Damrak stevent af op licht positief begin van week
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht positief te beginnen aan de nieuwe beursweek. Ook de andere Europese aandelenmarkten zullen naar verwachting met kleine winsten openen. Beleggers kijken deze week onder meer uit naar de kwartaalresultaten van verzekeraar Aegon. In de Verenigde Staten komen grote winkelbedrijven als Walmart, Target, Kohl's en Home Depot later in de week met cijfers. Die geven mogelijk meer inzicht of de Amerikaanse economie wel of niet in een recessie belandt.
Daarnaast gaat de aandacht uit naar de ruzie tussen de Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als dat niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat zowel in het binnenland als wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.
Ook de renteontwikkelingen houden de markten in de greep. Vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) verklaarde dat de reeks renteverhogingen in de eurozone om de hoge inflatie in te dammen waarschijnlijk op zijn einde loopt. Beleggers letten ook op de verkiezingsstrijd in Turkije. De kans wordt steeds groter dat geen van de kandidaten meer dan 50 procent van de stemmen krijgt voor de overwinning in de Turkse presidentsverkiezingen. De huidige president Recep Tayyip Erdogan verklaarde een "duidelijke voorsprong" te hebben op zijn rivaal Kemal Kilicdaroglu, maar liet ook weten dat hij een tweede stemronde zal accepteren.
B&S Group
De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent hoger. Een goedkopere yen zorgde daarbij voor koerswinsten onder de grote Japanse exportbedrijven.
Op het Damrak kwam B&S Group nog met cijfers. De distributeur en groothandelsbedrijf zag de omzet afgelopen met 16 procent stijgen. Interim-topman Bas Schreuders sprak van een goede start van het jaar, maar verwacht wel dat de groei in de rest van het jaar lager zal zijn dan in 2022 door de hoge inflatie. B&S zag zijn topman Tako de Haan in februari plotseling vertrekken vanwege een mogelijke belangenverstrengeling. Het bedrijf liet eerder al weten dat De Haan zal worden opgevolgd door Peter van Mierlo, voormalig directeur van accountants- en advieskantoor PwC Nederland.
De euro was 1,0866 dollar waard, tegen 1,0859 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 70,02 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 74,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
12 uur geleden