Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak over breed front vooruit

Damrak over breed front vooruit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag over een breed front vooruit. Ook de andere Europese beurzen borduurden voort op het herstel een dag eerder. Naast de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten hielden beleggers de blik gericht op de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China, waar het dodental en het aantal besmettingen verder zijn gestegen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 599,07 punten. De MidKap dikte 1,6 procent aan tot 929,86 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent. In Shanghai en Shenzhen sloten de beursgraadmeters met winsten van 1,3 procent en ruim 3 procent na de zware koersval aan het begin van de week.

Alle 25 hoofdfondsen op het Damrak stonden in het groen. Biotechnoloog Galapagos en staalconcern ArcelorMittal voerden de stijgers aan met winsten van meer dan 3 procent. Olie- en gasconcern Shell won 1 procent na een koersverlies van 2,5 procent op maandag.

Plus

In de MidKap ging kabel- en telecomconcern Altice Europe aan kop met een plus van ruim 5 procent dankzij een adviesverhoging door Exane BNP Paribas. Bodemonderzoeker Fugro volgde met een winst van 3,1 procent.

BP steeg 3,5 procent in Londen. De winst van het Britse olie- en gasconcern daalde in het vierde kwartaal minder sterk dan analisten hadden verwacht. Ook verhoogde het bedrijf het dividend. Volgens vertrekkend topman Bob Dudley gaat het operationeel goed met het bedrijf.

Carlsberg

In Kopenhagen klom bierbrouwer Carlsberg 1,8 procent. De Deense concurrent van Heineken (plus 0,5 procent) verkocht afgelopen jaar iets meer bier. Vooral bij de speciaalbieren was sprake van een stevige groei. Ook werd meer alcohol vrij bier aan de man gebracht. De brouwer waarschuwde wel voor de impact van het nieuwe coronavirus op de resultaten dit jaar.

De euro was 1,1053 dollar waard tegen 1,1060 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden wat op na de flinke daling op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 50,72 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 54,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

WhatsApp maakt contact mogelijk zonder telefoonnummer

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.

1 uur geleden
EU-handelschef spreekt met Chinese minister over handelsbalans

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.

2 uur geleden
AEX herstelt, Prosus blinkt uit na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.

2 uur geleden
Brussel: Nederland overtreedt mogelijk internationale treinregels

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.

3 uur geleden
Hooggerechtshof blokkeert ontslag Fed-bestuurder door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag geweigerd president Donald Trump toestemming te geven om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve te ontslaan. Daarmee beschermt het hof de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank tegen een ongekende poging van de Republikeinse president.

3 uur geleden
Comcast stijgt op Wall Street na plan om bedrijf op te splitsen

NEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.

5 uur geleden
Regering wil voorkomen dat Volkswagen Duitse fabrieken sluit

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.

5 uur geleden