Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak verwerkt koersval Wall Street, ING opent boeken

Damrak verwerkt koersval Wall Street, ING opent boeken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs zal vrijdag naar verwachting wat onder druk staan na de koersval op Wall Street. Na de aanvankelijke opluchting over het feit dat de Amerikaanse centrale bank de rente in de toekomst niet met nog grotere stappen gaat verhogen, kregen de zorgen over de hoge inflatie en de dreiging van een recessie weer de overhand. Vooral techbedrijven kregen rake klappen, waardoor de techgraadmeter Nasdaq 5 procent kelderde. Verder wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag naar buiten komt.

Op het Damrak kwam ING met cijfers. Het financiële concern zag de winst in het eerste kwartaal ruimschoots halveren als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Vanwege het conflict heeft de bank 834 miljoen euro opzij gezet voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Onder de streep bleef door die forse ingreep maar 429 miljoen euro aan winst over, tegen iets meer dan 1 miljard euro een jaar eerder.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt ondanks het forse verlies op Wall Street licht lager te gaan openen. Ook de andere Europese beurzen lijken de verliezen beperkt te houden. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag wel overwegend stevige minnen zien. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 3,7 procent in de min door flinke koersverliezen bij de Chinese techbedrijven. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een korte vakantieperiode, ging de Nikkei 0,7 procent hoger het weekeinde in.

Eurocommercial Properties

Eurocommercial Properties bracht ook de resultaten naar buiten. De investeerder in winkelvastgoed zag de resultaten in het eerste kwartaal stijgen. De huurinkomsten bleven vrijwel stabiel, waarbij het bedrijf 96 procent van de huren wist te innen.

Roestvrijstaalproducent Aperam liet in zijn kwartaalupdate weten voor nog eens 100 miljoen euro aan eigen aandelen in te gaan kopen. Volgens topman Timoteo Di Maulo boekte het bedrijf in het eerste kwartaal voor de vijfde keer op rij een recordresultaat. Ook voor het huidige kwartaal voorziet de topman weer een record.

Galapagos

Galapagos kwam donderdag nabeurs met resultaten. Het biotechnologiebedrijf dook in de rode cijfers en leed in het afgelopen een nettoverlies van ruim 13 miljoen euro. Een jaar geleden werd nog een winst van dik 9 miljoen euro geboekt. De omzet nam wel toe. Het bedrijf stelt later dit jaar een uitgebreide update te geven over de toekomstplannen.

De euro was 1,0511 dollar waard, tegen 1,0506 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 108,99 dollar. Brent-olie werd 0,7 procent duurder op 111,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

9 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

9 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

11 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

11 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

12 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.

14 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

14 uur geleden