Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak lijkt hoger te openen aan begin belangrijke Fed-week

Damrak lijkt hoger te openen aan begin belangrijke Fed-week

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt maandag hoger te openen, na de verliezen van vorige week. De aandacht van beleggers gaat deze week vooral uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in de Verenigde Staten en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve (Fed) over de economische vooruitzichten. Op het Damrak geven bedrijven als techinvesteerder Prosus, baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, verzekeraar ASR en laadpalenfabrikant Alfen nog een kijkje in de boeken.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,6 procent hoger te beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen na het herstel op Wall Street van afgelopen vrijdag. In de Aziatische regio veerden de belangrijkste aandelenmarkten maandag stevig op na de recente zware koersverliezen. De Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent in de plus dankzij een stevige herstel onder de grote Japanse autofabrikanten.

De jaarlijkse bijeenkomst van de Fed in Jackson Hole in de staat Wyoming begint donderdag, maar zal vanwege corona opnieuw virtueel worden gehouden. Powell houdt vrijdag een toespraak. Beleggers zullen vooral letten op wat de centralebankpresident zal zeggen over de inflatie, de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel en over de mogelijke afbouw van de coronasteun.

Afghanistan

Beleggers houden ook de crisissituatie in Afghanistan in de gaten na de machtsovername door de Taliban. De leiders van de G7-landen bespreken dinsdag op een videoconferentie de situatie in Afghanistan. De bedoeling is om tot een gemeenschappelijke aanpak te komen voor de evacuatie van mensen uit Afghanistan, voor de opvang van vluchtelingen en voor steun aan het Afghaanse volk.

In Amsterdam kwam B&S nog met cijfers. De bevoorrader van cruiseschepen en distributeur van alle grote drank- en parfummerken kampte nog met tegenwind als gevolg van de coronacrisis maar boekte meer winst in de eerste jaarhelft. Voor de tweede jaarhelft voorziet het bedrijf een verder herstel.

Sainsbury's

In Londen staat Sainsbury's in de belangstelling. Volgens The Sunday Times hebben investeringsmaatschappijen meer dan 7 miljard pond, omgerekend bijna 8,2 miljard euro, over voor de Britse supermarktketen. Het Amerikaanse Apollo Global Management is volgens de krant de belangrijkste speler bij een eventuele overname van Sainsbury's. Afgelopen week stemde branchegenoot Morissons al in met een overnamebod van de Amerikaanse private investeerder Clayton, Dubilier & Rice. Ook Apollo had interesse in Morissons.

De euro was 1,1717 dollar waard, tegen 1,1680 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 63,31 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 66,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen in New York sluiten lager voor kwartaalbericht Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met lichte verliezen gesloten. Beleggers waren vooral in afwachting van de kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips waarop geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) draaien. Het cijferbericht geldt als belangrijke barometer voor de stand van techbedrijven uit de AI-sector.

6 minuten geleden
Krant: VS willen verkoop ontwerpsoftware chips aan China stoppen

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft Amerikaanse bedrijven die ontwerpsoftware voor chips leveren, opgedragen niet langer aan Chinese klanten te leveren. Dat meldt de zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Het zou een nieuwe stap zijn van de Amerikaanse regering om China af te knijpen van technologie voor de ontwikkeling van geavanceerde chips.

36 minuten geleden
OPEC+ verandert nog niets aan afspraken over olieproductie

LONDEN (ANP) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ zegt voorlopig niets te veranderen aan de afspraken over de hoeveelheid olie die ze oppompen, meldde de organisatie woensdag. Wel nemen acht leden vermoedelijk aanstaande zaterdag een besluit over afzonderlijke productieverhogingen in juli, schrijft persbureau Reuters op basis van ingewijden.

41 minuten geleden
Geen wetgeving voor alcohol- en drugstesten op werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Er komt geen wetgeving voor alcohol- en drugstesten op de werkvloer, schrijft staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, VVD) woensdag aan de Tweede Kamer. Deze tests zijn nu alleen toegestaan bij enkele beroepen zoals piloten en machinisten.

2 uur geleden
OM dagvaardt Morgan Stanley om ontduiken dividendbelasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft aangekondigd een buitenlandse bank te dagvaarden op verdenking van het ontduiken van 124 miljoen euro aan dividendbelasting. Eerder werd via journalistiek platform Follow the Money bekend dat de Amerikaanse bank Morgan Stanley met de Belastingdienst in de clinch lag over dat bedrag aan dividendbelasting.

4 uur geleden
ABN AMRO krijgt miljoenenboete voor hulp bij belastingontduiking

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO betaalt een boete van 14 miljoen euro omdat de bank heeft geholpen bij het ontduiken van belasting, maakte het Openbaar Ministerie woensdag bekend. De bank en rechtsvoorgangers zouden een buitenlandse bank tussen 2009 en 2013 hebben geholpen met transacties in aandelen en derivaten die waren bedoeld om onterecht dividendbelasting te verrekenen.

4 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit lager in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten, net zoals veel andere beurzen in Europa. Beleggers waren waakzaam in de aanloop naar kwartaalcijfers die de belangrijke AI-chipontwikkelaar Nvidia in de late avond bekendmaakt in de Verenigde Staten. Die resultaten zijn een barometer van de stand van de AI-sector, waar de verwachtingen hooggespannen zijn. Daarnaast liepen de rentes op staatsobligaties weer op na een teleurstellend verlopen veiling van Japanse staatsobligaties.

4 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!