Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak maakt zich op voor drukke cijferdag

Damrak maakt zich op voor drukke cijferdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich donderdag op voor een drukke cijferdag. Op het Damrak gaven de AEX-bedrijven Randstad, Unilever en RELX een kijkje in de boeken. Ook grote Europese ondernemingen als Carrefour, SAP en Barclays kwamen met resultaten. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway houdt een beleggersdag, waarbij het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl een update geeft over zijn strategie.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine minnen te openen. De aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen donderdag overwegend omlaag. In Tokio sloot de Nikkei 1,9 procent in de min.

In Hongkong werd de handel in het aandeel Evergrande na ruim twee weken hervat. Het in geldnood verkerende Chinese vastgoedconcern raakte ruim 11 procent aan waarde kwijt nadat het bedrijf bevestigde dat de gesprekken met branchegenoot Hopson Development, die een belang in de vastgoedbeheertak van Evergrande wilde nemen, zijn gestaakt.

Randstad

Op het Damrak liet Randstad bij de presentatie van de kwartaalcijfers weten dat topman Jacques van den Broek volgend jaar opstapt. Van den Broek zit al sinds 2004 in het bestuur van het bedrijf en is de hoogste baas sinds 2014. Zijn opvolger wordt Sander van 't Noordende, die jarenlang werkte voor organisatieadviesbureau Accenture. De uitzender doet goede zaken door het herstel van de economie. De omzet liep op tot het hoogste niveau ooit en de winst verdubbelde bijna ten opzichte van het derde kwartaal vorig jaar.

Informatieleverancier RELX zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar stijgen en handhaafde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Levensmiddelenconcern Unilever boekte in het derde kwartaal een omzet van 13,5 miljard euro. De onderliggende omzetgroei kwam uit op 2,5 procent.

Sligro

Ook Sligro kwam met resultaten. Het groothandelsbedrijf zag in het derde kwartaal een sterk herstel in bijna al zijn afzetmarkten en boekte meer omzet. De sectoren bedrijfscatering, evenementenbranche en zorg bleven nog wel achter. Sligro verwacht dat wanneer de laatste beperkende coronamaatregelen worden opgeheven, het bedrijf weer dicht in de buurt komt van de omzetten van vóór de coronacrisis.

De euro was 1,1655 dollar waard, tegen 1,1644 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 83,22 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 85,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aston Martin waarschuwt voor slecht resultaat door heffingen VS

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.

3 minuten geleden
AEX-index krabbelt licht op, focus op ontwikkelingen rond Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.

52 minuten geleden
Terugroepactie babyvoeding doet Danone financieel weinig pijn

PARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."

1 uur geleden
VS en Indonesië sluiten handelsakkoord

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Indonesië hebben een handelsakkoord gesloten. Het akkoord voorziet onder meer in een tarief van 19 procent voor Indonesische goederen die de VS binnenkomen.

2 uur geleden
FT: Nvidia steekt geen 100 miljard, maar 30 miljard in OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Nvidia staat op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden, schrijft de Financial Times. In september sloten de twee grote Amerikaanse AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door.

2 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in december opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden in de laatste maand van 2025 2,6 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4,8 procent in november en een daling van 0,7 procent in oktober.

2 uur geleden
WSJ: Lagarde van plan haar termijn bij ECB af te maken

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde heeft aangegeven dat ze verwacht haar termijn als president van de Europese Centrale Bank (ECB) te voltooien, meldt The Wall Street Journal. Eerder deze week meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de ECB dat Lagarde van plan was haar termijn niet af te maken.

4 uur geleden