Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Danjuma maakt na drie jaar afwezigheid direct indruk bij Oranje

Danjuma maakt na drie jaar afwezigheid direct indruk bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Het leek of Arnaut Danjuma Groeneveld nooit weg was geweest bij het Nederlands elftal. De 24-jarige buitenspeler kwam maandag in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar (6-0) in de tweede helft in de ploeg en speelde in De Kuip onbevangen en met veel bravoure, precies zoals bondscoach Louis van Gaal graag ziet.

Groeneveld passeerde de verdedigers van Gibraltar eenvoudig en bracht daarmee de aanvallers van Oranje geregeld in stelling. Het was uiteindelijk de invaller zelf die scoorde, in de 75e minuut (5-0).

Voor Danjuma Groeneveld voelde zijn goede invalbeurt niet als revanche. De voetballer van Villarreal was wel een beetje teleurgesteld dat hij aanvankelijk niet in de selectie zat voor de duels met Letland (1-0) en Gibraltar. Net nadat Van Gaal zijn definitieve groep bekendmaakte, speelde Groeneveld bij zijn club twee keer een hoofdrol. De buitenspeler maakte in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler.

Kans

"Natuurlijk doet dat wat met je, als je er niet bij zit", zei Danjuma Groeneveld na het duel met Gibraltar. "Ik vond dat ik mijn draai gevonden had in Spanje. Maar je moet niet bij de pakken neer gaan zitten. Als je dan zo'n belletje alsnog krijgt, ben je er altijd klaar voor. Zo'n kans moet je dan verzilveren."

Groeneveld, die in Nederland bij NEC voetbalde, kwam bij de selectie als vervanger van de met een hoofdblessure afgehaakte Cody Gakpo. Bijna drie jaar geleden, op 13 oktober 2018, maakte hij onder leiding van Ronald Koeman zijn debuut tegen Duitsland (3-0). Daarna speelde hij nog één interland, tegen België. Daarin scoorde hij ook.

Meer ervaring

"Of ik nu verder ben? Dat denk ik wel, ja", aldus Danjuma Groeneveld. "Ik heb me ontwikkeld als mens. Ik heb ook meer ervaring, we zijn weer drie jaar ouder. Ik ben bevoorrecht in veel landen te hebben mogen spelen. Ik heb op mijn 24e veel bagage."

De eerste kennismaking met Van Gaal beviel Groeneveld zondag wel. "Dat ging vloeiend. Ik ken hem eigenlijk alleen van televisie. Ik probeer me van mijn goede kant te laten zien." Van Gaal was tevreden. "Ik heb tegen hem gezegd dat hij leuk is ingevallen. Het is een zeer goed opgeleide jongen ook. Ik kan daar niet iets negatiefs over zeggen, helaas voor jullie", zei hij tegen de pers.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verlengt contract trainer Kovac

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.

9 uur geleden
16-jarige invaller Ngumoha redt Liverpool diep in blessuretijd

NEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.

22 uur geleden
Inter begint competitie met ruime overwinning op Torino

MILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italië. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.

23 uur geleden
GelreDome wil ook zonder amateurvoetbal miljoenen van Vitesse

ARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.

1 dag geleden
Immobile met dijbeenblessure twee maanden aan de kant bij Bologna

BOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.

1 dag geleden
Arsenal opnieuw enige tijd zonder geblesseerde Saka

LONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.

1 dag geleden
Uitgedund eerste elftal van Vitesse traint nog steeds door

ARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.

1 dag geleden