Darter De Graaf ten koste van Anderson naar derde ronde WK
LONDEN (ANP) - Darter Jeffrey de Graaf heeft in de tweede ronde van het WK in Londen tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlander die uitkomt voor Zweden won met 3-0 in sets van de Schot, die nog wel zijn 54e verjaardag vierde.
De Graaf had in de eerste ronde Rashad Sweeting van de Bahama's verslagen. Tegen Anderson won De Graaf overtuigend de eerste set en verslapte daarna ook niet. In de derde set kwam hij op 2-1 in legs. Anderson won nog een leg, maar De Graaf maakte het vervolgens af door 76 uit te gooien.
De Graaf was vooral sterk in de dubbels, waar hij er negen van de twaalf raak gooide. Anderson gooide er maar drie van de twintig raak. "Bizar dit, dat had ik ook niet zien aankomen", zei De Graaf bij Viaplay over zijn ruime zege op de wereldkampioen van 2015 en 2016.
Mocht De Graaf zijn partij in de derde ronde van Paolo Nebrida winnen, dan kan hij Michael van Gerwen treffen. Die speelt tegen Brendan Nolan.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
5 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
20 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
21 uur geleden