Damrak lijkt hoger te openen aan begin belangrijke Fed-week
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt maandag hoger te openen, na de verliezen van vorige week. De aandacht van beleggers gaat deze week vooral uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in de Verenigde Staten en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve (Fed) over de economische vooruitzichten. Op het Damrak geven bedrijven als techinvesteerder Prosus, baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, verzekeraar ASR en laadpalenfabrikant Alfen nog een kijkje in de boeken.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,6 procent hoger te beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen na het herstel op Wall Street van afgelopen vrijdag. In de Aziatische regio veerden de belangrijkste aandelenmarkten maandag stevig op na de recente zware koersverliezen. De Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent in de plus dankzij een stevige herstel onder de grote Japanse autofabrikanten.
De jaarlijkse bijeenkomst van de Fed in Jackson Hole in de staat Wyoming begint donderdag, maar zal vanwege corona opnieuw virtueel worden gehouden. Powell houdt vrijdag een toespraak. Beleggers zullen vooral letten op wat de centralebankpresident zal zeggen over de inflatie, de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel en over de mogelijke afbouw van de coronasteun.
Afghanistan
Beleggers houden ook de crisissituatie in Afghanistan in de gaten na de machtsovername door de Taliban. De leiders van de G7-landen bespreken dinsdag op een videoconferentie de situatie in Afghanistan. De bedoeling is om tot een gemeenschappelijke aanpak te komen voor de evacuatie van mensen uit Afghanistan, voor de opvang van vluchtelingen en voor steun aan het Afghaanse volk.
In Amsterdam kwam B&S nog met cijfers. De bevoorrader van cruiseschepen en distributeur van alle grote drank- en parfummerken kampte nog met tegenwind als gevolg van de coronacrisis maar boekte meer winst in de eerste jaarhelft. Voor de tweede jaarhelft voorziet het bedrijf een verder herstel.
Sainsbury's
In Londen staat Sainsbury's in de belangstelling. Volgens The Sunday Times hebben investeringsmaatschappijen meer dan 7 miljard pond, omgerekend bijna 8,2 miljard euro, over voor de Britse supermarktketen. Het Amerikaanse Apollo Global Management is volgens de krant de belangrijkste speler bij een eventuele overname van Sainsbury's. Afgelopen week stemde branchegenoot Morissons al in met een overnamebod van de Amerikaanse private investeerder Clayton, Dubilier & Rice. Ook Apollo had interesse in Morissons.
De euro was 1,1717 dollar waard, tegen 1,1680 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 63,31 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 66,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.
2 uur geledenASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
12 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
19 uur geleden