Damrak over breed front omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging maandag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. Het voorlopige handelsakkoord dat de Verenigde Staten en China afgelopen vrijdag sloten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 607,98 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 904,77 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 1,2 procent.
China heeft afgelopen weekeinde de geplande extra heffingen op Amerikaanse producten opgeschort. Daarmee voldoet Peking aan een van de afspraken die China en de Verenigde Staten vrijdag zijn overeengekomen in de zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die een opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord.
Fondsen in het groen
Alle 25 AEX-fondsen stonden in het groen. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van de positieve ontwikkelingen aan het handelsfront en was koploper met een winst van 2,2 procent. Tankopslagbedrijf Vopak volgde met een plus van 2 procent na een positief analistenrapport van Jefferies. Shell won 0,6 procent. De olie- en gasreus heeft een belang van 49 procent genomen in de Australische ontwikkelaar van zonneparken ESCO Pacific.
In de MidKap ging vastgoedbedrijf WDP aan kop met een plus van 2,1 procent. Hekkensluiter was financieel dienstverlener Intertrust met een min van 0,3 procent.
Fastned
Fastned steeg 1,9 procent op de lokale markt. Het bedrijf mag op dertien snelweglocaties in België zijn snellaadstations gaan realiseren. Op dit moment heeft Fastned 114 stations in Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.
Daimler klom 0,4 procent in Frankfurt. Het Chinese autobedrijf BAIC wil naar verluidt zijn belang in de Duitse autobouwer verdubbelen tot 10 procent. De Zweedse kledingketen Hennes & Mauritz (H&M) won ruim 1 procent in Stockholm na sterke omzetcijfers over het vierde kwartaal. Het Zweedse elektronicaconcern Electrolux kelderde 11 procent na een winstalarm.
De euro was 1,1143 dollar waard tegen 1,1129 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 60,13 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 65,32 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
34 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.
35 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.
54 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
3 uur geleden