Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde
ZEIST (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat sprak het niet uit, maar Sander Westerveld wist vrijwel zeker dat Ronald Waterreus en niet hij op het EK van 2004 zou gaan keepen als er iets met Edwin van der Sar gebeurde. "Ik zal verder geen namen noemen, maar er zaten toen nog drie of vier spelers in de selectie die zeker wisten: wij spelen dit toernooi geen minuut, wij zijn er voor de trainingen", aldus de inmiddels 46-jarige doelman, die bij dat EK tóch nog van waarde was.
In de beslissende groepswedstrijd tegen Letland, komende vrijdag in Riga tegenstander van het huidige Oranje in de WK-kwalificatie, stond Westerveld op de reservebank in contact met Nederland. Een bevriende journalist hield de keeper via sms'jes, en na afloop van het duel zelfs gewoon live aan de telefoon, op de hoogte van de ontwikkelingen bij het andere pouleduel tussen Tsjechië en Duitsland.
Tsjechië was, na de zege van 3-2 op Oranje in de wedstrijd van de beroemde wissel van Arjen Robben, al zeker van een plek in de kwartfinales. De weg voor Duitsland leek daarmee vrij, maar de Tsjechen deden hun sportieve plicht en hielpen het Nederlands elftal door met 2-1 van de Duitsers te winnen.
Functie
Op de tv is dan te zien hoe de wisselspelers, onder wie Rafael van der Vaart en de inmiddels gewisselde Ruud van Nistelrooij, zich bij een voorsprong van 3-0 met vragende blikken tot Westerveld wenden. "Het is nu nog maar moeilijk voor te stellen. Keeperstrainers staan tegenwoordig in verbinding met mensen op tribunes. Ze hebben livebeelden en schakelen gelijk door. Maar toen ging dat op die manier", aldus Westerveld, die geen toestemming vroeg en de actie zelf bedacht. "Ik had een beetje het gevoel dat ik erbij hing. Voor de rest had iedereen een functie. Ik op die manier ook. Ik vond het ook gewoon belangrijk dat wij die tussenstand wisten. Als wij met 1-0 voor hadden gestaan, hadden we bijvoorbeeld geen risico meer moeten nemen."
Vier jaar eerder was Westerveld, tegenwoordig onder meer in dienst bij de KNVB als keeperstrainer bij de jeugd, bij het EK in eigen land wél tweede doelman. Van der Sar liep een verrekking in zijn linkerdijbeen op, waardoor de oud-doelman van Liverpool in mocht vallen tegen Denemarken en in de kwartfinale tegen het toenmalige Joegoslavië. Het afsluitende pouleduel met Frankrijk (beide landen waren al geplaatst voor de kwartfinales) keepte Westerveld helemaal. De teller bleef uiteindelijk steken op zes interlands. "Ik heb de pech gehad dat ik Van der Sar voor mij had. Zonder die blessure op het EK was ik maar tot drie of vier wedstrijden voor Oranje gekomen, Van der Sar had verder eigenlijk nooit wat en was er altijd bij. Als je nu naar de keepers bij het Nederlands elftal kijkt, is de situatie heel anders. Nee, dat zorgt niet voor frustratie. Je moet soms ook een beetje geluk hebben als keeper."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geleden