Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak over breed front omhoog

Damrak over breed front omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging maandag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. Het voorlopige handelsakkoord dat de Verenigde Staten en China afgelopen vrijdag sloten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 607,98 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 904,77 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 1,2 procent.

China heeft afgelopen weekeinde de geplande extra heffingen op Amerikaanse producten opgeschort. Daarmee voldoet Peking aan een van de afspraken die China en de Verenigde Staten vrijdag zijn overeengekomen in de zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die een opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord.

Fondsen in het groen

Alle 25 AEX-fondsen stonden in het groen. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van de positieve ontwikkelingen aan het handelsfront en was koploper met een winst van 2,2 procent. Tankopslagbedrijf Vopak volgde met een plus van 2 procent na een positief analistenrapport van Jefferies. Shell won 0,6 procent. De olie- en gasreus heeft een belang van 49 procent genomen in de Australische ontwikkelaar van zonneparken ESCO Pacific.

In de MidKap ging vastgoedbedrijf WDP aan kop met een plus van 2,1 procent. Hekkensluiter was financieel dienstverlener Intertrust met een min van 0,3 procent.

Fastned

Fastned steeg 1,9 procent op de lokale markt. Het bedrijf mag op dertien snelweglocaties in België zijn snellaadstations gaan realiseren. Op dit moment heeft Fastned 114 stations in Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.

Daimler klom 0,4 procent in Frankfurt. Het Chinese autobedrijf BAIC wil naar verluidt zijn belang in de Duitse autobouwer verdubbelen tot 10 procent. De Zweedse kledingketen Hennes & Mauritz (H&M) won ruim 1 procent in Stockholm na sterke omzetcijfers over het vierde kwartaal. Het Zweedse elektronicaconcern Electrolux kelderde 11 procent na een winstalarm.

De euro was 1,1143 dollar waard tegen 1,1129 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 60,13 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 65,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

57 minuten geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

2 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

3 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

3 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

4 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

4 uur geleden
Wasserijen vrezen meer stakingen na eerste actiedag FNV

GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.

5 uur geleden