Darter Doets schakelt Smith uit en bereikt derde ronde WK
LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft voor het eerst de derde ronde bereikt van het WK. In Londen schakelde de 26-jarige Nederlander Michael Smith uit, de wereldkampioen van 2023. Doets won met 3-2 in sets.
Doets had in de eerste ronde gewonnen van landgenote Noa-Lynn van Leuven. De 28-jarige Beverwijkse stond als eerste Nederlandse vrouw ooit op de titelstrijd van profbond PDC in het Londense Alexandra Palace.
Doets nam in de vijfde set een voorsprong door de eerste leg te winnen. Hij gooide 100 uit. Daarna won hij ook de leg die hij zelf mocht beginnen. Bij 2-1 in legs kreeg hij de eerste matchdart, maar miste. Smith trok de stand gelijk en deed dat daarna nog een keer, waar in de vijfde set met twee legs verschil moest worden gewonnen. Doets kwam daarna terug tot 4-4. Hij liep uit naar 5-4 en kreeg drie pijlen op 40. Met de derde pijl maakte hij het af.
Vorig jaar strandde Doets bij zijn debuut op het WK in de tweede ronde. Toen was titelverdediger Smith hem de baas.
"Ik had het gevoel dat hij echt te pakken was", zei Doets bij Viaplay. "Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat ik ging verliezen. Ik had die focus die ik vorig niet had. Ik bleef doorgaan." Doets gaf wel toe dat hij paniek had na zijn missers op dubbel 20 en dubbel 10. "Ik liet de pijl los en dacht alsjeblieft. Dit was de mooiste wedstrijd van mijn leven."
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
3 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
5 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
7 uur geleden