Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Doets schakelt Smith uit en bereikt derde ronde WK

Darter Doets schakelt Smith uit en bereikt derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft voor het eerst de derde ronde bereikt van het WK. In Londen schakelde de 26-jarige Nederlander Michael Smith uit, de wereldkampioen van 2023. Doets won met 3-2 in sets.

Doets had in de eerste ronde gewonnen van landgenote Noa-Lynn van Leuven. De 28-jarige Beverwijkse stond als eerste Nederlandse vrouw ooit op de titelstrijd van profbond PDC in het Londense Alexandra Palace.

Doets nam in de vijfde set een voorsprong door de eerste leg te winnen. Hij gooide 100 uit. Daarna won hij ook de leg die hij zelf mocht beginnen. Bij 2-1 in legs kreeg hij de eerste matchdart, maar miste. Smith trok de stand gelijk en deed dat daarna nog een keer, waar in de vijfde set met twee legs verschil moest worden gewonnen. Doets kwam daarna terug tot 4-4. Hij liep uit naar 5-4 en kreeg drie pijlen op 40. Met de derde pijl maakte hij het af.

Vorig jaar strandde Doets bij zijn debuut op het WK in de tweede ronde. Toen was titelverdediger Smith hem de baas.

"Ik had het gevoel dat hij echt te pakken was", zei Doets bij Viaplay. "Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat ik ging verliezen. Ik had die focus die ik vorig niet had. Ik bleef doorgaan." Doets gaf wel toe dat hij paniek had na zijn missers op dubbel 20 en dubbel 10. "Ik liet de pijl los en dacht alsjeblieft. Dit was de mooiste wedstrijd van mijn leven."

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

11 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

15 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

18 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

19 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

20 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden