'Dankbare' nieuwe Nederlander Omalla sprakeloos na goud
PARIJS (ANP) - Eugene Omalla was ijzig kalm voor de start van de 4x400 meter gemengde estafette op de Spelen van Parijs. De jonge startloper, die de geblesseerde Liemarvin Bonevacia verving, liet het geluid uit 80.000 kelen in het Stade de France rustig over hem komen.
"Als je de steun hebt van geweldige coaches en teamgenoten en de hulp van God, hoe kan je dan niet kalm zijn", zei de 23-jarige atleet, die pas enkele maanden geleden toetrad tot het team van de Nederlandse estafettelopers en op de Olympische Spelen goud veroverde; samen met Femke Bol, Lieke Klaver en Isaya Klein Ikkink.
"Mijn leven is in zes maanden compleet veranderd. Drie maanden geleden had ik niet kunnen denken dat ik hier zou staan. Ik heb er geen woorden voor hoe ik me nu voel", zei de zoon van de Oegandese vader en een Nederlandse moeder.
Hij en zijn tweelingbroer Jamie kregen in april toestemming om voortaan voor Nederland te lopen. Meteen haalde de Atletiekunie het duo bij de grote sprintselectie. "We wilden al langer voor Nederland lopen en ik ben heel dankbaar. Ik dank ook Liemarvin, want die gaf mij vlak voor de start nog een goed advies. De kracht van dit team is talent en chemie. We zijn hecht en brengen ook onze vrije tijd met elkaar door. We zitten allemaal in elkaars hart."
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
6 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
13 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
14 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
18 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
1 dag geleden