Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde

Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde

ZEIST (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat sprak het niet uit, maar Sander Westerveld wist vrijwel zeker dat Ronald Waterreus en niet hij op het EK van 2004 zou gaan keepen als er iets met Edwin van der Sar gebeurde. "Ik zal verder geen namen noemen, maar er zaten toen nog drie of vier spelers in de selectie die zeker wisten: wij spelen dit toernooi geen minuut, wij zijn er voor de trainingen", aldus de inmiddels 46-jarige doelman, die bij dat EK tóch nog van waarde was.

In de beslissende groepswedstrijd tegen Letland, komende vrijdag in Riga tegenstander van het huidige Oranje in de WK-kwalificatie, stond Westerveld op de reservebank in contact met Nederland. Een bevriende journalist hield de keeper via sms'jes, en na afloop van het duel zelfs gewoon live aan de telefoon, op de hoogte van de ontwikkelingen bij het andere pouleduel tussen Tsjechië en Duitsland.

Tsjechië was, na de zege van 3-2 op Oranje in de wedstrijd van de beroemde wissel van Arjen Robben, al zeker van een plek in de kwartfinales. De weg voor Duitsland leek daarmee vrij, maar de Tsjechen deden hun sportieve plicht en hielpen het Nederlands elftal door met 2-1 van de Duitsers te winnen.

Functie

Op de tv is dan te zien hoe de wisselspelers, onder wie Rafael van der Vaart en de inmiddels gewisselde Ruud van Nistelrooij, zich bij een voorsprong van 3-0 met vragende blikken tot Westerveld wenden. "Het is nu nog maar moeilijk voor te stellen. Keeperstrainers staan tegenwoordig in verbinding met mensen op tribunes. Ze hebben livebeelden en schakelen gelijk door. Maar toen ging dat op die manier", aldus Westerveld, die geen toestemming vroeg en de actie zelf bedacht. "Ik had een beetje het gevoel dat ik erbij hing. Voor de rest had iedereen een functie. Ik op die manier ook. Ik vond het ook gewoon belangrijk dat wij die tussenstand wisten. Als wij met 1-0 voor hadden gestaan, hadden we bijvoorbeeld geen risico meer moeten nemen."

Vier jaar eerder was Westerveld, tegenwoordig onder meer in dienst bij de KNVB als keeperstrainer bij de jeugd, bij het EK in eigen land wél tweede doelman. Van der Sar liep een verrekking in zijn linkerdijbeen op, waardoor de oud-doelman van Liverpool in mocht vallen tegen Denemarken en in de kwartfinale tegen het toenmalige Joegoslavië. Het afsluitende pouleduel met Frankrijk (beide landen waren al geplaatst voor de kwartfinales) keepte Westerveld helemaal. De teller bleef uiteindelijk steken op zes interlands. "Ik heb de pech gehad dat ik Van der Sar voor mij had. Zonder die blessure op het EK was ik maar tot drie of vier wedstrijden voor Oranje gekomen, Van der Sar had verder eigenlijk nooit wat en was er altijd bij. Als je nu naar de keepers bij het Nederlands elftal kijkt, is de situatie heel anders. Nee, dat zorgt niet voor frustratie. Je moet soms ook een beetje geluk hebben als keeper."

Meer uit Voetbal

AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

16 minuten geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

4 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

5 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

17 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

20 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

20 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

21 uur geleden