Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak maakt zich op voor drukke cijferdag

Damrak maakt zich op voor drukke cijferdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich donderdag op voor een drukke cijferdag. Op het Damrak gaven de AEX-bedrijven Randstad, Unilever en RELX een kijkje in de boeken. Ook grote Europese ondernemingen als Carrefour, SAP en Barclays kwamen met resultaten. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway houdt een beleggersdag, waarbij het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl een update geeft over zijn strategie.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine minnen te openen. De aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen donderdag overwegend omlaag. In Tokio sloot de Nikkei 1,9 procent in de min.

In Hongkong werd de handel in het aandeel Evergrande na ruim twee weken hervat. Het in geldnood verkerende Chinese vastgoedconcern raakte ruim 11 procent aan waarde kwijt nadat het bedrijf bevestigde dat de gesprekken met branchegenoot Hopson Development, die een belang in de vastgoedbeheertak van Evergrande wilde nemen, zijn gestaakt.

Randstad

Op het Damrak liet Randstad bij de presentatie van de kwartaalcijfers weten dat topman Jacques van den Broek volgend jaar opstapt. Van den Broek zit al sinds 2004 in het bestuur van het bedrijf en is de hoogste baas sinds 2014. Zijn opvolger wordt Sander van 't Noordende, die jarenlang werkte voor organisatieadviesbureau Accenture. De uitzender doet goede zaken door het herstel van de economie. De omzet liep op tot het hoogste niveau ooit en de winst verdubbelde bijna ten opzichte van het derde kwartaal vorig jaar.

Informatieleverancier RELX zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar stijgen en handhaafde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Levensmiddelenconcern Unilever boekte in het derde kwartaal een omzet van 13,5 miljard euro. De onderliggende omzetgroei kwam uit op 2,5 procent.

Sligro

Ook Sligro kwam met resultaten. Het groothandelsbedrijf zag in het derde kwartaal een sterk herstel in bijna al zijn afzetmarkten en boekte meer omzet. De sectoren bedrijfscatering, evenementenbranche en zorg bleven nog wel achter. Sligro verwacht dat wanneer de laatste beperkende coronamaatregelen worden opgeheven, het bedrijf weer dicht in de buurt komt van de omzetten van vóór de coronacrisis.

De euro was 1,1655 dollar waard, tegen 1,1644 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 83,22 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 85,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

1 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

2 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

2 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

2 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

3 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

4 uur geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

5 uur geleden