Damrak stevent af op licht positief begin van week
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht positief te beginnen aan de nieuwe beursweek. Ook de andere Europese aandelenmarkten zullen naar verwachting met kleine winsten openen. Beleggers kijken deze week onder meer uit naar de kwartaalresultaten van verzekeraar Aegon. In de Verenigde Staten komen grote winkelbedrijven als Walmart, Target, Kohl's en Home Depot later in de week met cijfers. Die geven mogelijk meer inzicht of de Amerikaanse economie wel of niet in een recessie belandt.
Daarnaast gaat de aandacht uit naar de ruzie tussen de Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als dat niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat zowel in het binnenland als wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.
Ook de renteontwikkelingen houden de markten in de greep. Vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) verklaarde dat de reeks renteverhogingen in de eurozone om de hoge inflatie in te dammen waarschijnlijk op zijn einde loopt. Beleggers letten ook op de verkiezingsstrijd in Turkije. De kans wordt steeds groter dat geen van de kandidaten meer dan 50 procent van de stemmen krijgt voor de overwinning in de Turkse presidentsverkiezingen. De huidige president Recep Tayyip Erdogan verklaarde een "duidelijke voorsprong" te hebben op zijn rivaal Kemal Kilicdaroglu, maar liet ook weten dat hij een tweede stemronde zal accepteren.
B&S Group
De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent hoger. Een goedkopere yen zorgde daarbij voor koerswinsten onder de grote Japanse exportbedrijven.
Op het Damrak kwam B&S Group nog met cijfers. De distributeur en groothandelsbedrijf zag de omzet afgelopen met 16 procent stijgen. Interim-topman Bas Schreuders sprak van een goede start van het jaar, maar verwacht wel dat de groei in de rest van het jaar lager zal zijn dan in 2022 door de hoge inflatie. B&S zag zijn topman Tako de Haan in februari plotseling vertrekken vanwege een mogelijke belangenverstrengeling. Het bedrijf liet eerder al weten dat De Haan zal worden opgevolgd door Peter van Mierlo, voormalig directeur van accountants- en advieskantoor PwC Nederland.
De euro was 1,0866 dollar waard, tegen 1,0859 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 70,02 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 74,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
7 uur geleden