Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak lijkt vrees escalatie conflict Israël af te schudden

Damrak lijkt vrees escalatie conflict Israël af te schudden

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag weer op te krabbelen na de aanvankelijke schrikreactie op de verrassingsaanval van Hamas op Israël afgelopen weekeinde. Beleggers trekken zich daarbij op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar investeerders de zorgen over de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten al geleidelijk van zich af wisten te schudden.

Beleggers lijken er vooralsnog vanuit te gaan dat het conflict geen grote gevolgen heeft voor de wereldeconomie. Ook nam maandag de rentevrees in de Verenigde Staten af na opmerkingen van twee bestuurders van de Amerikaanse centrale bank. Die verklaarden dat de recente sterke stijging van de rente op Amerikaanse staatsobligaties zou kunnen zorgen voor meer terughoudendheid op het gebied van kredietverlening. Een verdere renteverhoging door de Federal Reserve zou daardoor mogelijk niet meer nodig zijn.

De olieprijzen vielen dinsdag ook weer wat terug na de sterke opmars een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 85,93 dollar. Brentolie werd ook een half procent goedkoper, op 87,71 dollar per vat. Maandag werd olie nog zo'n 4 procent duurder.

Chipbedrijven

De AEX koerst af op een openingswinst van 0,8 procent. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omhoog. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, sloot de Nikkei 2,4 procent hoger door sterke koerswinsten bij de Japanse energiebedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds ruim 1 procent in de plus en de beurs in Shanghai verloor 0,5 procent. Country Garden kelderde 9,5 procent. Het door schulden geplaagde Chinese vastgoedbedrijf waarschuwde dat het waarschijnlijk niet op tijd aan al zijn betalingsverplichtingen kan voldoen op buitenlandse leningen.

Op het Damrak zullen ASML en ASMI mogelijk bewegen op rapporten van Berenberg. De kenners van de Duitse investeringsbank verlaagden hun koersdoelen voor de twee chipbedrijven. De koopadviezen bleven wel gehandhaafd. Daarnaast schroefden analisten van Kepler Cheuvreux het koersdoel voor betaalbedrijf Adyen flink terug.

Babyvoeding

DSM-Firmenich liet weten in China goedkeuring te hebben gekregen voor de toepassing van twee ingrediënten in de verrijking van babyvoeding. Het speciaalchemiebedrijf spreekt daarbij van een belangrijke mijlpaal.

De euro was 1,0561 dollar waard, tegen 1,0552 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Franse autoriteiten doorzoeken kantoor X in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.

48 minuten geleden
Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

1 uur geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

1 uur geleden
Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

2 uur geleden
Rotterdamse haven scherpt toezicht op drones aan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.

2 uur geleden
ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

2 uur geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

3 uur geleden