Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Danjuma Groeneveld vervangt Gakpo bij Oranje

Danjuma Groeneveld vervangt Gakpo bij Oranje

ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is door bondscoach Louis van Gaal bij de selectie van Oranje gehaald. De aanvaller van Villarreal vervangt PSV'er Cody Gakpo, die het trainingskamp van het Nederlands elftal heeft verlaten. Gakpo heeft klachten die passen bij een hersenschudding, aldus de KNVB.

De 24-jarige Groeneveld debuteerde bijna drie jaar geleden in Oranje. Nederland was toen, op 13 oktober 2018, onder leiding van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League met 3-0 te sterk voor Duitsland.

Oranje neemt het maandag in Rotterdam, in de WK-kwalificatiereeks, op tegen Gibraltar. Vrijdag werd in Riga Letland met 1-0 verslagen. Gakpo werd in dat duel in de 76e minuut vervangen door Wout Weghorst.

Veel vragen

Van Gaal kreeg aan het begin van deze week op een persconferentie veel vragen over het feit waarom hij Groeneveld niet had geselecteerd. De buitenspeler maakte zondag in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis (2-0) beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler.

"Hij is van club veranderd, dat heeft hij nogal laat gedaan. In de eerste fase bij Villarreal speelde hij ook niet. Toen viel hij over het algemeen in. De laatste vier wedstrijden deed hij het geweldig en hij had er ook bij kunnen zijn. Maar daar heb ik niet toe besloten. Ik kan me niet voorstellen dat hij er de volgende keer niet bij is", zei Van Gaal over de twee laatste WK-kwalificatiewedstrijden in november tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). Door de blessure van Gakpo hoeft Danjuma Groeneveld nu niet op november te wachten.

Koploper in groep

Oranje keerde zaterdag terug uit Riga en trainde om 18.00 uur in Zeist. Op Gakpo na zijn alle spelers fit. Zondag staat om 11.30 uur opnieuw een training op het programma, waarna Van Gaal om 13.30 uur een persconferentie geeft.

Het Nederlands elftal en Gibraltar trappen maandag om 20.45 uur af in De Kuip. Na de zege op Letland en het gelijkspel tussen Turkije en Noorwegen (1-1) gaat Oranje alleen aan kop in groep G. Na zeven speelronden heeft Nederland 2 punten meer dan Noorwegen en 4 punten meer dan Turkije.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

2 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

2 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

4 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

4 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

5 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

5 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

6 uur geleden