Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak maakt zich op voor herstel na schrik om Omikron-variant

Damrak maakt zich op voor herstel na schrik om Omikron-variant

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index koerst maandag af op een hogere opening. Beleggers lijken wat van de ergste schrik over de nieuwe coronavariant Omikron te zijn bekomen, na de koersval van ruim 3 procent op vrijdag. De nieuwe variant uit zuidelijk Afrika is inmiddels vastgesteld in diverse landen, waaronder Nederland. Veel landen hebben het vliegverkeer van en naar landen in zuidelijk Afrika aan banden gelegd.

Hoewel er nog veel onduidelijk is over de variant lijken de klachten van mensen die ermee besmet zijn voornamelijk mild van aard te zijn. Tot die conclusie komen zowel Covid-adviseurs van de Zuid-Afrikaanse overheid als de arts in de stad Pretoria, die als eerste aan de bel trok over de nieuwe variant. De grote vraag is nu hoe effectief de bestaande vaccins tegen de variant zijn. De vaccinfabrikanten Pfizer en BioNTech verwachten over twee weken meer duidelijkheid daarover te kunnen geven en stellen indien nodig binnen honderd dagen een nieuwe vaccin te kunnen leveren.

De hoofdindex op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren ruim 1 procent hoger te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Ook elders in Europa zullen de beurzen waarschijnlijk herstellen. De futures voor de beurzen in New York wijzen momenteel eveneens op openingswinsten voor Wall Street. In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten maandag wel verder omlaag. In Tokio zakte de Nikkei 1,6 procent na een verlies van 2,5 procent op vrijdag. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de min.

Involtum

Speciaalchemieconcern DSM maakte bekend het Noorse Vestkorn Milling over te nemen. Dat bedrijf maakt van erwten en bonen afgeleide ingrediënten voor plantaardige eiwitproducten. Aan het Noorse bedrijf hangt een prijskaartje van 65 miljoen euro.

Betaaldienstverlener Ease2pay neemt het Rotterdamse transactieplatform voor oplaadpalen Involtum over in ruil voor 10,7 miljoen nieuw uit te geven aandelen. Na afronding van de deal zullen de aandeelhouders van Involtum naar verwachting ongeveer 46,4 procent van de uitstaande aandelen in het samengevoegde bedrijf bezitten.

De olieprijzen veerden op na de daling van ruim 10 procent op vrijdag. Berichten dat oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland overwegen om de voor januari geplande verruiming van de olieproductie niet meer te laten doorgaan leidden tot enig herstel van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 5 procent duurder op 71,62 dollar. Brentolie kostte 4,2 procent meer op 75,75 dollar per vat. De euro was 1,1265 dollar waard, tegen 1,1307 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

8 minuten geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

1 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

7 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

7 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

9 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

11 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

12 uur geleden