Damrak lijkt hoger te openen aan begin belangrijke Fed-week
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt maandag hoger te openen, na de verliezen van vorige week. De aandacht van beleggers gaat deze week vooral uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in de Verenigde Staten en de toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve (Fed) over de economische vooruitzichten. Op het Damrak geven bedrijven als techinvesteerder Prosus, baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, verzekeraar ASR en laadpalenfabrikant Alfen nog een kijkje in de boeken.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren 0,6 procent hoger te beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen na het herstel op Wall Street van afgelopen vrijdag. In de Aziatische regio veerden de belangrijkste aandelenmarkten maandag stevig op na de recente zware koersverliezen. De Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent in de plus dankzij een stevige herstel onder de grote Japanse autofabrikanten.
De jaarlijkse bijeenkomst van de Fed in Jackson Hole in de staat Wyoming begint donderdag, maar zal vanwege corona opnieuw virtueel worden gehouden. Powell houdt vrijdag een toespraak. Beleggers zullen vooral letten op wat de centralebankpresident zal zeggen over de inflatie, de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel en over de mogelijke afbouw van de coronasteun.
Afghanistan
Beleggers houden ook de crisissituatie in Afghanistan in de gaten na de machtsovername door de Taliban. De leiders van de G7-landen bespreken dinsdag op een videoconferentie de situatie in Afghanistan. De bedoeling is om tot een gemeenschappelijke aanpak te komen voor de evacuatie van mensen uit Afghanistan, voor de opvang van vluchtelingen en voor steun aan het Afghaanse volk.
In Amsterdam kwam B&S nog met cijfers. De bevoorrader van cruiseschepen en distributeur van alle grote drank- en parfummerken kampte nog met tegenwind als gevolg van de coronacrisis maar boekte meer winst in de eerste jaarhelft. Voor de tweede jaarhelft voorziet het bedrijf een verder herstel.
Sainsbury's
In Londen staat Sainsbury's in de belangstelling. Volgens The Sunday Times hebben investeringsmaatschappijen meer dan 7 miljard pond, omgerekend bijna 8,2 miljard euro, over voor de Britse supermarktketen. Het Amerikaanse Apollo Global Management is volgens de krant de belangrijkste speler bij een eventuele overname van Sainsbury's. Afgelopen week stemde branchegenoot Morissons al in met een overnamebod van de Amerikaanse private investeerder Clayton, Dubilier & Rice. Ook Apollo had interesse in Morissons.
De euro was 1,1717 dollar waard, tegen 1,1680 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 63,31 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 66,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
11 uur geleden