
Dankbare Eriksen mikt op deelname aan WK in Qatar
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense voetballer Christian Eriksen zou, als het even kan, graag willen deelnemen aan het WK voetbal eind dit jaar in Qatar. "Dat is mijn doel", zei de 29-jarige middenvelder, die bij het EK afgelopen zomer werd getroffen door een hartstilstand. Hij werd tijdens de wedstrijd tegen Finland op het veld gereanimeerd en leeft nu met een defibrillator.
"Het WK zit voortdurend in mijn gedachten", gaf Eriksen te kennen. "Of ik zal worden geselecteerd, is iets anders, maar het is mijn droom om terug te keren als international. Tot die tijd ga ik gewoon voetballen en wil ik bewijzen dat ik weer terug kan komen op mijn oude niveau. Ik heb er alle vertrouwen in dat het gaat lukken."
Eriksen deed zijn uitspraken in een interview dat nog moet worden uitgezonden op de Deense televisie. Enkele fragmenten van het vraaggesprek plaatste hij alvast op zijn Twitter-account. "Ik ben dood geweest voor 5 minuten", erkende de oud-Ajacied. "Ik heb daarna duizenden brieven, e-mails en bloemen mogen ontvangen van fans. Dat was best wel vreemd, want ik had niet verwacht bloemen te krijgen voor het feit dat ik 5 minuten niet meer leefde. Het was uitzonderlijk, maar bijzonder aardig van iedereen die mij iets heeft gestuurd."
Comeback
Eriksen werkt momenteel volop aan een comeback. De Deen werd onlangs gespot op het veld van de Zwitserse derdeklasser FC Chiasso, op zo'n 50 kilometer van Milaan. Eerder werd hij ook al op het veld gezien bij zijn oude club in Denemarken, Odense BK. Eriksen liet weten dat hij er fysiek nu weer goed voorstaat. "Mijn hart is geen obstakel. Het ongeval bij het EK was een eenmalige gebeurtenis", verzekerde hij.
Het contract van Eriksen bij Internazionale werd half december ontbonden. Met een defibrillator is het verboden te spelen in de Serie A. Als transfervrije voetballer kan hij nu bijna overal een nieuwe verbintenis tekenen.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
2 uur geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
4 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
14 uur geleden