Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dancing in Montfort wil Max met groot feest onthalen

Dancing in Montfort wil Max met groot feest onthalen

MONTFORT (ANP) - Dancing Housmans in het Limburgse dorp Montfort, bakermat van de familie Verstappen, gaat proberen een groot onthaal te organiseren voor de kersverse wereldkampioen F1 Max Verstappen. Eigenaar Antoine Zeelen zei maandag dat het niet makkelijk zal worden. Maar hij gaat via vader Jos Verstappen proberen contact op te nemen met het management van Max, om te kijken of het mogelijk is de wereldkampioen naar Montfort te halen. De gemeente Roerdalen laat weten dergelijke initiatieven uit de gemeenschap te steunen.

Zaal Housmans ging zondagmiddag compleet uit zijn dak toen Max won. Honderden fans uit heel Nederland, en zelfs uit Duitsland, keken in de zaal naar vijf grote beeldschermen om de verrichtingen van hun held te volgen. Na een wat matte stemming toen Max lange tijd achter Hamilton lag, sloeg de vlam in de pan toen de safety car de baan op moest. Toen Max even later Hamilton via een snelle actie wist te passeren en won, explodeerde de tent. Mensen vielen elkaar in de armen, huilden, juichten, en het dorp werd het toneel van toeterende auto’s met de "VER"-vlaggen van Max, en er werd vuurwerk afgestoken.

Een dag later staat een cameraploeg van RTL bij Antoine Zeelen van zaal Housmans. Hij wil dolgraag Max een groots onthaal geven. Of dat zal lukken is de vraag, zei hij. Maar hij gaat ervoor.

Montfort maakt deel uit van de gemeente Roerdalen, en die is maar wat trots op Max Verstappen. "De gemeente Roerdalen is net als de rest van Nederland trots op de geweldige en unieke prestatie die Max heeft neergezet", laat de gemeente in een verklaring weten. "Montfort, een van de zes dorpen van Roerdalen, heeft natuurlijk een speciale band met Max. De bakermat van het succesverhaal is gestart in Montfort. We horen graag van de inwoners en fans over wat ze zouden willen organiseren. Als zij het initiatief nemen, willen wij meedoen. Samen kunnen we kijken in welke vorm het zou kunnen gebeuren. Onze rol is hierbij vooral faciliterend en ondersteunend en we moeten natuurlijk rekening houden met de coronamaatregelen."

Meer uit Binnenland

ME werkt onrustige menigte de Haagse Schilderswijk uit

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.

6 minuten geleden
Fans Marokko vieren overwinning in meerdere steden

DEN HAAG (ANP) - In meerdere steden zijn fans van het nationale elftal van Marokko de straat opgegaan om de overwinning op Canada te vieren. Zo staan er onder meer menigtes in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort.

1 uur geleden
Ruim 270 demonstranten aangehouden na poging XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim 270 demonstranten aangehouden die probeerden de A12 bij Utrecht te blokkeren. 21 demonstranten die met voertuigen de snelweg blokkeerden, zitten nog vast, meldt de politie. De rest is naar huis gestuurd.

5 uur geleden
Demonstranten bij A12 weggevoerd, voertuigen in beslag genomen

HOUTEN (ANP) - De demonstranten die langs de A12 bij Houten zaten, zijn door de politie weggehaald. Het ging om demonstranten van Extinction Rebellion (XR) en Utrecht for Palestine (U4P) die probeerden de snelweg te blokkeren. Ze zijn na eerdere waarschuwingen van de politie in een arrestantenbus weggevoerd, zo constateerde een verslaggever van het ANP.

9 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen bij Laagraven A12 te betreden

UTRECHT (ANP) - Klimaatdemonstranten van Extinction Rebellion (XR) proberen zaterdag de A12 te betreden. Dat ziet een ANP-verslaggever. Ter hoogte van Laagraven hebben enkele demonstranten rond 12.45 uur een poging gedaan. Ze voeren actie tegen subsidies voor fossiele brandstoffen. Ook Utrecht for Palestine (U4P) doet mee.

10 uur geleden
Politie verdedigt inzet geweld tegen zwangere vrouw in Zeist

ZEIST (ANP) - De politie is van mening dat het gebruik van geweld tegen een zwangere vrouw door een agent in een asielzoekerscentrum in Zeist "direct noodzakelijk" was. Dat deelt de politie zaterdagochtend in een schriftelijke verklaring nadat de NOS vragen had gesteld over de kwestie. In de verklaring stelt de politie dat "iedere geweldsinzet via een zorgvuldig proces wordt getoetst".

13 uur geleden
Vrouw (61) overleden bij brand in Sneek

SNEEK (ANP) - Bij een brand in een flat aan de Oude Koemarkt in Sneek zaterdagochtend is een 61-jarige vrouw om het leven gekomen, meldt de politie. De brand brak rond 05.00 uur uit op de vierde verdieping van het pand in de binnenstad.

13 uur geleden