Damrak over breed front vooruit
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag over een breed front vooruit. Ook de andere Europese beurzen borduurden voort op het herstel een dag eerder. Naast de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten hielden beleggers de blik gericht op de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China, waar het dodental en het aantal besmettingen verder zijn gestegen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 599,07 punten. De MidKap dikte 1,6 procent aan tot 929,86 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,4 procent. In Shanghai en Shenzhen sloten de beursgraadmeters met winsten van 1,3 procent en ruim 3 procent na de zware koersval aan het begin van de week.
Alle 25 hoofdfondsen op het Damrak stonden in het groen. Biotechnoloog Galapagos en staalconcern ArcelorMittal voerden de stijgers aan met winsten van meer dan 3 procent. Olie- en gasconcern Shell won 1 procent na een koersverlies van 2,5 procent op maandag.
Plus
In de MidKap ging kabel- en telecomconcern Altice Europe aan kop met een plus van ruim 5 procent dankzij een adviesverhoging door Exane BNP Paribas. Bodemonderzoeker Fugro volgde met een winst van 3,1 procent.
BP steeg 3,5 procent in Londen. De winst van het Britse olie- en gasconcern daalde in het vierde kwartaal minder sterk dan analisten hadden verwacht. Ook verhoogde het bedrijf het dividend. Volgens vertrekkend topman Bob Dudley gaat het operationeel goed met het bedrijf.
Carlsberg
In Kopenhagen klom bierbrouwer Carlsberg 1,8 procent. De Deense concurrent van Heineken (plus 0,5 procent) verkocht afgelopen jaar iets meer bier. Vooral bij de speciaalbieren was sprake van een stevige groei. Ook werd meer alcohol vrij bier aan de man gebracht. De brouwer waarschuwde wel voor de impact van het nieuwe coronavirus op de resultaten dit jaar.
De euro was 1,1053 dollar waard tegen 1,1060 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden wat op na de flinke daling op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 50,72 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 54,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
6 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
6 uur geleden