Damrak stevent af op vrijwel vlak begin van handelsdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stevent woensdag af op een vrijwel vlak begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers kijken onder meer uit naar de cijfers over de economische bedrijvigheid in de eurozone over juni, die later op de dag naar buiten komen. Daarnaast verwerken de markten nog de geruststellende uitspraken van Jerome Powell. De Amerikaanse centralebankpresident verklaarde dinsdag voor het Congres dat de inflatie weliswaar hard oploopt, maar dat de prijsstijgingen niet zo hevig zullen zijn als in de beruchte jaren 70.
De andere Europese beursgraadmeters lijken eveneens met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde een fractie lager na het sterke koersherstel van ruim 3 procent een dag eerder.
Op het Damrak liet Heineken weten een meerderheidsbelang in de Indiase branchegenoot United Breweries te hebben verworven. De bierbrouwer breidde zijn belang in het bedrijf uit van 46,5 procent naar 61,5 procent. Financiële details werden niet gegeven.
Galapagos
Galapagos kondigde aan dat zijn onderzoekschef Piet Wigerinck later dit jaar vertrekt bij het biotechnologiebedrijf. De klinische ontwikkelingsactiviteiten vallen per direct onder medisch directeur Walid Abi-Saab. Wigerinck blijft nog vijf maanden in dienst bij het bedrijf. Zijn vertrek heeft volgens Galapagos geen gevolgen voor de geplande publicaties van onderzoeksresultaten van zijn kandidaatmedicijnen.
Pharming heeft de rekrutering van patiënten voor het onderzoek met leniolisib afgerond. De studie, die mogelijk tot registratie van het middel zal leiden, bestaat uit twee opeenvolgende onderdelen. Leniolisib wordt ontwikkeld voor de behandeling van patiënten met het geactiveerd PI3K-delta-syndroom (APDS), een afweerstoornis.
AEX
De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend hoger. De AEX-index klom 0,7 procent tot 728,59 punten, terwijl de MidKap 0,1 procent daalde tot 1043,26 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 0,4 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent in de plus op 15.636,33 punten. De brede S&P 500 klom 0,5 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot een nieuwe recordstand.
De euro was 1,1928 dollar waard, tegenover 1,1902 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent tot 73,27 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 75,36 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
12 uur geleden