Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak maakt zich op voor drukke cijferdag

Damrak maakt zich op voor drukke cijferdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich donderdag op voor een drukke dag met veel bedrijfsresultaten. Hoewel het cijferseizoen op zijn einde loopt kwamen op het Damrak nog de AEX-bedrijven ArcelorMittal en Aegon met resultaten. Ook maritiem dienstverlener SBM Offshore en laadpalenfabrikant Alfen openden de boeken. Buiten het Damrak gaven Siemens en Delivery Hero inzicht in de stand van zaken.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht lager te beginnen. De andere Europese beurzen zullen naar verwachting ook met kleine minnen openen. In de Aziatische regio lieten de aandelenmarkten donderdag een gemengd beeld zien, na de koersverliezen op Wall Street. In Tokio eindigde de Nikkei 0,6 procent hoger.

In Hongkong ging de aandacht vooral uit naar de geplaagde Chinese vastgoedsector. Evergrande klom bijna 7 procent na berichten dat de noodlijdende vastgoedontwikkelaar opnieuw op het nippertje wanbetaling heeft weten te voorkomen. Eerder deden berichten de ronde dat Evergrande in gebreke zou zijn gebleven met zijn rentebetalingen.

Aegon

ArcelorMittal zag de omzet stijgen in het derde kwartaal en boekte de hoogste winst sinds 2008. Volgens topman Aditya Mittal werden de resultaten gesteund door de aanhoudende sterke stijging van de staalprijzen. Ook zijn de vooruitzichten volgens de topman positief en zullen de staalprijzen hoog blijven. Het staalconcern schroefde tevens zijn aandeleninkoopprogramma met 1 miljard dollar op.

Verzekeraar Aegon kampte afgelopen kwartaal met ongunstige sterftecijfers in de Verenigde Staten, die voor een deel het gevolg zijn van de coronapandemie. Volgens topman Lard Friese werd de verbetering van het resultaat in vrijwel alle bedrijfsonderdelen daardoor teniet gedaan. Wel ligt het bedrijf volgens de topman op schema om de doelstelling te realiseren om eind 2023 400 miljoen euro aan kosten te besparen.

Alfen

Energiespecialist Alfen boekte afgelopen kwartaal meer omzet dankzij een forse stijging van de vraag naar laadpalen voor elektrische auto's. Het bedrijf handhaafde zijn omzetverwachting voor het hele jaar. Oliedienstverlener SBM Offshore verlaagde de omzetverwachting voor heel 2021. De winstverwachting bleef wel ongewijzigd.

De euro was 1,1476 dollar waard, tegen 1,1523 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom een fractie tot 81,35 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 82,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hoge winsten voor Amerikaanse oliebedrijven ExxonMobil en Chevron

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.

15 minuten geleden
Brussel stuurt Temu aanklacht om niet meewerken tijdens inval

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Chinese webshop Temu een aanklacht gestuurd omdat het bedrijf niet meewerkte tijdens een inval. Begin december deed de Commissie een inval in het Europese hoofdkantoor van Temu in Dublin tijdens een onderzoek naar oneerlijke concurrentie.

1 uur geleden
Duitse rechtbank: AI-muziekplatform Suno schendt copyright

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.

1 uur geleden
EU verplicht melding AI bij bewerkte afbeeldingen en chatbot

BRUSSEL (ANP) - Vanaf zondag gaan er nieuwe AI-regels gelden in de EU, waarbij AI-bedrijven verplicht zijn om expliciet te melden aan gebruikers dat ze gebruikmaken van AI. Zo moet bij afbeeldingen, video's of audio verplicht vermeld worden als ze zijn bewerkt of gegenereerd met AI. Die content moet een soort label krijgen, zodat het makkelijker wordt voor de autoriteiten om in kaart te brengen waar AI in het spel is geweest.

2 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 2,9 procent door duurdere energie

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

2 uur geleden
Vervoerders: ov-staking voor reizigers heel vervelend

DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro loopt 15 miljoen euro mis door Iranoorlog

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker en oliedienstverlener Fugro is 15 miljoen euro aan winst misgelopen door de Iranoorlog. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp miste zo'n 10 miljoen aan inkomsten doordat werkzaamheden aan energieprojecten op zee en aan infrastructuur in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten stil kwamen te liggen door het geweld. De overige misgelopen 5 miljoen euro kwam door gestegen kosten van onder meer brandstof, meldt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalresultaten.

2 uur geleden