Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak positief na kerstdagen

Damrak positief na kerstdagen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam won vrijdag terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen na de nieuwe recordstanden op Wall Street. Beleggers deden het rustig aan na de kerstdagen en bleven gespitst op ontwikkelingen in de handelsgesprekken tussen China en de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 611,21 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 916,79 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 0,4 procent aan.

Aan het handelsfront liet Peking weten nauw in contact te staan met de VS over het ondertekenen van de recent overeengekomen handelsovereenkomst. Deze zogenoemde 'fase 1-handelsdeal' moet de opmaat worden voor een breder handelsakkoord.

ING

Staalconcern ArcelorMittal voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van ruim 1 procent. ING won 0,6 procent. Volgens Het Financieele Dagblad verdwijnen mogelijk zestig van de zeshonderd banen bij de tak van ING die vermogende klanten bedient. Verfproducent AkzoNobel stond onderaan met een verlies van 0,7 procent.

In de MidKap ging metalenspecialist AMG aan kop met een plus van 2,7 procent. Financieel dienstverlener Intertrust was de grootste daler met een min van 0,3 procent. AND International Publishers kreeg er 8,5 procent bij op de lokale markt. De kaartenmaker heeft een overeenkomst gesloten met een groep investeerders over een converteerbare lening van 1 miljoen euro die door het bedrijf zal worden uitgegeven.

Qiagen onderuit

In Frankfurt ging Qiagen bijna 19 procent onderuit. De Nederlands-Duitse biotechnoloog, die ook een notering heeft in New York, kelderde donderdag al bijna 21 procent op Wall Street nadat het bedrijf liet weten solo verder te willen gaan. Eerder werden nog gesprekken gevoerd met potentiële kopers.

De euro was 1,1139 dollar waard tegen 1,1080 dollar voor de kerstdagen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 61,87 dollar. Brentolie steeg ook 0,3 procent in prijs, tot 68,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

2 minuten geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

42 minuten geleden
Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

1 uur geleden
Drukkere treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest

UTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.

1 uur geleden
Wereldbank stelt Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.

1 uur geleden
Sky: KKR zet bedrijf achter Becel en Blue Band in de verkoop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.

1 uur geleden
Letse vliegmaatschappij airBaltic krijgt uitstel van betaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden