Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak verwerkt koersval Wall Street, ING opent boeken

Damrak verwerkt koersval Wall Street, ING opent boeken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs zal vrijdag naar verwachting wat onder druk staan na de koersval op Wall Street. Na de aanvankelijke opluchting over het feit dat de Amerikaanse centrale bank de rente in de toekomst niet met nog grotere stappen gaat verhogen, kregen de zorgen over de hoge inflatie en de dreiging van een recessie weer de overhand. Vooral techbedrijven kregen rake klappen, waardoor de techgraadmeter Nasdaq 5 procent kelderde. Verder wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag naar buiten komt.

Op het Damrak kwam ING met cijfers. Het financiële concern zag de winst in het eerste kwartaal ruimschoots halveren als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Vanwege het conflict heeft de bank 834 miljoen euro opzij gezet voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Onder de streep bleef door die forse ingreep maar 429 miljoen euro aan winst over, tegen iets meer dan 1 miljard euro een jaar eerder.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt ondanks het forse verlies op Wall Street licht lager te gaan openen. Ook de andere Europese beurzen lijken de verliezen beperkt te houden. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag wel overwegend stevige minnen zien. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 3,7 procent in de min door flinke koersverliezen bij de Chinese techbedrijven. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een korte vakantieperiode, ging de Nikkei 0,7 procent hoger het weekeinde in.

Eurocommercial Properties

Eurocommercial Properties bracht ook de resultaten naar buiten. De investeerder in winkelvastgoed zag de resultaten in het eerste kwartaal stijgen. De huurinkomsten bleven vrijwel stabiel, waarbij het bedrijf 96 procent van de huren wist te innen.

Roestvrijstaalproducent Aperam liet in zijn kwartaalupdate weten voor nog eens 100 miljoen euro aan eigen aandelen in te gaan kopen. Volgens topman Timoteo Di Maulo boekte het bedrijf in het eerste kwartaal voor de vijfde keer op rij een recordresultaat. Ook voor het huidige kwartaal voorziet de topman weer een record.

Galapagos

Galapagos kwam donderdag nabeurs met resultaten. Het biotechnologiebedrijf dook in de rode cijfers en leed in het afgelopen een nettoverlies van ruim 13 miljoen euro. Een jaar geleden werd nog een winst van dik 9 miljoen euro geboekt. De omzet nam wel toe. Het bedrijf stelt later dit jaar een uitgebreide update te geven over de toekomstplannen.

De euro was 1,0511 dollar waard, tegen 1,0506 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 108,99 dollar. Brent-olie werd 0,7 procent duurder op 111,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

3 uur geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

4 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

6 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

6 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

8 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

9 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

9 uur geleden