Danjuma Groeneveld vervangt Gakpo bij Oranje
ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is door bondscoach Louis van Gaal bij de selectie van Oranje gehaald. De aanvaller van Villarreal vervangt PSV'er Cody Gakpo, die het trainingskamp van het Nederlands elftal heeft verlaten. Gakpo heeft klachten die passen bij een hersenschudding, aldus de KNVB.
De 24-jarige Groeneveld debuteerde bijna drie jaar geleden in Oranje. Nederland was toen, op 13 oktober 2018, onder leiding van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League met 3-0 te sterk voor Duitsland.
Oranje neemt het maandag in Rotterdam, in de WK-kwalificatiereeks, op tegen Gibraltar. Vrijdag werd in Riga Letland met 1-0 verslagen. Gakpo werd in dat duel in de 76e minuut vervangen door Wout Weghorst.
Veel vragen
Van Gaal kreeg aan het begin van deze week op een persconferentie veel vragen over het feit waarom hij Groeneveld niet had geselecteerd. De buitenspeler maakte zondag in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis (2-0) beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler.
"Hij is van club veranderd, dat heeft hij nogal laat gedaan. In de eerste fase bij Villarreal speelde hij ook niet. Toen viel hij over het algemeen in. De laatste vier wedstrijden deed hij het geweldig en hij had er ook bij kunnen zijn. Maar daar heb ik niet toe besloten. Ik kan me niet voorstellen dat hij er de volgende keer niet bij is", zei Van Gaal over de twee laatste WK-kwalificatiewedstrijden in november tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). Door de blessure van Gakpo hoeft Danjuma Groeneveld nu niet op november te wachten.
Koploper in groep
Oranje keerde zaterdag terug uit Riga en trainde om 18.00 uur in Zeist. Op Gakpo na zijn alle spelers fit. Zondag staat om 11.30 uur opnieuw een training op het programma, waarna Van Gaal om 13.30 uur een persconferentie geeft.
Het Nederlands elftal en Gibraltar trappen maandag om 20.45 uur af in De Kuip. Na de zege op Letland en het gelijkspel tussen Turkije en Noorwegen (1-1) gaat Oranje alleen aan kop in groep G. Na zeven speelronden heeft Nederland 2 punten meer dan Noorwegen en 4 punten meer dan Turkije.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden