Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dancing in Montfort wil Max met groot feest onthalen

Dancing in Montfort wil Max met groot feest onthalen

MONTFORT (ANP) - Dancing Housmans in het Limburgse dorp Montfort, bakermat van de familie Verstappen, gaat proberen een groot onthaal te organiseren voor de kersverse wereldkampioen F1 Max Verstappen. Eigenaar Antoine Zeelen zei maandag dat het niet makkelijk zal worden. Maar hij gaat via vader Jos Verstappen proberen contact op te nemen met het management van Max, om te kijken of het mogelijk is de wereldkampioen naar Montfort te halen. De gemeente Roerdalen laat weten dergelijke initiatieven uit de gemeenschap te steunen.

Zaal Housmans ging zondagmiddag compleet uit zijn dak toen Max won. Honderden fans uit heel Nederland, en zelfs uit Duitsland, keken in de zaal naar vijf grote beeldschermen om de verrichtingen van hun held te volgen. Na een wat matte stemming toen Max lange tijd achter Hamilton lag, sloeg de vlam in de pan toen de safety car de baan op moest. Toen Max even later Hamilton via een snelle actie wist te passeren en won, explodeerde de tent. Mensen vielen elkaar in de armen, huilden, juichten, en het dorp werd het toneel van toeterende auto’s met de "VER"-vlaggen van Max, en er werd vuurwerk afgestoken.

Een dag later staat een cameraploeg van RTL bij Antoine Zeelen van zaal Housmans. Hij wil dolgraag Max een groots onthaal geven. Of dat zal lukken is de vraag, zei hij. Maar hij gaat ervoor.

Montfort maakt deel uit van de gemeente Roerdalen, en die is maar wat trots op Max Verstappen. "De gemeente Roerdalen is net als de rest van Nederland trots op de geweldige en unieke prestatie die Max heeft neergezet", laat de gemeente in een verklaring weten. "Montfort, een van de zes dorpen van Roerdalen, heeft natuurlijk een speciale band met Max. De bakermat van het succesverhaal is gestart in Montfort. We horen graag van de inwoners en fans over wat ze zouden willen organiseren. Als zij het initiatief nemen, willen wij meedoen. Samen kunnen we kijken in welke vorm het zou kunnen gebeuren. Onze rol is hierbij vooral faciliterend en ondersteunend en we moeten natuurlijk rekening houden met de coronamaatregelen."

Meer uit Binnenland

Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

5 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

8 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

9 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

11 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

12 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

12 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

12 uur geleden