Damrak opnieuw omhoog, vastgoed gewild na rapporten banken
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is donderdag hoger geëindigd, maar moest een deel van de winst aan het eind van de handel wel inleveren. De aandelenhandel werd gesteund door de hoop onder beleggers op kleinere renteverhogingen in de Verenigde Staten. Vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield (plus 3,7 procent) en platenlabel Universal Music Group (plus 3,4 procent) lieten de grootste koerswinsten zien onder de hoofdfondsen.
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, sloot met een winst van 0,2 procent op 722,74 punten. De MidKap, de index van middelgrote fondsen eindigde met een plus van 0,9 procent op 954,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,8 procent. Europese beleggers moesten het donderdag zonder richting van Wall Street doen. Daar zijn de beurzen donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving Day. Op vrijdag, tijdens het koopjesfestijn Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open.
Bij de kleinere fondsen in Amsterdam maakte het van oorsprong Russische telecombedrijf Veon een opvallende koerssprong van 8,6 procent. Beleggers doken op het aandeel nadat bekend werd dat de onderneming een bedrijfsonderdeel in Rusland verkoopt aan leden van het managementteam in het land. Met die transactie is een bedrag gemoeid met omgerekend zo'n 2 miljard euro.
PostNL
PostNL was een van de grootste stijgers bij de middelgrote bedrijven, met een plus van 3,2 procent. Uit een melding bij toezichthouder AFM blijkt dat het belang van de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský in de post- en pakketbezorger verder is opgelopen tot 31,4 procent.
Olie- en gasconcern Shell was een van de spaarzame dalers bij de grote fondsen op het Damrak met een min van 0,4 procent. Dat kwam mogelijk door een daling van de olieprijs. Unibail-Rodamco-Westfield werd flink hoger gezet na positieve rapporten over de vastgoedsector van Morgan Stanley en Barclays. In de MidKap wonnen de vastgoedbedrijven CTP en WDP 4,1 en 2,8 procent.
Envipco
Envipco werd 7,6 procent lager gezet na publicatie van tegenvallende cijfers. De fabrikant van statiegeldmachines boekte afgelopen kwartaal een recordomzet, maar leed opnieuw verlies door hogere kosten.
De Britse schoenenmaker Dr. Martens kelderde verder 22,5 procent in Londen na teleurstellende resultaten. De euro was 1,0406 dollar waard, tegen 1,0357 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 77,48 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 84,57 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
32 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
5 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
7 uur geleden