Darter Doets schakelt Smith uit en bereikt derde ronde WK
LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft voor het eerst de derde ronde bereikt van het WK. In Londen schakelde de 26-jarige Nederlander Michael Smith uit, de wereldkampioen van 2023. Doets won met 3-2 in sets.
Doets had in de eerste ronde gewonnen van landgenote Noa-Lynn van Leuven. De 28-jarige Beverwijkse stond als eerste Nederlandse vrouw ooit op de titelstrijd van profbond PDC in het Londense Alexandra Palace.
Doets nam in de vijfde set een voorsprong door de eerste leg te winnen. Hij gooide 100 uit. Daarna won hij ook de leg die hij zelf mocht beginnen. Bij 2-1 in legs kreeg hij de eerste matchdart, maar miste. Smith trok de stand gelijk en deed dat daarna nog een keer, waar in de vijfde set met twee legs verschil moest worden gewonnen. Doets kwam daarna terug tot 4-4. Hij liep uit naar 5-4 en kreeg drie pijlen op 40. Met de derde pijl maakte hij het af.
Vorig jaar strandde Doets bij zijn debuut op het WK in de tweede ronde. Toen was titelverdediger Smith hem de baas.
"Ik had het gevoel dat hij echt te pakken was", zei Doets bij Viaplay. "Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat ik ging verliezen. Ik had die focus die ik vorig niet had. Ik bleef doorgaan." Doets gaf wel toe dat hij paniek had na zijn missers op dubbel 20 en dubbel 10. "Ik liet de pijl los en dacht alsjeblieft. Dit was de mooiste wedstrijd van mijn leven."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.
6 uur geleden