Danjuma wil na sterke periode ook belangrijk voor Oranje zijn
ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld wil de komende interlandperiode zijn kans bij het Nederlands elftal definitief pakken. De aanvaller is bij Villarreal aan een sterke periode bezig en hoopt een belangrijke waarde te zijn in het nieuwe systeem dat bondscoach Louis van Gaal voor ogen heeft.
"Ook in tijden dat het goed gaat, moet je bescheiden blijven. Ik wil er niet te blij over doen", zegt Danjuma in Zeist, waar het Nederlands elftal deze week bijeen is voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken (zaterdag) en Duitsland (volgende week dinsdag).
Met Villarreal bereikte de 25-jarige oud-speler van onder meer NEC vorige week verrassend de kwartfinales van de Champions League. De Spanjaarden wonnen in Turijn met 3-0 van Juventus, nadat het eerste duel in 1-1 was geëindigd. Danjuma nam zelf, uit een strafschop in blessuretijd, de derde treffer voor zijn rekening.
Volgens plan
"We wisten dat als het bij Juventus in het begin niet zou lopen, de fans zich wel eens tegen hun eigen spelers zouden kunnen keren", kijkt Danjuma terug. "Het was voor ons een voordeel dat het uitdoelpunt niet meer dubbel telde. Toen het lang 0-0 bleef in Italië, kregen we in de tweede helft steeds meer ruimte. Het ging precies volgens plan eigenlijk."
Bij zijn vorige club Bournemouth speelde Danjuma echt aan de linkerkant, bij Villarreal is hij ook geregeld centraal in de voorhoede te vinden. "Ik ben niet gebonden aan de zijlijn, ik heb veel vrijheid. Dat past goed bij mijn spel", legt de snelle aanvaller uit.
Systeem
Van Gaal, die dinsdag positief testte op het coronavirus en daarom voorlopig in isolatie zit, wil deze week een nieuw spelsysteem implementeren. Duidelijk is dat Oranje met drie centrale verdedigers gaat spelen. Of dat dan 3-4-3 of 5-3-2 of 3-5-2 wordt, moet Van Gaal nog bekijken.
"Ik denk dat iedereen wel weet wat de bondscoach heeft neergezet in 2014. Dat was ook met een ander systeem", zegt Danjuma. "Als je een bondscoach hebt die heel goed weet hoe een systeem werkt en er heel veel verstand van heeft, dan kan hij het de spelers snel leren."
Of Danjuma aan de linkerkant uitkomt of links centraal in de voorhoede, maakt hem niet zoveel uit. "Ik ben geen spits die je lange ballen moet geven en die goed met het hoofd is. Maar er komt denk ik een nieuwe generatie spitsen aan. Als je kijkt hoe Kylian Mbappé in de spits functioneert. En Erling Haaland ook, met veel loopacties in de diepte. Je moet weten wanneer je diep moet gaan en wanneer je je moet laten inzakken. Ik denk dat ik die kwaliteiten ook beheers."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
27 minuten geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
5 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
18 uur geleden