Danjuma Groeneveld: als het moet, sta ik klaar
ROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld hield aan zijn invalbeurt van ruim een halfuur bij Oranje in de thuiswedstrijd tegen Gibraltar (6-0) een heerlijk gevoel over. Een kwartier nadat hij in het veld was gekomen, bracht hij het vijfde doelpunt op zijn naam. "Als het moet, sta ik klaar", sprak de spits van Villarreal glunderend bij de NOS.
Groeneveld werd zaterdag alsnog bij de selectie van Oranje gehaald als vervanger van de geblesseerde PSV-speler Cody Gakpo. "Het was best wel een bizarre tijd voor mij", bekende hij. "Ik had niet verwacht dat ik nog zou worden opgeroepen. Gelukkig kreeg ik een mooi belletje. Natuurlijk baalde ik ervan dat ik er in eerste instantie niet bij zat. Het was toch alweer drie jaar geleden dat ik was opgeroepen voor Oranje. Ik ben echt gelukkig dat ik mezelf weer heb kunnen laten zien voor het land. Ik ben trots."
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink is over het algemeen tevreden met het spel van zijn sterk gewijzigde formatie in het gewonnen oefenduel met Portugal (1-2). Onder anderen Romée Leuchter en Ella Peddemors, die voor het eerst in de basis stond bij de voetbalsters van Oranje, maakten een goede indruk op hem.
1 uur geledenKAISERSLAUTERN (ANP) - Het eerste finaleduel van de Nations League tussen de voetbalsters van Duitsland en Spanje is in 0-0 geëindigd. Voor zo'n 40.000 fans in Kaiserslautern was de thuisploeg gevaarlijker, maar hield de titelverdediger en wereldkampioen stand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie van de Keuken Kampioen Divisie verstevigd. De club won de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (0-3) en zag het als tweede geklasseerde SC Cambuur punten verspelen tegen Helmond Sport (0-0).
1 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
7 uur geleden