Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Danjuma wil na sterke periode ook belangrijk voor Oranje zijn

Danjuma wil na sterke periode ook belangrijk voor Oranje zijn

ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld wil de komende interlandperiode zijn kans bij het Nederlands elftal definitief pakken. De aanvaller is bij Villarreal aan een sterke periode bezig en hoopt een belangrijke waarde te zijn in het nieuwe systeem dat bondscoach Louis van Gaal voor ogen heeft.

"Ook in tijden dat het goed gaat, moet je bescheiden blijven. Ik wil er niet te blij over doen", zegt Danjuma in Zeist, waar het Nederlands elftal deze week bijeen is voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken (zaterdag) en Duitsland (volgende week dinsdag).

Met Villarreal bereikte de 25-jarige oud-speler van onder meer NEC vorige week verrassend de kwartfinales van de Champions League. De Spanjaarden wonnen in Turijn met 3-0 van Juventus, nadat het eerste duel in 1-1 was geëindigd. Danjuma nam zelf, uit een strafschop in blessuretijd, de derde treffer voor zijn rekening.

Volgens plan

"We wisten dat als het bij Juventus in het begin niet zou lopen, de fans zich wel eens tegen hun eigen spelers zouden kunnen keren", kijkt Danjuma terug. "Het was voor ons een voordeel dat het uitdoelpunt niet meer dubbel telde. Toen het lang 0-0 bleef in Italië, kregen we in de tweede helft steeds meer ruimte. Het ging precies volgens plan eigenlijk."

Bij zijn vorige club Bournemouth speelde Danjuma echt aan de linkerkant, bij Villarreal is hij ook geregeld centraal in de voorhoede te vinden. "Ik ben niet gebonden aan de zijlijn, ik heb veel vrijheid. Dat past goed bij mijn spel", legt de snelle aanvaller uit.

Systeem

Van Gaal, die dinsdag positief testte op het coronavirus en daarom voorlopig in isolatie zit, wil deze week een nieuw spelsysteem implementeren. Duidelijk is dat Oranje met drie centrale verdedigers gaat spelen. Of dat dan 3-4-3 of 5-3-2 of 3-5-2 wordt, moet Van Gaal nog bekijken.

"Ik denk dat iedereen wel weet wat de bondscoach heeft neergezet in 2014. Dat was ook met een ander systeem", zegt Danjuma. "Als je een bondscoach hebt die heel goed weet hoe een systeem werkt en er heel veel verstand van heeft, dan kan hij het de spelers snel leren."

Of Danjuma aan de linkerkant uitkomt of links centraal in de voorhoede, maakt hem niet zoveel uit. "Ik ben geen spits die je lange ballen moet geven en die goed met het hoofd is. Maar er komt denk ik een nieuwe generatie spitsen aan. Als je kijkt hoe Kylian Mbappé in de spits functioneert. En Erling Haaland ook, met veel loopacties in de diepte. Je moet weten wanneer je diep moet gaan en wanneer je je moet laten inzakken. Ik denk dat ik die kwaliteiten ook beheers."

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

12 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

14 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

14 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

15 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

16 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

17 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

20 uur geleden