Damrak maakt zich op voor drukke cijferdag
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers maken zich donderdag op voor een drukke cijferdag. Op het Damrak openden onder meer de grote AEX-bedrijven ArcelorMittal en Shell de boeken. Ook advies- en ingenieursbureau Arcadis en bodemonderzoeker Fugro kwamen met cijfers. Buiten het Damrak gaven grote Europese bedrijven als bierbrouwer AB InBev, vliegtuigbouwer Airbus, voedingsconcern Danone, autofabrikant Volkswagen en farmaceut AstraZeneca inzicht in de stand van zaken.
De markten verwerken daarnaast nog het besluit van de Federal Reserve (Fed). De Fed hield de rente ongewijzigd, maar ziet de grootste economie ter wereld wel dusdanig snel herstellen dat de doelen van het stimuleringsbeleid dichterbij komen. Centralebankpresident Jerome Powell verklaarde dat tijdens de beleidsvergadering is gesproken over het afbouwen van de obligatie-aankopen, maar verzekerde dat het nog een poos zal duren voordat de Fed de rente zal verhogen.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de zeer drukke dag. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen donderdag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent in de plus. De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 3 procent dankzij een sterk herstel van de Chinese technologiebedrijven.
Shell
Olie- en gasconcern Shell boekte afgelopen kwartaal weer winst dankzij de hoge olieprijzen. In dezelfde periode een jaar eerder leed Shell nog een fors verlies doordat de olieprijzen hard werden geraakt door de coronapandemie. Om de aandeelhouders te belonen keert Shell meer dividend uit en gaat het concern voor 2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.
Staalproducent ArcelorMittal boekte een flinke winst in het tweede kwartaal dankzij het economische herstel van de coronacrisis. Topman Aditya Mittal verwacht dat de vraag in de tweede jaarhelft verder zal toenemen. Om de aandeelhouders te belonen gaat het concern voor 2,2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.
Furgo
Bodemonderzoeker Fugro wist in de eerste jaarhelft weer winst te boeken na een fors verlies in dezelfde periode een jaar eerder. Advies- en ingenieursbureau Arcadis zag de omzet en het resultaat stijgen in het afgelopen kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor de komende jaren. Financieel dienstverlener Intertrust boekte meer omzet in het tweede kwartaal. De winstmarges stonden wel onder druk door een boete op de Kaaimaneilanden voor het niet nakomen van administratieve verplichtingen.
De euro was 1,1857 dollar waard, tegen 1,1810 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent tot 72,76 dollar. Brentolie kostte ook 0,5 procent meer, op 75,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
5 uur geleden