Damrak lijkt vrees escalatie conflict Israël af te schudden
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag weer op te krabbelen na de aanvankelijke schrikreactie op de verrassingsaanval van Hamas op Israël afgelopen weekeinde. Beleggers trekken zich daarbij op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar investeerders de zorgen over de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten al geleidelijk van zich af wisten te schudden.
Beleggers lijken er vooralsnog vanuit te gaan dat het conflict geen grote gevolgen heeft voor de wereldeconomie. Ook nam maandag de rentevrees in de Verenigde Staten af na opmerkingen van twee bestuurders van de Amerikaanse centrale bank. Die verklaarden dat de recente sterke stijging van de rente op Amerikaanse staatsobligaties zou kunnen zorgen voor meer terughoudendheid op het gebied van kredietverlening. Een verdere renteverhoging door de Federal Reserve zou daardoor mogelijk niet meer nodig zijn.
De olieprijzen vielen dinsdag ook weer wat terug na de sterke opmars een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 85,93 dollar. Brentolie werd ook een half procent goedkoper, op 87,71 dollar per vat. Maandag werd olie nog zo'n 4 procent duurder.
Chipbedrijven
De AEX koerst af op een openingswinst van 0,8 procent. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omhoog. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, sloot de Nikkei 2,4 procent hoger door sterke koerswinsten bij de Japanse energiebedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds ruim 1 procent in de plus en de beurs in Shanghai verloor 0,5 procent. Country Garden kelderde 9,5 procent. Het door schulden geplaagde Chinese vastgoedbedrijf waarschuwde dat het waarschijnlijk niet op tijd aan al zijn betalingsverplichtingen kan voldoen op buitenlandse leningen.
Op het Damrak zullen ASML en ASMI mogelijk bewegen op rapporten van Berenberg. De kenners van de Duitse investeringsbank verlaagden hun koersdoelen voor de twee chipbedrijven. De koopadviezen bleven wel gehandhaafd. Daarnaast schroefden analisten van Kepler Cheuvreux het koersdoel voor betaalbedrijf Adyen flink terug.
Babyvoeding
DSM-Firmenich liet weten in China goedkeuring te hebben gekregen voor de toepassing van twee ingrediënten in de verrijking van babyvoeding. Het speciaalchemiebedrijf spreekt daarbij van een belangrijke mijlpaal.
De euro was 1,0561 dollar waard, tegen 1,0552 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
8 uur geleden