Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde

Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde

ZEIST (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat sprak het niet uit, maar Sander Westerveld wist vrijwel zeker dat Ronald Waterreus en niet hij op het EK van 2004 zou gaan keepen als er iets met Edwin van der Sar gebeurde. "Ik zal verder geen namen noemen, maar er zaten toen nog drie of vier spelers in de selectie die zeker wisten: wij spelen dit toernooi geen minuut, wij zijn er voor de trainingen", aldus de inmiddels 46-jarige doelman, die bij dat EK tóch nog van waarde was.

In de beslissende groepswedstrijd tegen Letland, komende vrijdag in Riga tegenstander van het huidige Oranje in de WK-kwalificatie, stond Westerveld op de reservebank in contact met Nederland. Een bevriende journalist hield de keeper via sms'jes, en na afloop van het duel zelfs gewoon live aan de telefoon, op de hoogte van de ontwikkelingen bij het andere pouleduel tussen Tsjechië en Duitsland.

Tsjechië was, na de zege van 3-2 op Oranje in de wedstrijd van de beroemde wissel van Arjen Robben, al zeker van een plek in de kwartfinales. De weg voor Duitsland leek daarmee vrij, maar de Tsjechen deden hun sportieve plicht en hielpen het Nederlands elftal door met 2-1 van de Duitsers te winnen.

Functie

Op de tv is dan te zien hoe de wisselspelers, onder wie Rafael van der Vaart en de inmiddels gewisselde Ruud van Nistelrooij, zich bij een voorsprong van 3-0 met vragende blikken tot Westerveld wenden. "Het is nu nog maar moeilijk voor te stellen. Keeperstrainers staan tegenwoordig in verbinding met mensen op tribunes. Ze hebben livebeelden en schakelen gelijk door. Maar toen ging dat op die manier", aldus Westerveld, die geen toestemming vroeg en de actie zelf bedacht. "Ik had een beetje het gevoel dat ik erbij hing. Voor de rest had iedereen een functie. Ik op die manier ook. Ik vond het ook gewoon belangrijk dat wij die tussenstand wisten. Als wij met 1-0 voor hadden gestaan, hadden we bijvoorbeeld geen risico meer moeten nemen."

Vier jaar eerder was Westerveld, tegenwoordig onder meer in dienst bij de KNVB als keeperstrainer bij de jeugd, bij het EK in eigen land wél tweede doelman. Van der Sar liep een verrekking in zijn linkerdijbeen op, waardoor de oud-doelman van Liverpool in mocht vallen tegen Denemarken en in de kwartfinale tegen het toenmalige Joegoslavië. Het afsluitende pouleduel met Frankrijk (beide landen waren al geplaatst voor de kwartfinales) keepte Westerveld helemaal. De teller bleef uiteindelijk steken op zes interlands. "Ik heb de pech gehad dat ik Van der Sar voor mij had. Zonder die blessure op het EK was ik maar tot drie of vier wedstrijden voor Oranje gekomen, Van der Sar had verder eigenlijk nooit wat en was er altijd bij. Als je nu naar de keepers bij het Nederlands elftal kijkt, is de situatie heel anders. Nee, dat zorgt niet voor frustratie. Je moet soms ook een beetje geluk hebben als keeper."

Meer uit Voetbal

City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

6 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

9 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

10 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

12 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

14 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

15 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

16 uur geleden