Damrak wacht op toespraak Fed-voorzitter Jerome Powell
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak zijn vrijdag vooral in afwachting van een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. De koepel van Amerikaanse centrale banken houdt zijn jaarlijkse bijeenkomst over het economische beleid in Jackson Hole en Powell zal mogelijk een update geven over de strijd tegen de hoge inflatie.
De Federal Reserve schroefde de rente tijdens de afgelopen twee beleidsvergaderingen met stevige stappen van 0,75 procentpunt op. Beleggers zijn benieuwd of de Fed de rente in de komende maanden mogelijk iets minder agressief gaat verhogen nu de inflatie voorzichtige tekenen van afkoeling laat zien.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin van de belangrijke Fed-dag. Ook de andere Europese beurzen lijken met plussen te openen. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag verder omhoog na de stevige koerswinsten op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,6 procent hoger af.
Op het Damrak kwamen funderingsspecialist Sif en vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties nog met resultaten. Sif boekte minder omzet in de eerste jaarhelft. De bedrijfswinst viel wel iets hoger uit. Ook handhaaft het bedrijf zijn verwachtingen voor dit jaar. De maker van funderingen voor windturbines heeft al zo veel opdrachten binnen dat er in heel 2023 geen werk meer bij kan.
De 24 winkelcentra van Eurocommercial Properties laten sinds de eerste jaarhelft van vorig jaar een herstel zien na de coronalockdowns. In de eerste zes maanden van dit jaar lagen de retailverkopen 2,4 procent boven het niveau van voor de pandemie. Vooral in het tweede kwartaal groeiden de retailverkopen sterk. De bezoekaantallen van de winkelcentra lagen in de eerste jaarhelft op 88 procent van het niveau van voor de coronacrisis. De huurinkomsten namen toe en de leegstand bleef laag.
Investeerder HAL liet weten dat de waarde van zijn bezittingen in de eerste zes maanden van dit jaar is toegenomen. Wel leed het bedrijf een verlies door onder meer bijzondere lasten bij tankopslagbedrijf Vopak en een afschrijving bij Pro Gamers Group. HAL probeert momenteel Boskalis over te nemen en heeft inmiddels 55,6 procent van de aandelen van de baggeraar in handen. Het overnamebod van 32 euro per aandeel is volgens veel aandeelhouders te laag en ook het bestuur van Boskalis had dit graag hoger gezien.
De euro bleef onder de grens van 1 dollar en noteerde op 0,9961 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 93,32 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 100,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
13 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
15 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
16 uur geleden