Danone verhoogt prijzen vanwege duurdere melk en verpakkingen
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Danone heeft de prijzen van zijn producten verhoogd en verwacht komende tijd nog meer prijsverhogingen door te voeren. De Franse voedingsmiddelengigant moet zelf vanwege onder meer de inflatie meer betalen voor melk en verpakkingen en berekent die kosten door aan klanten. Danone gaat binnenkort ook de prijs van onder andere flesjes water verhogen.
Het bedrijf, dat onder meer yoghurt en het kindertoetje Danoontje produceert, verwacht dat de prijsstijgingen van onder meer grondstoffen zullen doorzetten en versnellen. "We verwachten in 2022 op zijn minst hetzelfde inflatieniveau als in 2021, en misschien zelfs nog hoger", zei de financiƫle topman Juergen Esser.
De omzet van Danone steeg in het derde kwartaal met 4 procent op vergelijkbare basis, waarbij onder meer afgestoten onderdelen niet zijn meegerekend. De hoeveelheid verscheepte producten daalde, dus de groei is alleen te danken aan hogere prijzen. Het Franse bedrijf boekte een kwartaalomzet van 6,2 miljard euro.
Danone waarschuwde dat de wereldwijde problemen in de toeleveringsketen het bedrijf raken. Daarnaast wil het Franse concern de kosten terugbrengen, maar maakt nog niet duidelijk hoe.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
3 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
6 uur geleden