Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak stevent af op hoger begin van drukke cijferweek

Damrak stevent af op hoger begin van drukke cijferweek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt maandag rustig te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Er staan weinig bedrijfsresultaten op het programma en Wall Street blijft dicht vanwege President's Day. Later in de week openen de AEX-bedrijven DSM, Ahold Delhaize, AkzoNobel, ASR, NN Group en Galapagos de boeken. Ook de door de coronacrisis zwaar getroffen luchtvaartcombinatie Air France-KLM geeft inzicht in de stand van zaken. De openingsindicatoren wijzen op een positief begin van de beurshandel op het Damrak.

In de strijd tegen het coronavirus hebben inmiddels 15 miljoen Britten een eerste prik tegen het virus gekregen. Dat is bijna een kwart van de totale bevolking van 66 miljoen. De Britten beginnen maandag aan een nieuwe fase van hun vaccinatiecampagne, waarbij mensen tussen de 65 en 69 jaar en bepaalde "kwetsbare" groepen worden ingeƫnt. Door de succesvolle campagne toont premier Boris Johnson zich optimistisch dat hij over een week wellicht wat versoepelingen van de strenge coronamaatregelen bekend kan maken.

Op het Damrak zullen ING en roestvrijstaalmaker Aperam mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Analisten van Morgan Stanley werden positiever over ING en AlphaValue schroefde zijn aanbeveling voor Aperam op naar kopen.

Volkswagen

In Frankfurt gaat de aandacht uit naar Volkswagen. Topman Herbert Diess van het Duitse autoconcern zei in een interview met de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung "niet bang" te zijn voor de komst van een elektrische auto van het Amerikaanse techconcern Apple. Diess denkt overigens dat een elektrische en zelfrijdende auto van Apple er niet heel snel zal zijn, omdat de auto-industrie heel anders is dan de technologiesector.

Ook Vivendi staat in het nieuws. Het Franse mediaconglomeraat is van plan om voor het einde van het jaar muziekconcern Universal Music Group (UMC) naar de beurs in Amsterdam te brengen. De bedoeling is om een belang van 60 procent in de markt zetten. Vivendi mikt op een waardering van het bedrijf van minstens 30 miljard dollar. Vivendi verkocht eind 2019 al een groot belang in UMC aan een consortium onder leiding van het Chinese internetbedrijf Tencent.

Koersen

De Europese beurzen sloten vrijdag hoger. De AEX-index steeg 1,9 procent tot 676,83 punten en de MidKap klom 0,9 procent tot 1011,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,9 procent. Wall Street ging licht hoger het weekeinde in. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent in de plus op 31.458,40 punten. De brede S&P 500 en techbeurs Nasdaq dikten 0,5 procent aan.

De euro was 1,2133 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 2,2 procent tot 60,77 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent meer op 63,53 dollar.

Meer uit Financieel

Chipmaker Intel hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.

26 minuten geleden
Warmtepomp minder in trek na verlagen subsidie en zakken gasprijs

NAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.

27 minuten geleden
Claims na geannuleerde vluchten door winterweer blijven oplopen

ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Kosten parkeerapps en -automaten terecht in boetes verwerkt

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.

2 uur geleden
Minder treinen van en naar Nederland door Belgische staking

BRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en Belgiƫ. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.

2 uur geleden
Britten stellen onderzoek in naar WhatsApp-moederbedrijf Meta

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.

3 uur geleden
ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

3 uur geleden