Danny Blind bedankt voor terugkeer als commissaris bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Danny Blind keert definitief niet terug in de raad van commissarissen van Ajax. De 61-jarige oud-voetballer heeft bij de landskampioen aangegeven dat hij die functie niet meer wil, bevestigt een woordvoerder van Ajax na berichtgeving van het AD. Blind stopte vorig jaar als rvc-lid vanwege zijn werk als assistent-bondscoach bij Oranje, dat na het WK in Qatar eindigde.
De woordvoerder van Ajax wil niet ingaan op vragen over de opvolging van Blind en of de club wel met hem verder wilde. Blind zegt tegen het AD dat hij zijn "handen vrij wil hebben" en dat Ajax "al een tijdje" op de hoogte was van zijn beslissing om niet terug te keren. Toch berichtten verschillende media na het WK dat de kans op een rentree van Blind in de rvc groot was.
Volgens het AD wil de oud-international geen hoofdtrainer meer worden, maar ziet hij een rol als assistent nog wel zitten. "Dat is de afgelopen anderhalf jaar bij Oranje weer goed bevallen. Er speelt op dit moment niks, maar het voorkomt dat hij zijn zetel in de rvc nog een keer zou moeten verlaten", aldus de krant.
Blind werd op 23 april 2018 tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders benoemd tot commissaris bij Ajax. Blind voetbalde tussen 1986 en 2000 voor Ajax en schoot zijn ploeg in 1995 hoogstpersoonlijk naar winst van de Wereldbeker. Daarna was hij als jeugdtrainer, hoofdcoach, hoofd opleidingen en technisch manager aan de Amsterdamse club verbonden.
Meer uit Voetbal
CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
9 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
22 uur geleden