Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak richt blik op centrale banken na onrust in bankensector

Damrak richt blik op centrale banken na onrust in bankensector

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak kijken woensdag vooral uit naar de rentebesluiten van de centrale banken, nu de onrust in de bankensector enigszins lijkt te zijn afgenomen. Zo wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank de rente volgende week minder sterk zal gaan verhogen om de kalmte in de bankensector te bewaren. Wereldwijd werd de financiƫle sector in de afgelopen dagen opgeschud door het omvallen van de Amerikaanse banken Silicon Valley Bank en Signature Bank.

De Europese Centrale Bank (ECB) komt donderdag al met het rentebesluit. De ECB zal de rente naar verwachting opnieuw met een half procentpunt verhogen in de strijd tegen de inflatie. ECB-president Christine Lagarde zal mogelijk wel ingaan op de problemen in de Amerikaanse bankensector en wat die betekenen voor de banken in Europa.

Dinsdag wisten de banken en verzekeraars al wat te herstellen van de recente verkoopgolf. Een waarschuwing van kredietbeoordelaar Moody's over de Amerikaanse bankensector zorgt echter voor enige terughoudendheid. Volgens Moody's zijn de vooruitzichten voor de gehele sector namelijk verslechterd door het omvallen van de twee banken.

Inzicht winkelverkopen

Ook worden later op de dag nog de Amerikaanse winkelverkopen bekendgemaakt. Die geven mogelijk meer inzicht in hoeverre de consumenten in de grootste economie ter wereld zich laten afschrikken door de prijsstijgingen.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een vrijwel vlakke opening, na het herstel van 1,4 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten veerden woensdag op na de recente zware verliezen. De Nikkei in Tokio sloot een fractie hoger dankzij het herstel bij de Japanse banken. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,3 procent in de plus.

Opvolger

Op het Damrak staat IMCD in de belangstelling. De chemicaliƫndistributeur kondigde aan Valerie Diele-Braun voor te dragen als opvolger van topman Piet van der Slikke, die heeft aangegeven per 1 januari 2024 met pensioen te gaan. Diele-Braun is de baas van het Duitse chemiebedrijf CABB Group en is sinds juni 2020 lid van de raad van commissarissen van IMCD.

Fastned liet weten een aanbesteding voor twee snellaadstations langs de E17 bij Gent te hebben gewonnen. De stations komen aan weerszijden van de snelweg en zullen elk twaalf oplaadpunten hebben. Fastned wil in 2024 met de bouw beginnen.

De euro was 1,0733 dollar waard, tegen 1,0716 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de recente dalingen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 72,37 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 78,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger door hoop op einde shutdown VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. De stemming onder beleggers op Wall Street werd gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

13 minuten geleden
VNO-NCW-voorzitter Thijssen vertrekt volgend jaar naar TU Delft

DEN HAAG (ANP) - Ingrid Thijssen vertrekt per 1 maart na zo'n zes jaar als voorzitter van werkgeversvereniging VNO-NCW. Thijssen gaat dan aan de slag als bestuursvoorzitter van de TU Delft.

2 uur geleden
Ultimatum aan Nederlandse rederijen om beloning zeevaarders

DEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesiƫ en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.

3 uur geleden
Duitse minister wil meer lithium uit Bolivia halen

LA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.

5 uur geleden
Groep FNV'ers wil dat Asscher en Heerts praten met Ledenparlement

UTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.

6 uur geleden
Hoop bij beleggers op einde shutdown overheid VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.

6 uur geleden
Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

8 uur geleden