Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak stevent af op hoger begin van drukke cijferweek

Damrak stevent af op hoger begin van drukke cijferweek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt maandag rustig te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Er staan weinig bedrijfsresultaten op het programma en Wall Street blijft dicht vanwege President's Day. Later in de week openen de AEX-bedrijven DSM, Ahold Delhaize, AkzoNobel, ASR, NN Group en Galapagos de boeken. Ook de door de coronacrisis zwaar getroffen luchtvaartcombinatie Air France-KLM geeft inzicht in de stand van zaken. De openingsindicatoren wijzen op een positief begin van de beurshandel op het Damrak.

In de strijd tegen het coronavirus hebben inmiddels 15 miljoen Britten een eerste prik tegen het virus gekregen. Dat is bijna een kwart van de totale bevolking van 66 miljoen. De Britten beginnen maandag aan een nieuwe fase van hun vaccinatiecampagne, waarbij mensen tussen de 65 en 69 jaar en bepaalde "kwetsbare" groepen worden ingeënt. Door de succesvolle campagne toont premier Boris Johnson zich optimistisch dat hij over een week wellicht wat versoepelingen van de strenge coronamaatregelen bekend kan maken.

Op het Damrak zullen ING en roestvrijstaalmaker Aperam mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Analisten van Morgan Stanley werden positiever over ING en AlphaValue schroefde zijn aanbeveling voor Aperam op naar kopen.

Volkswagen

In Frankfurt gaat de aandacht uit naar Volkswagen. Topman Herbert Diess van het Duitse autoconcern zei in een interview met de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung "niet bang" te zijn voor de komst van een elektrische auto van het Amerikaanse techconcern Apple. Diess denkt overigens dat een elektrische en zelfrijdende auto van Apple er niet heel snel zal zijn, omdat de auto-industrie heel anders is dan de technologiesector.

Ook Vivendi staat in het nieuws. Het Franse mediaconglomeraat is van plan om voor het einde van het jaar muziekconcern Universal Music Group (UMC) naar de beurs in Amsterdam te brengen. De bedoeling is om een belang van 60 procent in de markt zetten. Vivendi mikt op een waardering van het bedrijf van minstens 30 miljard dollar. Vivendi verkocht eind 2019 al een groot belang in UMC aan een consortium onder leiding van het Chinese internetbedrijf Tencent.

Koersen

De Europese beurzen sloten vrijdag hoger. De AEX-index steeg 1,9 procent tot 676,83 punten en de MidKap klom 0,9 procent tot 1011,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,9 procent. Wall Street ging licht hoger het weekeinde in. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent in de plus op 31.458,40 punten. De brede S&P 500 en techbeurs Nasdaq dikten 0,5 procent aan.

De euro was 1,2133 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 2,2 procent tot 60,77 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent meer op 63,53 dollar.

Meer uit Financieel

Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

8 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

9 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

10 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

10 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

11 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

12 uur geleden