Damrak lager in afwachting Jackson Hole-bijeenkomst
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag omlaag. Beleggers namen geen risico in afwachting van de jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers. Die zal vanwege corona opnieuw virtueel zijn. De markten zijn vooral benieuwd wat de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell vrijdag zal zeggen over een mogelijke afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 778,35 punten. Eerder deze week sloot de hoofdindex nog op een recordniveau. De MidKap daalde 0,4 procent tot 1097,75 punten. De graadmeters in Londen en Parijs verloren 0,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,5 procent na een sterker dan verwachte afname van het Duitse consumentenvertrouwen.
Beleggers keken ook naar Zuid-Korea, waar de rente voor het eerst in bijna drie jaar werd verhoogd. Het land is daarmee de eerste grote economie die sinds de uitbraak van de coronapandemie de rente weer heeft opgeschroefd om de oplopende inflatie in te dammen en oververhitting van de economie tegen te gaan.
ArcelorMittal
Staalproducent ArcelorMittal en chipbedrijf ASMI waren de grootste dalers in de AEX met verliezen van 1,9 en 1,7 procent. Heineken verloor 0,6 procent. De bierbrouwer is nog altijd met Distell in gesprek over een overname. Dat liet het Zuid-Afrikaanse drankenconcern weten bij de presentatie van zijn resultaten. Sinds die gesprekken in mei uitlekten, is er wel voortgang geboekt. Voor het einde van september verwacht het bedrijf meer te kunnen melden. Verlichtingsbedrijf Signify (plus 1,2 procent) ging aan kop dankzij een adviesverhoging door Credit Suisse.
Van Lanschot Kempen klom 2 procent. De vermogensbeheerder zag de nettowinst in de eerste jaarhelft fors stijgen. De maker van statiegeldsystemen Envipco wist het verlies in het tweede kwartaal terug te dringen en werd beloond met een koerswinst van 8,6 procent.
Olie
In Frankfurt kelderde DWS Group 9 procent. De Amerikaanse autoriteiten zijn volgens zakenkrant The Wall Street Journal een onderzoek begonnen naar de vermogensbeheertak van Deutsche Bank vanwege een te rooskleurig beeld over zijn duurzame beleggingen. In Parijs won Bouygues 0,8 procent. Het Franse bouw- en mediaconglomeraat schroefde zijn verwachting voor het hele jaar op.
De euro was 1,1764 dollar waard, tegen 1,1752 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 67,79 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 71,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
5 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
8 uur geleden