Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde
ZEIST (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat sprak het niet uit, maar Sander Westerveld wist vrijwel zeker dat Ronald Waterreus en niet hij op het EK van 2004 zou gaan keepen als er iets met Edwin van der Sar gebeurde. "Ik zal verder geen namen noemen, maar er zaten toen nog drie of vier spelers in de selectie die zeker wisten: wij spelen dit toernooi geen minuut, wij zijn er voor de trainingen", aldus de inmiddels 46-jarige doelman, die bij dat EK tóch nog van waarde was.
In de beslissende groepswedstrijd tegen Letland, komende vrijdag in Riga tegenstander van het huidige Oranje in de WK-kwalificatie, stond Westerveld op de reservebank in contact met Nederland. Een bevriende journalist hield de keeper via sms'jes, en na afloop van het duel zelfs gewoon live aan de telefoon, op de hoogte van de ontwikkelingen bij het andere pouleduel tussen Tsjechië en Duitsland.
Tsjechië was, na de zege van 3-2 op Oranje in de wedstrijd van de beroemde wissel van Arjen Robben, al zeker van een plek in de kwartfinales. De weg voor Duitsland leek daarmee vrij, maar de Tsjechen deden hun sportieve plicht en hielpen het Nederlands elftal door met 2-1 van de Duitsers te winnen.
Functie
Op de tv is dan te zien hoe de wisselspelers, onder wie Rafael van der Vaart en de inmiddels gewisselde Ruud van Nistelrooij, zich bij een voorsprong van 3-0 met vragende blikken tot Westerveld wenden. "Het is nu nog maar moeilijk voor te stellen. Keeperstrainers staan tegenwoordig in verbinding met mensen op tribunes. Ze hebben livebeelden en schakelen gelijk door. Maar toen ging dat op die manier", aldus Westerveld, die geen toestemming vroeg en de actie zelf bedacht. "Ik had een beetje het gevoel dat ik erbij hing. Voor de rest had iedereen een functie. Ik op die manier ook. Ik vond het ook gewoon belangrijk dat wij die tussenstand wisten. Als wij met 1-0 voor hadden gestaan, hadden we bijvoorbeeld geen risico meer moeten nemen."
Vier jaar eerder was Westerveld, tegenwoordig onder meer in dienst bij de KNVB als keeperstrainer bij de jeugd, bij het EK in eigen land wél tweede doelman. Van der Sar liep een verrekking in zijn linkerdijbeen op, waardoor de oud-doelman van Liverpool in mocht vallen tegen Denemarken en in de kwartfinale tegen het toenmalige Joegoslavië. Het afsluitende pouleduel met Frankrijk (beide landen waren al geplaatst voor de kwartfinales) keepte Westerveld helemaal. De teller bleef uiteindelijk steken op zes interlands. "Ik heb de pech gehad dat ik Van der Sar voor mij had. Zonder die blessure op het EK was ik maar tot drie of vier wedstrijden voor Oranje gekomen, Van der Sar had verder eigenlijk nooit wat en was er altijd bij. Als je nu naar de keepers bij het Nederlands elftal kijkt, is de situatie heel anders. Nee, dat zorgt niet voor frustratie. Je moet soms ook een beetje geluk hebben als keeper."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
7 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
8 uur geleden