Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak schuift rentezorgen aan de kant, chipbedrijven aan kop

Damrak schuift rentezorgen aan de kant, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak schoven dinsdag de rentezorgen weer aan de kant en gingen op koopjesjacht. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML werden opgepikt na de forse koersverliezen een dag eerder. Ook Philips stond in de belangstelling wegens de uitbreiding van een eerdere terugroepactie voor bepaalde ademhalingsapparaten van het zorgtechnologiebedrijf.

Na de waarschuwingen van de centrale bankiers in de Verenigde Staten en Europa voor stevige renteverhogingen om de hoge inflatie te bestrijden, kijken beleggers vooral uit naar het Europese inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Ook wordt gewacht op het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent hoger op 704,06 punten. Maandag zakte de hoofdindex voor het eerst in ruim een maand tijd onder de 700 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 948,97 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 1,7 procent bij.

Chipbedrijven

ASMI, Besi en ASML stegen tot 4,4 procent. Een dag eerder raakten de chipbedrijven nog tot 4,6 procent kwijt. Ook maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, fintechbedrijf Adyen en ING stonden in de kopgroep van de AEX, met plussen van ruim 2 procent.

Philips klom 0,9 procent. Volgens de Amerikaanse toezichthouder moet het concern nu ongeveer 1700 ademhalingsapparaten wereldwijd teruggeroepen. Eerder waren dat er 43. Philips is al bezig met een grote terugroepactie van apneu-apparaten vanwege isolatieschuim dat kan afbrokkelen met mogelijke gezondheidsproblemen voor gebruikers tot gevolg. In totaal moeten 5,5 miljoen van deze apparaten worden vervangen.

Shell

Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een min van 1,9 procent vanwege een terugval van de olieprijzen na de sterke opmars aan het begin van de week. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper en kostte 95,46 dollar. Brentolie werd 2,4 procent goedkoper op 102,58 dollar. Maandag stegen de olieprijzen nog met ruim 4 procent.

In de MidKap klom energiespecialist Alfen meer dan 2 procent na het binnenslepen van een grote opdracht in Zweden. Bij de kleinere bedrijven steeg NX Filtration ruim 3 procent. De Enschedese producent van waterzuiveringstechnologie zag de omzet in de eerste zes maanden van dit jaar groeien.

Engie

In Parijs klom Engie dik 1 procent. Het Russische staatsgasbedrijf Gazprom heeft de gasleveringen aan het Franse energiebedrijf verminderd. Engie heeft naar eigen zeggen echter genoeg gas om aan zijn verplichtingen te kunnen voldoen.

De euro was iets meer waard dan de dollar en noteerde op 1,0032 dollar.

Meer uit Financieel

Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

1 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

1 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

2 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariƫrs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

3 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

4 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geƫindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

5 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

6 uur geleden