Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak zet zich schrap na verkoopgolf op Wall Street

Damrak zet zich schrap na verkoopgolf op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zetten zich donderdag schrap voor een onrustige handelsdag na de zware koersval op Wall Street. De Amerikaanse beurzen kenden woensdag de slechtste beursdag sinds 2020. Zwaar tegenvallende resultaten bij Amerikaanse winkelketens Target en Walmart wakkerden de vrees aan dat de hoge inflatie de winstgevendheid van veel bedrijven onder druk zet. De Europese beurzen gingen woensdag ook al omlaag door inflatiezorgen.

Op het Damrak staat Prosus mogelijk opnieuw onder druk na een fors koersverlies van 7 procent voor Tencent, dat woensdag met teleurstellende resultaten kwam. De techinvesteerder, die een groot belang heeft in het Chinese internet- en gamebedrijf, raakte woensdag al ruim 4 procent kwijt.

De kans dat Rusland binnenkort zijn schulden niet meer kan betalen is ook een stuk groter geworden na een aankondiging van het Witte Huis. Minister van Financiën Janet Yellen zei dat Amerikanen volgende week waarschijnlijk geen geld meer mogen ontvangen op Russische staatsobligaties. Dan kan Rusland delen van zijn staatsschuld niet afbetalen en komt wanbetaling dichtbij.

Openingsverlies

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een openingsverlies van zo'n 1 procent. De andere Europese beurzen lijken eveneens flink lager te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië verloren donderdag terrein. Tokio sloot de Nikkei 1,9 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 2,7 procent kwijt.

Aalberts, dat donderdag zijn aandeelhoudersvergadering houdt, kwam met een handelsupdate. De industrieel toeleverancier zag de omzet in de eerste vier maanden op eigen kracht met 9 procent groeien ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het orderboek was eind april 51 procent hoger dan vorig jaar. Het bedrijf weet de aanhoudende verstoringen in de toeleveringsketens en tekorten aan grondstoffen en arbeidskrachten het hoofd te bieden en stelt tot nu toe geen ernstige problemen te hebben ondervonden.

Rebranding

De eigenaar van winkelvastgoed Unibail-Rodamco-Westfield kondigde een 'rebranding' aan van enkele winkelcentra. De winkelcentra in Madrid, Stockholm en Warschau van het bedrijf worden in het najaar omgedoopt tot een Westfield-winkelcentrum. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het Westfield-merk in Europa voort.

De AEX sloot woensdag 1,4 procent lager op 693,03 punten. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 3,6 procent in het rood. De brede S&P zakte 4 procent en techgraadmeter Nasdaq kelderde 4,7 procent.

De euro was 1,0488 dollar waard, tegen 1,0509 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 110,02 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 110,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse stijging phishing rond boekingssites, ziet Fraudehelpdesk

APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.

2 uur geleden
Waarde bitcoin zakt na banenrapport VS onder de 80.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.

3 uur geleden
Rechter VS handhaaft verbod AI-naaktbeelden ondanks verzet Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.

9 uur geleden
Maker Tetris boos over migrantengame Donald Trump

LAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.

9 uur geleden
Leasebranche: versnelde overstap stekkerauto's om dure brandstof

BUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.

10 uur geleden
Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

20 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

21 uur geleden