Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak licht omhoog na verliesbeurt

Damrak licht omhoog na verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging dinsdag licht omhoog. Ook de meeste andere Europese beursgraadmeters krabbelden op na de verliesbeurt een dag eerder. De aandacht van beleggers bleef gericht op voortgang van de vaccinatieprogramma's tegen het coronavirus in Europa en de politieke ontwikkelingen rond de afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse president Donald Trump.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de plus op 644,91 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 968,02 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,3 procent. Londen daalde een fractie.

Supermarktconcern Ahold Delhaize ging op kop in de AEX met een winst van 2,2 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van een koopadvies door Mizuho Securities en volgde met een plus van 1,5 procent. Speciaalchemieconcern DSM kampte met een adviesverlaging door Bernstein en sloot de rij met een verlies van 0,9 procent. In de MidKap was bodemonderzoeker Fugro de grootste stijger met een plus van 2,9 procent. Technologiegroep TKH stond onderaan met een min van 0,6 procent.

UBS

Fastned dikte 8 procent aan. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, ondanks strenge lockdowns in een flink deel van de landen waar het actief is. Het is het eerste kwartaal sinds de coronacrisis waarin Fastned het beter deed dan voor de virusuitbraak.

In Zürich won UBS 1,5 procent. Voorzitter Axel Weber zei nog steeds vertrouwen te hebben dat topman Ralph Hamers goed werk kan doen bij de Zwitserse bank. Dit ondanks de strafrechtelijke vervolging van de voormalig topman van ING voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Vorige maand werd door bronnen gemeld dat er interne discussies zijn binnen de top van UBS over de vervolging van Hamers.

Deutsche Bank

Deutsche Bank klom 1 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland wil volgens mediaberichten in de toekomst geen zaken meer doen met de Amerikaanse president Donald Trump of zijn bedrijf. Deutsche Bank wordt gezien als de belangrijkste geldschieter van Trump. In Londen steeg Kingfisher dik 3 procent dankzij sterke kwartaalcijfers van de Britse doe-het-zelf-keten.

De euro was 1,2152 dollar waard, tegenover 1,2170 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 52,72 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 56,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

15 minuten geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

40 minuten geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

1 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

3 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

8 uur geleden