Damrak wint terrein
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs won vrijdag terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. Beleggers verwerkten de aanhoudende recordreeks op Wall Street en een reeks van macro-economische cijfers uit China. Op het Damrak kwam Beter Bed met een handelsupdate.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 614,65 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 940,97 punten. Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 0,9 procent vooruit.
De Chinese economie groeide in 2019 met 6,1 procent. Dat was de traagste groei in bijna drie decennia, maar wel in lijn met de verwachtingen. Ook namen de winkelverkopen en de industriële productie in China in de laatste maand van het jaar sterker dan verwacht toe.
Beter Bed
Staalconcern ArcelorMittal voerde de stijgers aan in de AEX met een winst van 2,4 procent. Techinvesteerder Prosus won 0,9 procent na een positief analistenrapport van Goldman Sachs. Tankopslagbedrijf Vopak en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield waren de enige dalers met minnen tot 0,3 procent. ASML klom 0,1 procent. De Amerikaanse ambassadeur in Nederland bevestigde in Het Financieele Dagblad dat Amerika niet wil dat de geavanceerde chipmachines van ASML aan China worden geleverd.
Op de lokale markt won Beter Bed 1,9 procent, na een openingswinst van zo'n 10 procent. De beddenverkoper heeft duidelijk de wind mee nu het afscheid heeft genomen van zijn Duitse activiteiten. Het bedrijf zag de omzet in het vierde kwartaal met 5,1 procent stijgen, exclusief het verkochte onderdeel Matratzen Concord. Analisten van KBC Securities verlaagden echter het advies voor het aandeel.
Richemont
In Parijs kelderde Casino 12 procent. Het supermarktconcern is negatiever geworden over de resultaten op de Franse thuismarkt door de aanhoudende protesten over de pensioenhervormingen. Richemont won 4,9 procent in Zürich. Het Zwitserse luxeconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet ondanks de protesten in Hongkong.
De euro was 1,1134 dollar waard tegen 1,1131 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 58,69 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 64,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, heeft in het derde kwartaal een fors hogere winst geboekt. Het sterkst groeide de divisie die clouddiensten aanbiedt, geholpen door de snelle groei van nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI). Ook de advertentie-inkomsten die Google opstrijkt met zijn bekende zoekmachine en videoplatform YouTube vielen hoger uit dan een jaar eerder.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Beleggers verwerkten de tweede renteverlaging op rij door de Federal Reserve en de toelichting van centralebankvoorzitter Jerome Powell. Die waarschuwde dat het nog verre van een uitgemaakte zaak is dat het rentetarief in december weer omlaag gaat.
39 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse auto- en motorenproducent Honda pauzeert of verlaagt de productie in bepaalde Noord-Amerikaanse fabrieken. Dit doet het concern om tekorten aan bepaalde belangrijke chips, meldt het bedrijf. Eerder waarschuwde chipmaker Nexperia Japanse autofabrikanten dat het bedrijf de levering van halfgeleiders niet langer kon garanderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus verwacht nog altijd dit jaar 820 vliegtuigen voor de commerciële luchtvaart af te leveren. Het concern kampte met een tekort aan vliegtuigmotoren voor zijn A320-toestellen, wat voor vertragingen zorgde. Daardoor moet Airbus in de laatste drie maanden van dit jaar in hoog tempo vliegtuigen afleveren om het doel te halen. Tot nu toe leverde Airbus 507 commerciële vliegtuigen af.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verlaagt opnieuw de rente om zo de economie en de arbeidsmarkt van de Verenigde Staten te stimuleren. De rente gaat weer met een kwart procentpunt omlaag. In september kwam de Federal Reserve met de eerste renteverlaging van dit jaar.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zet tweehonderd nieuwe medewerkers in om te voorkomen dat de invoering van een nieuw Europees registratiesysteem gaat zorgen voor chaotische taferelen en langere wachtrijen. Ze begeleiden vanaf maandag passagiers van buiten de Europese Unie die het Schengengebied binnenkomen bij bijvoorbeeld het bedienen van het nieuwe zelfbedieningssysteem voor reizigers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen is woensdag bovenaan geëindigd in de AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam. Het fintechbedrijf meldde bij zijn cijfers van het derde kwartaal een sterkere omzetgroei dan analisten in doorsnee hadden verwacht.
4 uur geleden