Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Danjuma wil na sterke periode ook belangrijk voor Oranje zijn

Danjuma wil na sterke periode ook belangrijk voor Oranje zijn

ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld wil de komende interlandperiode zijn kans bij het Nederlands elftal definitief pakken. De aanvaller is bij Villarreal aan een sterke periode bezig en hoopt een belangrijke waarde te zijn in het nieuwe systeem dat bondscoach Louis van Gaal voor ogen heeft.

"Ook in tijden dat het goed gaat, moet je bescheiden blijven. Ik wil er niet te blij over doen", zegt Danjuma in Zeist, waar het Nederlands elftal deze week bijeen is voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken (zaterdag) en Duitsland (volgende week dinsdag).

Met Villarreal bereikte de 25-jarige oud-speler van onder meer NEC vorige week verrassend de kwartfinales van de Champions League. De Spanjaarden wonnen in Turijn met 3-0 van Juventus, nadat het eerste duel in 1-1 was geëindigd. Danjuma nam zelf, uit een strafschop in blessuretijd, de derde treffer voor zijn rekening.

Volgens plan

"We wisten dat als het bij Juventus in het begin niet zou lopen, de fans zich wel eens tegen hun eigen spelers zouden kunnen keren", kijkt Danjuma terug. "Het was voor ons een voordeel dat het uitdoelpunt niet meer dubbel telde. Toen het lang 0-0 bleef in Italië, kregen we in de tweede helft steeds meer ruimte. Het ging precies volgens plan eigenlijk."

Bij zijn vorige club Bournemouth speelde Danjuma echt aan de linkerkant, bij Villarreal is hij ook geregeld centraal in de voorhoede te vinden. "Ik ben niet gebonden aan de zijlijn, ik heb veel vrijheid. Dat past goed bij mijn spel", legt de snelle aanvaller uit.

Systeem

Van Gaal, die dinsdag positief testte op het coronavirus en daarom voorlopig in isolatie zit, wil deze week een nieuw spelsysteem implementeren. Duidelijk is dat Oranje met drie centrale verdedigers gaat spelen. Of dat dan 3-4-3 of 5-3-2 of 3-5-2 wordt, moet Van Gaal nog bekijken.

"Ik denk dat iedereen wel weet wat de bondscoach heeft neergezet in 2014. Dat was ook met een ander systeem", zegt Danjuma. "Als je een bondscoach hebt die heel goed weet hoe een systeem werkt en er heel veel verstand van heeft, dan kan hij het de spelers snel leren."

Of Danjuma aan de linkerkant uitkomt of links centraal in de voorhoede, maakt hem niet zoveel uit. "Ik ben geen spits die je lange ballen moet geven en die goed met het hoofd is. Maar er komt denk ik een nieuwe generatie spitsen aan. Als je kijkt hoe Kylian Mbappé in de spits functioneert. En Erling Haaland ook, met veel loopacties in de diepte. Je moet weten wanneer je diep moet gaan en wanneer je je moet laten inzakken. Ik denk dat ik die kwaliteiten ook beheers."

Meer uit Voetbal

Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

9 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

9 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

15 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

16 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden