Danny Blind bedankt voor terugkeer als commissaris bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Danny Blind keert definitief niet terug in de raad van commissarissen van Ajax. De 61-jarige oud-voetballer heeft bij de landskampioen aangegeven dat hij die functie niet meer wil, bevestigt een woordvoerder van Ajax na berichtgeving van het AD. Blind stopte vorig jaar als rvc-lid vanwege zijn werk als assistent-bondscoach bij Oranje, dat na het WK in Qatar eindigde.
De woordvoerder van Ajax wil niet ingaan op vragen over de opvolging van Blind en of de club wel met hem verder wilde. Blind zegt tegen het AD dat hij zijn "handen vrij wil hebben" en dat Ajax "al een tijdje" op de hoogte was van zijn beslissing om niet terug te keren. Toch berichtten verschillende media na het WK dat de kans op een rentree van Blind in de rvc groot was.
Volgens het AD wil de oud-international geen hoofdtrainer meer worden, maar ziet hij een rol als assistent nog wel zitten. "Dat is de afgelopen anderhalf jaar bij Oranje weer goed bevallen. Er speelt op dit moment niks, maar het voorkomt dat hij zijn zetel in de rvc nog een keer zou moeten verlaten", aldus de krant.
Blind werd op 23 april 2018 tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders benoemd tot commissaris bij Ajax. Blind voetbalde tussen 1986 en 2000 voor Ajax en schoot zijn ploeg in 1995 hoogstpersoonlijk naar winst van de Wereldbeker. Daarna was hij als jeugdtrainer, hoofdcoach, hoofd opleidingen en technisch manager aan de Amsterdamse club verbonden.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
1 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
2 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
2 uur geleden