Damrak over breed front omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging maandag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. Het voorlopige handelsakkoord dat de Verenigde Staten en China afgelopen vrijdag sloten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 607,98 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 904,77 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 1,2 procent.
China heeft afgelopen weekeinde de geplande extra heffingen op Amerikaanse producten opgeschort. Daarmee voldoet Peking aan een van de afspraken die China en de Verenigde Staten vrijdag zijn overeengekomen in de zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die een opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord.
Fondsen in het groen
Alle 25 AEX-fondsen stonden in het groen. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van de positieve ontwikkelingen aan het handelsfront en was koploper met een winst van 2,2 procent. Tankopslagbedrijf Vopak volgde met een plus van 2 procent na een positief analistenrapport van Jefferies. Shell won 0,6 procent. De olie- en gasreus heeft een belang van 49 procent genomen in de Australische ontwikkelaar van zonneparken ESCO Pacific.
In de MidKap ging vastgoedbedrijf WDP aan kop met een plus van 2,1 procent. Hekkensluiter was financieel dienstverlener Intertrust met een min van 0,3 procent.
Fastned
Fastned steeg 1,9 procent op de lokale markt. Het bedrijf mag op dertien snelweglocaties in Belgiƫ zijn snellaadstations gaan realiseren. Op dit moment heeft Fastned 114 stations in Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.
Daimler klom 0,4 procent in Frankfurt. Het Chinese autobedrijf BAIC wil naar verluidt zijn belang in de Duitse autobouwer verdubbelen tot 10 procent. De Zweedse kledingketen Hennes & Mauritz (H&M) won ruim 1 procent in Stockholm na sterke omzetcijfers over het vierde kwartaal. Het Zweedse elektronicaconcern Electrolux kelderde 11 procent na een winstalarm.
De euro was 1,1143 dollar waard tegen 1,1129 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 60,13 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 65,32 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag met meerdere centen per liter omhooggegaan. De grote oliemaatschappijen verhoogden hun tarieven nadat de olieprijzen woensdag flink waren gestegen door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. President Donald Trump heeft daarbij gezegd dat de voorlopige vredesdeal tussen de VS en Iran voorbij is.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een recordaantal bestaande woningen is afgelopen kwartaal te koop gezet. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Dat komt door een gebruikelijke seizoenspiek in het voorjaar en de aanhoudende verkoopgolf van huurwoningen, stelt de makelaarsvereniging. De prijsstijging van woningen is verder afgevlakt, maar de gemiddelde prijs van een bestaande koopwoning is in het tweede kwartaal wel naar recordhoogte gestegen en zit weer boven de grens van een half miljoen euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen toonden overwegend herstel na de koersverliezen die volgden op de nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse militaire doelen. Iran reageerde daarop met aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde daarnaast dat de voorlopige vredesdeal met Iran wat hem betreft voorbij is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft aan het begin van de coronaperiode het grootste deel van de financiƫle problemen opgevangen voor kleine bedrijven die zwaar getroffen werden. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) na een analyse van de balansen van kleine ondernemingen in 2020.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft een boete van 8,5 miljoen euro gekregen van De Nederlandsche Bank (DNB) om gebrekkige antiwitwascontroles. Volgens de toezichthouder was sprake van structurele tekortkomingen in de uitvoering van de controles bij klanten die in een hoge risicocategorie vallen. Dit heeft ABN AMRO naar buiten gebracht in een persverklaring.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft aanwijzingen voor betrokkenheid van Nederlanders bij de grote cyberaanval op Odido van eerder dit jaar. In een telefoongesprek kort voor de hack met de klantenservice deed een Nederlandssprekende man zich voor als IT-medewerker van het telecombedrijf. Daarna werd Odido door phishing misleid en konden de gegevens van ruim 6 miljoen klanten worden gestolen.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In de eerste helft van 2026 zijn in Nederland 3476 personenvoertuigen gestolen. Dat is 9 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). Door de daling van het aantal diefstallen daalde ook de schadelast voor verzekeraars.
3 uur geleden