Danjuma Groeneveld in voorselectie Oranje
ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorselectie voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Montenegro en Noorwegen. De aanvaller van Villarreal ontbrak tijdens de vorige interlandperiode, maar werd later toch opgeroepen om Cody Gakpo te vervangen.
De voorselectie bestaat in totaal uit dertig spelers. "Dat is bewust wat meer dan normaal. We hebben op dit moment echter te maken met jongens die kampen met blessures", aldus Van Gaal. "En verder heeft een aantal internationals weinig speelminuten in de benen. Vandaar de keuze voor een wat grotere groep."
Keeper Mark Flekken maakt opnieuw deel uit van de voorselectie, evenals onder anderen Tyrell Malacia, Devyne Rensch en Owen Wijndal, die terugkeert in de voorselectie. Wijndal begon afgelopen zomer met Oranje als basisspeler aan het EK, maar raakte in de aanloop naar het seizoen geblesseerd. Ook Steven Bergwijn is weer beschikbaar na een blessure.
Vier doelmannen
De voorlopige selectie van Oranje telt met Flekken, Justin Bijlow, Joël Drommel en Tim Krul weer vier doelmannen. De definitieve spelersgroep wordt op vrijdag 5 november bekendgemaakt.
Het Nederlands elftal speelt op zaterdag 13 november tegen Montenegro en drie dagen later is Noorwegen de laatste tegenstander in de WK-kwalificatie. Oranje voert groep G van het kwalificatietoernooi aan en verdedigt in de laatste twee groepsduels een voorsprong van 2 punten op de Noren. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar.
Voorlopige selectie Nederlands elftal:
Doel: Justin Bijlow (Feyenoord), Joël Drommel (PSV), Mark Flekken (SC Freiburg), en Tim Krul (Norwich City),
Defensie: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Devyne Rensch (Ajax), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Internazionale) en Owen Wijndal (AZ).
Middenveld: Ryan Gravenberch (Ajax), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Marten de Roon (Atalanta), Guus Til (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (Paris Saint-Germain),
Aanval: Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Memphis Depay (FC Barcelona), Cody Gakpo (PSV), ,Arnaut Danjuma Groeneveld (Villarreal), Luuk de Jong (FC Barcelona), Noa Lang (Club Brugge), Donyell Malen (Borussia Dortmund) en Wout Weghorst (VfL Wolfsburg).
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
6 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
10 uur geleden