Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak opnieuw omhoog, vastgoed gewild na rapporten banken

Damrak opnieuw omhoog, vastgoed gewild na rapporten banken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is donderdag hoger geëindigd, maar moest een deel van de winst aan het eind van de handel wel inleveren. De aandelenhandel werd gesteund door de hoop onder beleggers op kleinere renteverhogingen in de Verenigde Staten. Vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield (plus 3,7 procent) en platenlabel Universal Music Group (plus 3,4 procent) lieten de grootste koerswinsten zien onder de hoofdfondsen.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, sloot met een winst van 0,2 procent op 722,74 punten. De MidKap, de index van middelgrote fondsen eindigde met een plus van 0,9 procent op 954,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,8 procent. Europese beleggers moesten het donderdag zonder richting van Wall Street doen. Daar zijn de beurzen donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving Day. Op vrijdag, tijdens het koopjesfestijn Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open.

Bij de kleinere fondsen in Amsterdam maakte het van oorsprong Russische telecombedrijf Veon een opvallende koerssprong van 8,6 procent. Beleggers doken op het aandeel nadat bekend werd dat de onderneming een bedrijfsonderdeel in Rusland verkoopt aan leden van het managementteam in het land. Met die transactie is een bedrag gemoeid met omgerekend zo'n 2 miljard euro.

PostNL

PostNL was een van de grootste stijgers bij de middelgrote bedrijven, met een plus van 3,2 procent. Uit een melding bij toezichthouder AFM blijkt dat het belang van de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský in de post- en pakketbezorger verder is opgelopen tot 31,4 procent.

Olie- en gasconcern Shell was een van de spaarzame dalers bij de grote fondsen op het Damrak met een min van 0,4 procent. Dat kwam mogelijk door een daling van de olieprijs. Unibail-Rodamco-Westfield werd flink hoger gezet na positieve rapporten over de vastgoedsector van Morgan Stanley en Barclays. In de MidKap wonnen de vastgoedbedrijven CTP en WDP 4,1 en 2,8 procent.

Envipco

Envipco werd 7,6 procent lager gezet na publicatie van tegenvallende cijfers. De fabrikant van statiegeldmachines boekte afgelopen kwartaal een recordomzet, maar leed opnieuw verlies door hogere kosten.

De Britse schoenenmaker Dr. Martens kelderde verder 22,5 procent in Londen na teleurstellende resultaten. De euro was 1,0406 dollar waard, tegen 1,0357 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 77,48 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 84,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chiprally stuwt Wall Street omhoog na lang weekend

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters in New York gingen maandag verder omhoog, vooral door flinke koerswinsten van chipbedrijven en andere techconcerns. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in deze aandelen, na de recente koersverliezen in de techsector. Dat had te maken met zorgen bij beleggers over de winstgevendheid van de enorme AI-investeringen op de langere termijn door veel technologiebedrijven. Die zorgen verdwenen maandag verder naar de achtergrond.

1 uur geleden
WEF-oprichter Schwab doet aangifte na vondst afluisterapparaat

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Klaus Schwab, de oprichter van het World Economic Forum (WEF), heeft in Genève aangifte gedaan nadat hij in zijn werkkamer thuis een afluisterapparaat had ontdekt. Het apparaat werd gevonden na een routinematige veiligheidscontrole in zijn privéwoning in Genève, vlak bij de locatie van het World Economic Forum.

3 uur geleden
Stroomuitval in Tilburg blijkt gevolg van meetfout bij Enexis

TILBURG (ANP) - De afschakeling van een deel van het stroomnet in Tilburg zondag werd niet veroorzaakt door een plotselinge stroompiek, maar door defecte meetapparatuur. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Enexis maandag gezegd.

4 uur geleden
Damrak sluit vrijwel vlak, Besi opvallende verliezer

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi was maandag een opvallende daler op de beurs in Amsterdam met een verlies van 5,5 procent. Beleggers reageerden op berichten in Zuid-Koreaanse media dat de invoering van hybrid bonding door grote chipbedrijven als Samsung en SK Hynix mogelijk wordt vertraagd. Dat zou betekenen dat ze minder snel overstappen op de hybrid bondingsystemen van Besi, een nieuwe techniek waarmee verschillende soorten chips kunnen worden gestapeld en met elkaar kunnen worden verbonden.

5 uur geleden
Microsoft schrapt 3200 banen bij speldivisie Xbox

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Microsoft gaat 3200 banen schrappen bij Xbox, ongeveer 20 procent van het personeelsbestand. De ingreep maakt deel uit van een ingrijpende reorganisatie die de groei van de kwakkelende gamedivisie moet aanjagen. Buiten Xbox verdwijnen bij Microsoft nog eens meer dan 3000 banen, voornamelijk bij de verkoopdivisies.

6 uur geleden
Techbeurs Nasdaq herstelt op Wall Street na verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De techgraadmeter Nasdaq toonde maandag een overtuigend herstel in New York, terwijl de Dow-Jonesindex een nieuw record bereikte. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in techaandelen, na de koersverliezen in de sector afgelopen donderdag. Chip- en techbedrijven als Intel, AMD, Western Digital, Marvell Technology en Oracle stegen tot 6,5 procent. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA wonnen tot 3,6 procent, na koersdoelverhogingen door zakenbank Morgan Stanley.

7 uur geleden
Producent van Appelsientje en CoolBest neemt merkrecht Wicky over

MAARHEEZE/EDE (ANP) - Riedel, de producent van Appelsientje, CoolBest en DubbelFrisss, neemt de merkrechten van limonademerk Wicky over. Dat melden drankenbedrijven Refresco en Riedel in een verklaring. Refresco Benelux blijft verantwoordelijk voor de productie van Wicky.

8 uur geleden