Darter Doets verspeelt voorsprong en loopt kwartfinale WK mis
LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd de kwartfinales van het wereldkampioenschap te bereiken. De 26-jarige Nederlander verspeelde een voorsprong van 3-2 tegen de als vijftiende geplaatste Engelsman Chris Dobey en verloor met 4-3.
Doets, die nog niet eerder in de achtste finales stond, knokte zich net als een dag eerder tegen de Pool Krzysztof Ratajski terug van een achterstand. Dobey liet bij een stand van 2-1 meerdere kansen liggen om uit te lopen naar 3-1. Doets sloeg wel toe en pakte met een finish van 130 ook de vijfde set.
Het lukte Doets daarna nauwelijks nog om triples te gooien. Dobey haalde ook geen hoog gemiddelde, maar gooide de partij wel vrij overtuigend uit.
"Dit was echt geen goede wedstrijd. Na die finish van 130 heb ik geen triple meer gegooid", zei Doets tegen Viaplay. "Het had voor mijn gevoel niet echt met spanning te maken. Ik had gewoon de focus totaal niet. Dat helpt niet mee. Het was een mooi WK, maar daar heb ik voor nu even niets aan."
Dobey neemt het in de kwartfinales op tegen de Welshman Gerwyn Price, die het WK in 2021 won.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
6 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
8 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
21 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
23 uur geleden