Darter Doets verspeelt voorsprong en loopt kwartfinale WK mis
LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd de kwartfinales van het wereldkampioenschap te bereiken. De 26-jarige Nederlander verspeelde een voorsprong van 3-2 tegen de als vijftiende geplaatste Engelsman Chris Dobey en verloor met 4-3.
Doets, die nog niet eerder in de achtste finales stond, knokte zich net als een dag eerder tegen de Pool Krzysztof Ratajski terug van een achterstand. Dobey liet bij een stand van 2-1 meerdere kansen liggen om uit te lopen naar 3-1. Doets sloeg wel toe en pakte met een finish van 130 ook de vijfde set.
Het lukte Doets daarna nauwelijks nog om triples te gooien. Dobey haalde ook geen hoog gemiddelde, maar gooide de partij wel vrij overtuigend uit.
"Dit was echt geen goede wedstrijd. Na die finish van 130 heb ik geen triple meer gegooid", zei Doets tegen Viaplay. "Het had voor mijn gevoel niet echt met spanning te maken. Ik had gewoon de focus totaal niet. Dat helpt niet mee. Het was een mooi WK, maar daar heb ik voor nu even niets aan."
Dobey neemt het in de kwartfinales op tegen de Welshman Gerwyn Price, die het WK in 2021 won.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
14 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
18 uur geleden