Dancing in Montfort wil Max met groot feest onthalen
MONTFORT (ANP) - Dancing Housmans in het Limburgse dorp Montfort, bakermat van de familie Verstappen, gaat proberen een groot onthaal te organiseren voor de kersverse wereldkampioen F1 Max Verstappen. Eigenaar Antoine Zeelen zei maandag dat het niet makkelijk zal worden. Maar hij gaat via vader Jos Verstappen proberen contact op te nemen met het management van Max, om te kijken of het mogelijk is de wereldkampioen naar Montfort te halen. De gemeente Roerdalen laat weten dergelijke initiatieven uit de gemeenschap te steunen.
Zaal Housmans ging zondagmiddag compleet uit zijn dak toen Max won. Honderden fans uit heel Nederland, en zelfs uit Duitsland, keken in de zaal naar vijf grote beeldschermen om de verrichtingen van hun held te volgen. Na een wat matte stemming toen Max lange tijd achter Hamilton lag, sloeg de vlam in de pan toen de safety car de baan op moest. Toen Max even later Hamilton via een snelle actie wist te passeren en won, explodeerde de tent. Mensen vielen elkaar in de armen, huilden, juichten, en het dorp werd het toneel van toeterende auto’s met de "VER"-vlaggen van Max, en er werd vuurwerk afgestoken.
Een dag later staat een cameraploeg van RTL bij Antoine Zeelen van zaal Housmans. Hij wil dolgraag Max een groots onthaal geven. Of dat zal lukken is de vraag, zei hij. Maar hij gaat ervoor.
Montfort maakt deel uit van de gemeente Roerdalen, en die is maar wat trots op Max Verstappen. "De gemeente Roerdalen is net als de rest van Nederland trots op de geweldige en unieke prestatie die Max heeft neergezet", laat de gemeente in een verklaring weten. "Montfort, een van de zes dorpen van Roerdalen, heeft natuurlijk een speciale band met Max. De bakermat van het succesverhaal is gestart in Montfort. We horen graag van de inwoners en fans over wat ze zouden willen organiseren. Als zij het initiatief nemen, willen wij meedoen. Samen kunnen we kijken in welke vorm het zou kunnen gebeuren. Onze rol is hierbij vooral faciliterend en ondersteunend en we moeten natuurlijk rekening houden met de coronamaatregelen."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
13 uur geleden