Damrak stevent af op vrijwel vlak begin van handelsdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stevent woensdag af op een vrijwel vlak begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers kijken onder meer uit naar de cijfers over de economische bedrijvigheid in de eurozone over juni, die later op de dag naar buiten komen. Daarnaast verwerken de markten nog de geruststellende uitspraken van Jerome Powell. De Amerikaanse centralebankpresident verklaarde dinsdag voor het Congres dat de inflatie weliswaar hard oploopt, maar dat de prijsstijgingen niet zo hevig zullen zijn als in de beruchte jaren 70.
De andere Europese beursgraadmeters lijken eveneens met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde een fractie lager na het sterke koersherstel van ruim 3 procent een dag eerder.
Op het Damrak liet Heineken weten een meerderheidsbelang in de Indiase branchegenoot United Breweries te hebben verworven. De bierbrouwer breidde zijn belang in het bedrijf uit van 46,5 procent naar 61,5 procent. Financiële details werden niet gegeven.
Galapagos
Galapagos kondigde aan dat zijn onderzoekschef Piet Wigerinck later dit jaar vertrekt bij het biotechnologiebedrijf. De klinische ontwikkelingsactiviteiten vallen per direct onder medisch directeur Walid Abi-Saab. Wigerinck blijft nog vijf maanden in dienst bij het bedrijf. Zijn vertrek heeft volgens Galapagos geen gevolgen voor de geplande publicaties van onderzoeksresultaten van zijn kandidaatmedicijnen.
Pharming heeft de rekrutering van patiënten voor het onderzoek met leniolisib afgerond. De studie, die mogelijk tot registratie van het middel zal leiden, bestaat uit twee opeenvolgende onderdelen. Leniolisib wordt ontwikkeld voor de behandeling van patiënten met het geactiveerd PI3K-delta-syndroom (APDS), een afweerstoornis.
AEX
De Europese beurzen sloten dinsdag overwegend hoger. De AEX-index klom 0,7 procent tot 728,59 punten, terwijl de MidKap 0,1 procent daalde tot 1043,26 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 0,4 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent in de plus op 15.636,33 punten. De brede S&P 500 klom 0,5 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot een nieuwe recordstand.
De euro was 1,1928 dollar waard, tegenover 1,1902 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,6 procent tot 73,27 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 75,36 dollar.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
7 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
20 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
21 uur geleden