Damrak stevent af op vrijwel vlak begin van handelsdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stevent woensdag af op een vrijwel vlak begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers kijken onder meer uit naar de cijfers over de economische bedrijvigheid in de eurozone over juni, die later op de dag naar buiten komen. Daarnaast verwerken de markten nog de geruststellende uitspraken van Jerome Powell. De Amerikaanse centralebankpresident verklaarde dinsdag voor het Congres dat de inflatie weliswaar hard oploopt, maar dat de prijsstijgingen niet zo hevig zullen zijn als in de beruchte jaren 70.
De andere Europese beursgraadmeters lijken eveneens met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde een fractie lager na het sterke koersherstel van ruim 3 procent een dag eerder.
Op het Damrak liet Heineken weten een meerderheidsbelang in de Indiase branchegenoot United Breweries te hebben verworven. De bierbrouwer breidde zijn belang in het bedrijf uit van 46,5 procent naar 61,5 procent. Financiële details werden niet gegeven.
Galapagos
Galapagos kondigde aan dat zijn onderzoekschef Piet Wigerinck later dit jaar vertrekt bij het biotechnologiebedrijf. De klinische ontwikkelingsactiviteiten vallen per direct onder medisch directeur Walid Abi-Saab. Wigerinck blijft nog vijf maanden in dienst bij het bedrijf. Zijn vertrek heeft volgens Galapagos geen gevolgen voor de geplande publicaties van onderzoeksresultaten van zijn kandidaatmedicijnen.
Pharming heeft de rekrutering van patiënten voor het onderzoek met leniolisib afgerond. De studie, die mogelijk tot registratie van het middel zal leiden, bestaat uit twee opeenvolgende onderdelen. Leniolisib wordt ontwikkeld voor de behandeling van patiënten met het geactiveerd PI3K-delta-syndroom (APDS), een afweerstoornis.
AEX
De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend hoger. De AEX-index klom 0,7 procent tot 728,59 punten, terwijl de MidKap 0,1 procent daalde tot 1043,26 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 0,4 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent in de plus op 15.636,33 punten. De brede S&P 500 klom 0,5 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot een nieuwe recordstand.
De euro was 1,1928 dollar waard, tegenover 1,1902 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent tot 73,27 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 75,36 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
10 uur geleden