Darter De Graaf ten koste van Anderson naar derde ronde WK
LONDEN (ANP) - Darter Jeffrey de Graaf heeft in de tweede ronde van het WK in Londen tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlander die uitkomt voor Zweden won met 3-0 in sets van de Schot, die nog wel zijn 54e verjaardag vierde.
De Graaf had in de eerste ronde Rashad Sweeting van de Bahama's verslagen. Tegen Anderson won De Graaf overtuigend de eerste set en verslapte daarna ook niet. In de derde set kwam hij op 2-1 in legs. Anderson won nog een leg, maar De Graaf maakte het vervolgens af door 76 uit te gooien.
De Graaf was vooral sterk in de dubbels, waar hij er negen van de twaalf raak gooide. Anderson gooide er maar drie van de twintig raak. "Bizar dit, dat had ik ook niet zien aankomen", zei De Graaf bij Viaplay over zijn ruime zege op de wereldkampioen van 2015 en 2016.
Mocht De Graaf zijn partij in de derde ronde van Paolo Nebrida winnen, dan kan hij Michael van Gerwen treffen. Die speelt tegen Brendan Nolan.
Meer uit Sport
BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
18 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
22 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geleden