Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak toont geen herstel, KPN omlaag na adviesverlaging

Damrak toont geen herstel, KPN omlaag na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet donderdag geen herstel zien na de koersdalingen van de afgelopen dagen. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was, zonder duidelijke reden, de sterkste stijger bij de hoofdfondsen met een koerswinst van 3,3 procent. Telecombedrijf KPN (min 2,5 procent ) stond onderaan na een adviesverlaging van investeringsbank Berenberg.

De stemming op de aandelenmarkten was terughoudend na een stroom van bedrijfsresultaten die gemengd werden ontvangen. Beleggers verwerkten daarnaast nog de vergaderingsnotulen van de Federal Reserve. Daaruit bleek dat de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank verwachten dat er meer rentestappen nodig zijn om de inflatie te beteugelen. Ook viel de inflatie in de eurozone in januari iets hoger uit dan eerder gemeld.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot 0,1 procent in de min op 755,72 punten. De MidKap eindigde 0,3 procent lager op 1013,93 punten. Frankfurt, Parijs en Londen deden het beter met winsten tot 0,6 procent.

Hogere olieprijs

Chipbedrijf Besi, die woensdag al ruim 10 procent omhoog schoot na de publicatie van een gunstig kwartaalrapport, kreeg er nog eens 0,7 procent bij. Branchegenoot ASMI profiteerde van een koopadvies door Citi en won 1,2 procent. Olie- en gasconcern Shell was gewild dankzij een hogere olieprijs en sloot met een plus van 1,3 procent.

DSM verloor 1,8 procent. De Europese Commissie is akkoord met de fusie van het speciaalchemiebedrijf met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich.

Bodemonderzoeker

In de MidKap zakte Fugro 5,5 procent. De bodemonderzoeker boekte in het laatste kwartaal van 2022 meer omzet, maar zag de winst dalen. Analisten van ING noemen het ook teleurstellend dat het bedrijf opnieuw geen dividend uitkeert.

SBM Offshore werd 3 procent lager gezet. De maritiem dienstverlener meldde resultaten die in lijn waren met de eigen verwachtingen. Ook industrieel concern Aalberts (min 5 procent) opende de boeken. Het bedrijf zag de omzet en winst vorig jaar stijgen, maar beleggers hadden op meer gehoopt.

ForFarmers

AMG zag een forse openingswinst verdampen en eindigde 0,3 procent lager. De metalengroep boekte afgelopen jaar recordresultaten dankzij de goede verkopen van lithium, een belangrijk materiaal voor elektrische auto's.

ForFarmers leverde 4,9 procent in. De omzet van het veevoerbedrijf steeg door prijsverhogingen hard, maar de hoeveelheid verkocht veevoer daalde doordat varkenshouders in Europa moeite hebben winst te maken op hun vlees. Ook Van Lanschot Kempen (min 4,5 procent) werd in de verkoop gezet. De bank meldde een lagere winst, doordat het een eenmalige last moest nemen in verband met een overname.

Vliegtuigmotoren

In Londen schoot Rolls-Royce 23 procent omhoog. De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren boekte vorig jaar meer winst dan verwacht en beloofde spoedig weer dividend uit te keren.

De euro was 1,0592 dollar waard, tegenover 1,0603 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 75,41 dollar per vat. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 82,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CNV: grondpersoneel KLM gaat woensdag alsnog 8 uur staken

SCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM gaat volgende week woensdag alsnog staken, meldt CNV. De staking gaat acht uur duren, van 14.00 tot 22.00 uur. "We willen dat KLM met iets concreets komt voor het grondpersoneel. Voor vage toezeggingen kopen we niets", stelt de vakbond.

9 minuten geleden
Consumentenbond: deurverkopers overtreden massaal gedragsregels

DEN HAAG (ANP) - Deurverkopers lappen gedragsregels massaal aan hun laars, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Ze negeren nee-stickers, dringen aan wanneer iemand geen interesse toont en proberen met leugens bij mensen binnen te komen.

13 minuten geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

3 uur geleden
ING: ruim helft Nederlanders gebruikt AI, banenangst groeit

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.

3 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

8 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

9 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.

10 uur geleden