Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak richt blik op centrale banken na onrust in bankensector

Damrak richt blik op centrale banken na onrust in bankensector

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak kijken woensdag vooral uit naar de rentebesluiten van de centrale banken, nu de onrust in de bankensector enigszins lijkt te zijn afgenomen. Zo wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank de rente volgende week minder sterk zal gaan verhogen om de kalmte in de bankensector te bewaren. Wereldwijd werd de financiële sector in de afgelopen dagen opgeschud door het omvallen van de Amerikaanse banken Silicon Valley Bank en Signature Bank.

De Europese Centrale Bank (ECB) komt donderdag al met het rentebesluit. De ECB zal de rente naar verwachting opnieuw met een half procentpunt verhogen in de strijd tegen de inflatie. ECB-president Christine Lagarde zal mogelijk wel ingaan op de problemen in de Amerikaanse bankensector en wat die betekenen voor de banken in Europa.

Dinsdag wisten de banken en verzekeraars al wat te herstellen van de recente verkoopgolf. Een waarschuwing van kredietbeoordelaar Moody's over de Amerikaanse bankensector zorgt echter voor enige terughoudendheid. Volgens Moody's zijn de vooruitzichten voor de gehele sector namelijk verslechterd door het omvallen van de twee banken.

Inzicht winkelverkopen

Ook worden later op de dag nog de Amerikaanse winkelverkopen bekendgemaakt. Die geven mogelijk meer inzicht in hoeverre de consumenten in de grootste economie ter wereld zich laten afschrikken door de prijsstijgingen.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een vrijwel vlakke opening, na het herstel van 1,4 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten veerden woensdag op na de recente zware verliezen. De Nikkei in Tokio sloot een fractie hoger dankzij het herstel bij de Japanse banken. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,3 procent in de plus.

Opvolger

Op het Damrak staat IMCD in de belangstelling. De chemicaliëndistributeur kondigde aan Valerie Diele-Braun voor te dragen als opvolger van topman Piet van der Slikke, die heeft aangegeven per 1 januari 2024 met pensioen te gaan. Diele-Braun is de baas van het Duitse chemiebedrijf CABB Group en is sinds juni 2020 lid van de raad van commissarissen van IMCD.

Fastned liet weten een aanbesteding voor twee snellaadstations langs de E17 bij Gent te hebben gewonnen. De stations komen aan weerszijden van de snelweg en zullen elk twaalf oplaadpunten hebben. Fastned wil in 2024 met de bouw beginnen.

De euro was 1,0733 dollar waard, tegen 1,0716 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de recente dalingen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 72,37 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 78,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

1 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

2 uur geleden
Bedrijven roepen werknemers met werkvisum op om in VS te blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.

3 uur geleden
Nederlandse luchthavens niet getroffen door cyberaanval

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse luchthavens lijken niet te zijn getroffen door de cyberaanval op een dienstverlener van Europese vliegvelden vrijdag. Woordvoerders van Schiphol en Rotterdam The Hague Airport melden dat bij de luchthavens niets aan de hand is.

5 uur geleden
Wall Street verder omhoog, FedEx bij stijgers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.

16 uur geleden
CNBC: AI-bedrijf Musk haalt 10 miljard dollar op

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.

18 uur geleden
AEX lager na sterke koerswinst dag eerder, chipfondsen zakken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.

20 uur geleden