Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak toont geen herstel, KPN omlaag na adviesverlaging

Damrak toont geen herstel, KPN omlaag na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet donderdag geen herstel zien na de koersdalingen van de afgelopen dagen. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was, zonder duidelijke reden, de sterkste stijger bij de hoofdfondsen met een koerswinst van 3,3 procent. Telecombedrijf KPN (min 2,5 procent ) stond onderaan na een adviesverlaging van investeringsbank Berenberg.

De stemming op de aandelenmarkten was terughoudend na een stroom van bedrijfsresultaten die gemengd werden ontvangen. Beleggers verwerkten daarnaast nog de vergaderingsnotulen van de Federal Reserve. Daaruit bleek dat de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank verwachten dat er meer rentestappen nodig zijn om de inflatie te beteugelen. Ook viel de inflatie in de eurozone in januari iets hoger uit dan eerder gemeld.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot 0,1 procent in de min op 755,72 punten. De MidKap eindigde 0,3 procent lager op 1013,93 punten. Frankfurt, Parijs en Londen deden het beter met winsten tot 0,6 procent.

Hogere olieprijs

Chipbedrijf Besi, die woensdag al ruim 10 procent omhoog schoot na de publicatie van een gunstig kwartaalrapport, kreeg er nog eens 0,7 procent bij. Branchegenoot ASMI profiteerde van een koopadvies door Citi en won 1,2 procent. Olie- en gasconcern Shell was gewild dankzij een hogere olieprijs en sloot met een plus van 1,3 procent.

DSM verloor 1,8 procent. De Europese Commissie is akkoord met de fusie van het speciaalchemiebedrijf met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich.

Bodemonderzoeker

In de MidKap zakte Fugro 5,5 procent. De bodemonderzoeker boekte in het laatste kwartaal van 2022 meer omzet, maar zag de winst dalen. Analisten van ING noemen het ook teleurstellend dat het bedrijf opnieuw geen dividend uitkeert.

SBM Offshore werd 3 procent lager gezet. De maritiem dienstverlener meldde resultaten die in lijn waren met de eigen verwachtingen. Ook industrieel concern Aalberts (min 5 procent) opende de boeken. Het bedrijf zag de omzet en winst vorig jaar stijgen, maar beleggers hadden op meer gehoopt.

ForFarmers

AMG zag een forse openingswinst verdampen en eindigde 0,3 procent lager. De metalengroep boekte afgelopen jaar recordresultaten dankzij de goede verkopen van lithium, een belangrijk materiaal voor elektrische auto's.

ForFarmers leverde 4,9 procent in. De omzet van het veevoerbedrijf steeg door prijsverhogingen hard, maar de hoeveelheid verkocht veevoer daalde doordat varkenshouders in Europa moeite hebben winst te maken op hun vlees. Ook Van Lanschot Kempen (min 4,5 procent) werd in de verkoop gezet. De bank meldde een lagere winst, doordat het een eenmalige last moest nemen in verband met een overname.

Vliegtuigmotoren

In Londen schoot Rolls-Royce 23 procent omhoog. De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren boekte vorig jaar meer winst dan verwacht en beloofde spoedig weer dividend uit te keren.

De euro was 1,0592 dollar waard, tegenover 1,0603 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 75,41 dollar per vat. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 82,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

2 minuten geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

21 minuten geleden
Zakenkrant: UBS-baas Sergio Ermotti stapt in 2027 op

ZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

21 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Teheran langer op

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.

52 minuten geleden
Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

1 uur geleden
Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

1 uur geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

2 uur geleden