Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak maakt zich op voor voorzichtig herstel

Damrak maakt zich op voor voorzichtig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index stevent dinsdag af op een voorzichtig herstel, na de stevige verliesbeurt een dag eerder. Beleggers kijken onder meer uit naar de cijfers over de bedrijvigheid in de Europese en Amerikaanse dienstensector, die later op de dag naar buiten komen. Daarnaast verwerken de markten de lagere slotstanden op Wall Street, waar vooral de grote Amerikaanse techbedrijven flinke koersverliezen leden.

De hoofdindex op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,2 procent hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine winsten openen. De aandelenmarkten in Azië gingen dinsdag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio sloot 2,2 procent in de min door inflatiezorgen en een aanhoudende krimp van de Japanse dienstensector. In Australië hield de centrale bank de rente conform verwachting ongewijzigd.

In Shanghai was de beurs nog gesloten vanwege een lange vakantieperiode in China. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. De handel in het aandeel Evergrande lag nog altijd stil. Maandag werd de handel al onderbroken in afwachting van belangrijk nieuws rond het financieel geplaagde concern. Volgens Chinese staatsmedia zou het Chinese vastgoedconcern Hopson Development een meerderheidsbelang willen nemen in de vastgoeddivisie van Evergrande.

Olieprijzen

Op het Damrak liet kunstmestproducent OCI weten een deel van het belang in dochterbedrijf Fertiglobe in oktober naar de beurs van Abu Dhabi te brengen. Fertiglobe is een samenwerking van OCI en oliebedrijf ADNOC en houdt zich bezig met de productie van kunstmest en ammoniak.

Galapagos kwam met resultaten van zijn onderzoek naar het middel filgotinib bij patiënten met actieve colitis ulcerosa, een chronische ontstekingsaandoening van het maag-darmkanaal. Volgens directeur medische zaken Walid Abi-Saab heeft de studie een schat aan gegevens opgeleverd over de werkzaamheid en het veiligheidsprofiel van filgotinib.

De olieprijzen gingen licht vooruit na de flinke opmars op maandag, die volgde op het besluit van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten om vast te houden aan de plannen voor een geleidelijke verhoging van de olieproductie. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 77,73 dollar en Brentolie kostte 0,2 procent meer op 81,44 dollar per vat. De euro was 1,1595 dollar waard tegen 1,1616 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

43 minuten geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

1 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

3 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

3 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

5 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

6 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

6 uur geleden