Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Doets schakelt Smith uit en bereikt derde ronde WK

Darter Doets schakelt Smith uit en bereikt derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft voor het eerst de derde ronde bereikt van het WK. In Londen schakelde de 26-jarige Nederlander Michael Smith uit, de wereldkampioen van 2023. Doets won met 3-2 in sets.

Doets had in de eerste ronde gewonnen van landgenote Noa-Lynn van Leuven. De 28-jarige Beverwijkse stond als eerste Nederlandse vrouw ooit op de titelstrijd van profbond PDC in het Londense Alexandra Palace.

Doets nam in de vijfde set een voorsprong door de eerste leg te winnen. Hij gooide 100 uit. Daarna won hij ook de leg die hij zelf mocht beginnen. Bij 2-1 in legs kreeg hij de eerste matchdart, maar miste. Smith trok de stand gelijk en deed dat daarna nog een keer, waar in de vijfde set met twee legs verschil moest worden gewonnen. Doets kwam daarna terug tot 4-4. Hij liep uit naar 5-4 en kreeg drie pijlen op 40. Met de derde pijl maakte hij het af.

Vorig jaar strandde Doets bij zijn debuut op het WK in de tweede ronde. Toen was titelverdediger Smith hem de baas.

"Ik had het gevoel dat hij echt te pakken was", zei Doets bij Viaplay. "Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat ik ging verliezen. Ik had die focus die ik vorig niet had. Ik bleef doorgaan." Doets gaf wel toe dat hij paniek had na zijn missers op dubbel 20 en dubbel 10. "Ik liet de pijl los en dacht alsjeblieft. Dit was de mooiste wedstrijd van mijn leven."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

6 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

7 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

8 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

8 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

9 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

9 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

15 uur geleden