Danjuma Groeneveld vervangt Gakpo bij Oranje
ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is door bondscoach Louis van Gaal bij de selectie van Oranje gehaald. De aanvaller van Villarreal vervangt PSV'er Cody Gakpo, die het trainingskamp van het Nederlands elftal heeft verlaten. Gakpo heeft klachten die passen bij een hersenschudding, aldus de KNVB.
De 24-jarige Groeneveld debuteerde bijna drie jaar geleden in Oranje. Nederland was toen, op 13 oktober 2018, onder leiding van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League met 3-0 te sterk voor Duitsland.
Oranje neemt het maandag in Rotterdam, in de WK-kwalificatiereeks, op tegen Gibraltar. Vrijdag werd in Riga Letland met 1-0 verslagen. Gakpo werd in dat duel in de 76e minuut vervangen door Wout Weghorst.
Veel vragen
Van Gaal kreeg aan het begin van deze week op een persconferentie veel vragen over het feit waarom hij Groeneveld niet had geselecteerd. De buitenspeler maakte zondag in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis (2-0) beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler.
"Hij is van club veranderd, dat heeft hij nogal laat gedaan. In de eerste fase bij Villarreal speelde hij ook niet. Toen viel hij over het algemeen in. De laatste vier wedstrijden deed hij het geweldig en hij had er ook bij kunnen zijn. Maar daar heb ik niet toe besloten. Ik kan me niet voorstellen dat hij er de volgende keer niet bij is", zei Van Gaal over de twee laatste WK-kwalificatiewedstrijden in november tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). Door de blessure van Gakpo hoeft Danjuma Groeneveld nu niet op november te wachten.
Koploper in groep
Oranje keerde zaterdag terug uit Riga en trainde om 18.00 uur in Zeist. Op Gakpo na zijn alle spelers fit. Zondag staat om 11.30 uur opnieuw een training op het programma, waarna Van Gaal om 13.30 uur een persconferentie geeft.
Het Nederlands elftal en Gibraltar trappen maandag om 20.45 uur af in De Kuip. Na de zege op Letland en het gelijkspel tussen Turkije en Noorwegen (1-1) gaat Oranje alleen aan kop in groep G. Na zeven speelronden heeft Nederland 2 punten meer dan Noorwegen en 4 punten meer dan Turkije.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden