Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Danone sluit 2021 af met de sterkste omzetgroei in zeven jaar

Danone sluit 2021 af met de sterkste omzetgroei in zeven jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Danone heeft 2021 afgesloten met de sterkste omzetgroei in het vierde kwartaal in zeven jaar tijd. Het Franse voedingsmiddelenconcern wist onder meer de inflatiedruk te compenseren door zijn prijzen voor flesjes water en yoghurtproducten te verhogen. Ook de prijsverhogingen door het bedrijf waren het hoogst in zeven jaar.

Veel producenten van voedsel en drank worden geteisterd door stijgende kosten van grondstoffen, verpakkingen en transport en waarschuwen voor een negatieve impact op de winstgevendheid. Zo denkt levensmiddelenconcern Unilever dat het twee jaar zal duren voordat de marge is hersteld en verklaarde bierbrouwer Heineken dat de ergste inflatie in tien jaar de koopkracht van consumenten onder druk zet. Volgens financieel bestuurder Juergen Esser van Danone staat 2022 dan ook vooral in het teken van "het vinden van het juiste prijsniveau om de verdere versnelde inflatie tegen te gaan".

Het bedrijf, dat onder meer Activia-yoghurt en het kindertoetje Danoontje produceert, zag de omzet in het vierde kwartaal met 6,7 procent groeien. Dat was meer dan analisten hadden verwacht. "Dit was een goede start voor de nieuwe topman van Danone", zei analist James Edwardes Jones van RBC in een reactie op de cijfers.

Moeilijke positie

Danone bevindt zich in een moeilijke positie omdat de groei van het aantal verscheepte producten sinds 2015 elk jaar is gedaald. En bij stijgende prijzen van consumentengoederen loopt het bedrijf het risico dat consumenten minder zullen kopen.

De terugkeer van de groei van de hoeveelheid verscheepte producten in het vierde kwartaal belooft volgens financieel topman Esser echter "veel goeds". "Dit is vooral goed nieuws in Noord-Amerika, waar we het grootste deel van onze portefeuille al hebben geprijsd." Danone heeft ook de prijzen in opkomende markten verhoogd. Europa is doorgaans een moeilijkere regio om de prijzen te verhogen.

Danone gaf geen prognose voor 2022. De nieuwe topman Antoine Bernard de Saint-Affrique, die sinds september aan het roer staat, zal op 8 maart de nieuwe strategie van het bedrijf presenteren. Voormalig topman Emmanuel Faber moest vorig jaar onder druk van de aandeelhouders het veld ruimen vanwege tegenvallende prestaties.

Meer uit Financieel

Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

26 minuten geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

35 minuten geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

56 minuten geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

1 uur geleden
China en Canada verlagen tarieven op koolzaad en auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.

1 uur geleden
Ook Japan onderzoekt chatbot Grok om AI-uitkleedfunctie

TOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.

2 uur geleden
Weinig beweging op Damrak na opmars AEX tot boven 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.

2 uur geleden