Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak verwerkt koersval Wall Street, ING opent boeken

Damrak verwerkt koersval Wall Street, ING opent boeken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs zal vrijdag naar verwachting wat onder druk staan na de koersval op Wall Street. Na de aanvankelijke opluchting over het feit dat de Amerikaanse centrale bank de rente in de toekomst niet met nog grotere stappen gaat verhogen, kregen de zorgen over de hoge inflatie en de dreiging van een recessie weer de overhand. Vooral techbedrijven kregen rake klappen, waardoor de techgraadmeter Nasdaq 5 procent kelderde. Verder wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag naar buiten komt.

Op het Damrak kwam ING met cijfers. Het financiële concern zag de winst in het eerste kwartaal ruimschoots halveren als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Vanwege het conflict heeft de bank 834 miljoen euro opzij gezet voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Onder de streep bleef door die forse ingreep maar 429 miljoen euro aan winst over, tegen iets meer dan 1 miljard euro een jaar eerder.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt ondanks het forse verlies op Wall Street licht lager te gaan openen. Ook de andere Europese beurzen lijken de verliezen beperkt te houden. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag wel overwegend stevige minnen zien. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 3,7 procent in de min door flinke koersverliezen bij de Chinese techbedrijven. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een korte vakantieperiode, ging de Nikkei 0,7 procent hoger het weekeinde in.

Eurocommercial Properties

Eurocommercial Properties bracht ook de resultaten naar buiten. De investeerder in winkelvastgoed zag de resultaten in het eerste kwartaal stijgen. De huurinkomsten bleven vrijwel stabiel, waarbij het bedrijf 96 procent van de huren wist te innen.

Roestvrijstaalproducent Aperam liet in zijn kwartaalupdate weten voor nog eens 100 miljoen euro aan eigen aandelen in te gaan kopen. Volgens topman Timoteo Di Maulo boekte het bedrijf in het eerste kwartaal voor de vijfde keer op rij een recordresultaat. Ook voor het huidige kwartaal voorziet de topman weer een record.

Galapagos

Galapagos kwam donderdag nabeurs met resultaten. Het biotechnologiebedrijf dook in de rode cijfers en leed in het afgelopen een nettoverlies van ruim 13 miljoen euro. Een jaar geleden werd nog een winst van dik 9 miljoen euro geboekt. De omzet nam wel toe. Het bedrijf stelt later dit jaar een uitgebreide update te geven over de toekomstplannen.

De euro was 1,0511 dollar waard, tegen 1,0506 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 108,99 dollar. Brent-olie werd 0,7 procent duurder op 111,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Baas Aramco: 100 miljoen olievaten per week verloren door Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.

10 minuten geleden
Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

1 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

2 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

2 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

3 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

3 uur geleden