Damrak over breed front omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging maandag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. Het voorlopige handelsakkoord dat de Verenigde Staten en China afgelopen vrijdag sloten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 607,98 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 904,77 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 1,2 procent.
China heeft afgelopen weekeinde de geplande extra heffingen op Amerikaanse producten opgeschort. Daarmee voldoet Peking aan een van de afspraken die China en de Verenigde Staten vrijdag zijn overeengekomen in de zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die een opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord.
Fondsen in het groen
Alle 25 AEX-fondsen stonden in het groen. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van de positieve ontwikkelingen aan het handelsfront en was koploper met een winst van 2,2 procent. Tankopslagbedrijf Vopak volgde met een plus van 2 procent na een positief analistenrapport van Jefferies. Shell won 0,6 procent. De olie- en gasreus heeft een belang van 49 procent genomen in de Australische ontwikkelaar van zonneparken ESCO Pacific.
In de MidKap ging vastgoedbedrijf WDP aan kop met een plus van 2,1 procent. Hekkensluiter was financieel dienstverlener Intertrust met een min van 0,3 procent.
Fastned
Fastned steeg 1,9 procent op de lokale markt. Het bedrijf mag op dertien snelweglocaties in België zijn snellaadstations gaan realiseren. Op dit moment heeft Fastned 114 stations in Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.
Daimler klom 0,4 procent in Frankfurt. Het Chinese autobedrijf BAIC wil naar verluidt zijn belang in de Duitse autobouwer verdubbelen tot 10 procent. De Zweedse kledingketen Hennes & Mauritz (H&M) won ruim 1 procent in Stockholm na sterke omzetcijfers over het vierde kwartaal. Het Zweedse elektronicaconcern Electrolux kelderde 11 procent na een winstalarm.
De euro was 1,1143 dollar waard tegen 1,1129 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 60,13 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 65,32 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.
9 uur geleden