
Damrak lijkt hoger te beginnen na rentebesluit Federal Reserve
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt donderdag licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers verwerken het rentebesluit van de Federal Reserve (Fed). De Amerikaanse centrale bank hield woensdag na sluiting van de Europese markten de rente ongewijzigd. In een toelichting op het rentebesluit zei centralebankpresident Jerome Powell dat mogelijk in november kan worden begonnen met de afbouw van de coronasteun en dat dit proces medio volgend jaar kan worden afgerond.
Ook wordt binnen de centrale bank gesproken over een mogelijke renteverhoging in 2022. Eerder werd pas voor 2023 een eerste rentestap voorzien. De Fed gaf verder aan dat de opmars van de Delta-variant van het coronavirus het economisch herstel wel heeft afgeremd. De centrale bank verlaagde zijn groeiverwachting voor de Amerikaanse economie voor dit jaar naar 5,9 procent, van een eerder voorspelde 7 procent.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een winst van 0,5 procent in navolging van de hogere slotstanden op Wall Street. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen openen. In Londen gaat de aandacht uit naar het rentebesluit van de Bank of England.
Tokio
De Aziatische beurzen gingen donderdag overwegend vooruit. In Tokio was de beurs gesloten vanwege een nationale feestdag. In Hongkong, waar beleggers juist terugkeerden na een vrije dag, noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,7 procent hoger. Evergrande schoot bijna 20 procent omhoog na het nieuws dat het noodlijdende Chinese vastgoedconcern toch op tijd de rentebetalingen op een deel van zijn leningen zal voldoen.
Op het Damrak ontvouwde Beter Bed zijn nieuwe digitale strategie. De beddenverkoper wil daarmee in 2025 een online-omzet van minstens 100 miljoen euro behalen. Als onderdeel van de strategie wil Beter Bed de e-commerce-tak van het bedrijf verder professionaliseren en uitbreiden. Ook opent Beter Bed in oktober een groot distributiecentrum in Veghel voor onlinebestellingen.
Air France-KLM
Air France-KLM blijft ook in de belangstelling staan. Volgens topman Ben Smith merkt de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie dat de vraag naar vliegreizen naar de Verenigde Staten gestaag aantrekt sinds het land bekendmaakte dat de grenzen weer open gaan voor buitenlandse reizigers.
De euro was 1,1709 dollar waard, tegen 1,1737 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 72,52 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 76,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.
16 minuten geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.
4 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.
10 uur geleden