Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde

Dankzij mobieltje was Westerveld tegen Letland toch van waarde

ZEIST (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat sprak het niet uit, maar Sander Westerveld wist vrijwel zeker dat Ronald Waterreus en niet hij op het EK van 2004 zou gaan keepen als er iets met Edwin van der Sar gebeurde. "Ik zal verder geen namen noemen, maar er zaten toen nog drie of vier spelers in de selectie die zeker wisten: wij spelen dit toernooi geen minuut, wij zijn er voor de trainingen", aldus de inmiddels 46-jarige doelman, die bij dat EK tóch nog van waarde was.

In de beslissende groepswedstrijd tegen Letland, komende vrijdag in Riga tegenstander van het huidige Oranje in de WK-kwalificatie, stond Westerveld op de reservebank in contact met Nederland. Een bevriende journalist hield de keeper via sms'jes, en na afloop van het duel zelfs gewoon live aan de telefoon, op de hoogte van de ontwikkelingen bij het andere pouleduel tussen Tsjechië en Duitsland.

Tsjechië was, na de zege van 3-2 op Oranje in de wedstrijd van de beroemde wissel van Arjen Robben, al zeker van een plek in de kwartfinales. De weg voor Duitsland leek daarmee vrij, maar de Tsjechen deden hun sportieve plicht en hielpen het Nederlands elftal door met 2-1 van de Duitsers te winnen.

Functie

Op de tv is dan te zien hoe de wisselspelers, onder wie Rafael van der Vaart en de inmiddels gewisselde Ruud van Nistelrooij, zich bij een voorsprong van 3-0 met vragende blikken tot Westerveld wenden. "Het is nu nog maar moeilijk voor te stellen. Keeperstrainers staan tegenwoordig in verbinding met mensen op tribunes. Ze hebben livebeelden en schakelen gelijk door. Maar toen ging dat op die manier", aldus Westerveld, die geen toestemming vroeg en de actie zelf bedacht. "Ik had een beetje het gevoel dat ik erbij hing. Voor de rest had iedereen een functie. Ik op die manier ook. Ik vond het ook gewoon belangrijk dat wij die tussenstand wisten. Als wij met 1-0 voor hadden gestaan, hadden we bijvoorbeeld geen risico meer moeten nemen."

Vier jaar eerder was Westerveld, tegenwoordig onder meer in dienst bij de KNVB als keeperstrainer bij de jeugd, bij het EK in eigen land wél tweede doelman. Van der Sar liep een verrekking in zijn linkerdijbeen op, waardoor de oud-doelman van Liverpool in mocht vallen tegen Denemarken en in de kwartfinale tegen het toenmalige Joegoslavië. Het afsluitende pouleduel met Frankrijk (beide landen waren al geplaatst voor de kwartfinales) keepte Westerveld helemaal. De teller bleef uiteindelijk steken op zes interlands. "Ik heb de pech gehad dat ik Van der Sar voor mij had. Zonder die blessure op het EK was ik maar tot drie of vier wedstrijden voor Oranje gekomen, Van der Sar had verder eigenlijk nooit wat en was er altijd bij. Als je nu naar de keepers bij het Nederlands elftal kijkt, is de situatie heel anders. Nee, dat zorgt niet voor frustratie. Je moet soms ook een beetje geluk hebben als keeper."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

3 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

3 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

4 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

6 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

7 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

7 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

9 uur geleden