Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak zet herstel voorzichtig voort

Damrak zet herstel voorzichtig voort

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging vrijdag licht omhoog na het sterke koersherstel een dag eerder. De stemming werd gesteund door de positieve slotstanden op Wall Street, waar de afnemende inflatievrees zorgde voor een stevig herstel na drie verliesdagen op rij. Vooral de technologiebedrijven kregen een extra duwtje in de rug na de sterke koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. Daarnaast werd uitgekeken naar cijfers over de economische bedrijvigheid in de eurozone, die later op dag naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 704,79 punten. Donderdag won de hoofdindex al 1,5 procent. De MidKap klom 0,2 procent tot 1048,91 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,6 procent. Londen daalde 0,1 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in april.

Sterkste stijgers in de AEX waren winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en chiptoeleverancier Besi, met winsten van 1,4 en 0,9 procent. Verzekeraar ASR (min 3,1 procent) noteerde ex dividend. Techinvesteerder Prosus zakte ruim 2 procent na een fors koersverlies van het Chinese techconcern Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Bij de kleinere bedrijven won Fastned 5,8 procent. De oplaadspecialist bouwt samen met autofabrikant Tesla, de gemeente Oxford en accumaker Pivot Power een van de grootste snellaadstations van Europa in het Britse Oxford.

Air France-KLM

Air France-KLM klom 0,8 procent. De EU-landen en het Europees Parlement hebben overeenstemming bereikt over de coronapas die reizen binnen Europa weer gemakkelijker moet maken. Lufthansa zakte 5 procent in Frankfurt. De familie van de overleden Duitse miljardair Heinz Herman Thiele heeft een groot belang in de Duitse luchtvaartmaatschappij verkocht. Het gaat om ongeveer 5 procent van alle aandelen van het bedrijf, ongeveer de helft van het belang dat Thiele had.

BMW won 0,7 procent. De Duitse autofabrikant verwacht veel minder geld kwijt te zijn aan een Europese boete voor lidmaatschap van een kartel dan het bedrijf eerder dacht. Door de naar verwachting lagere boete houdt het concern ook rekening met een hogere winst dit kwartaal. Richemont klom bijna 6 procent in Zürich. De Zwitserse verkoper van juwelen en horloges verdubbelde het dividend na een sterke stijging van de winst in het afgelopen boekjaar.

De euro was 1,2228 dollar waard, tegen 1,2222 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 61,89 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 64,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

48 seconden geleden
VEH vreest hogere energierekening bij tijdsafhankelijk nettarief

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de gevolgen van de tijdsafhankelijke nettarieven voor de energierekening van huishoudens. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceerde donderdag een voorstel voor nieuwe tarieven waarin huishoudens meer naar gebruik betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden.

29 minuten geleden
Frankrijk biedt boeren renteloze leningen aan na hete zomer

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk stelt renteloze leningen ter waarde van 2 miljard euro beschikbaar aan boeren. Dat meldt het Franse ministerie van Landbouw. Franse boeren zagen gewassen en weilanden afgelopen zomer verwoest worden door hittegolven, droogte en branden.

53 minuten geleden
Energiebedrijven waken voor betaalbaarheid voorstel nettarieven

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven begrijpen het voorstel van toezichthouder ACM voor tijdsafhankelijke nettarieven voor huishoudens en kleine bedrijven. "Cruciale voorwaarde is wel dat de invoering begrijpelijk en betaalbaar blijft", reageert koepelorganisatie Energie-Nederland.

56 minuten geleden
ACM wil tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten. Sommige huishoudens zijn hierdoor straks wel honderden euro's per jaar extra kwijt.

1 uur geleden
Na jaren weer meer bestellingen bij Thuisbezorgd-moeder

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.

2 uur geleden
Meer keuze woningzoekers door groter aanbod, huizenprijs daalt

UTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.

2 uur geleden