Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak over breed front vooruit

Damrak over breed front vooruit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag over een breed front vooruit. Ook de andere Europese beurzen borduurden voort op het herstel een dag eerder. Naast de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten hielden beleggers de blik gericht op de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China, waar het dodental en het aantal besmettingen verder zijn gestegen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 599,07 punten. De MidKap dikte 1,6 procent aan tot 929,86 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent. In Shanghai en Shenzhen sloten de beursgraadmeters met winsten van 1,3 procent en ruim 3 procent na de zware koersval aan het begin van de week.

Alle 25 hoofdfondsen op het Damrak stonden in het groen. Biotechnoloog Galapagos en staalconcern ArcelorMittal voerden de stijgers aan met winsten van meer dan 3 procent. Olie- en gasconcern Shell won 1 procent na een koersverlies van 2,5 procent op maandag.

Plus

In de MidKap ging kabel- en telecomconcern Altice Europe aan kop met een plus van ruim 5 procent dankzij een adviesverhoging door Exane BNP Paribas. Bodemonderzoeker Fugro volgde met een winst van 3,1 procent.

BP steeg 3,5 procent in Londen. De winst van het Britse olie- en gasconcern daalde in het vierde kwartaal minder sterk dan analisten hadden verwacht. Ook verhoogde het bedrijf het dividend. Volgens vertrekkend topman Bob Dudley gaat het operationeel goed met het bedrijf.

Carlsberg

In Kopenhagen klom bierbrouwer Carlsberg 1,8 procent. De Deense concurrent van Heineken (plus 0,5 procent) verkocht afgelopen jaar iets meer bier. Vooral bij de speciaalbieren was sprake van een stevige groei. Ook werd meer alcohol vrij bier aan de man gebracht. De brouwer waarschuwde wel voor de impact van het nieuwe coronavirus op de resultaten dit jaar.

De euro was 1,1053 dollar waard tegen 1,1060 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden wat op na de flinke daling op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 50,72 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 54,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

17 minuten geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

2 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

4 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

6 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

12 uur geleden
Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

16 uur geleden