnen van zeven legs."
Sensationele opmars
De als vierde geplaatste Littler maakt opnieuw indruk. Vorig jaar was hij de grote onbekende met een sensationele opmars naar de finale. Dit keer kwam hij na het winnen van drie toonaangevende toernooien - de Premier League, de World Series of Darts Finals en de Grand Slam of Darts - met een andere status naar Londen. "Ik blaak van het zelfvertrouwen", zei hij na zijn overtuigende zege op Bunting. "Maar eigenlijk voelde ik me in de kwartfinales tegen Nathan (Aspinall) nog beter."
De aanstaande finale doet enigszins denken aan de titelstrijd van 2013 toen recordkampioen Phil Taylor het opnam tegen Van Gerwen, toen de man in opkomst. Taylor won nog, maar het jaar erop begon de heerschappij van de Brabander die hem drie wereldtitels en tal van andere successen bracht.
Littler en Van Gerwen troffen elkaar het afgelopen jaar twaalf keer, onder meer in Bahrein, Berlijn en Blackpool. De score is in evenwicht: beiden wonnen zes keer. Op het World Matchplay, het belangrijkste toernooi na het WK, won de Nederlander met duidelijke cijfers: 10-6.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
53 minuten geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
4 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
5 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
9 uur geleden