Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak lager in afwachting Jackson Hole-bijeenkomst

Damrak lager in afwachting Jackson Hole-bijeenkomst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag omlaag. Beleggers namen geen risico in afwachting van de jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers. Die zal vanwege corona opnieuw virtueel zijn. De markten zijn vooral benieuwd wat de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell vrijdag zal zeggen over een mogelijke afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 778,35 punten. Eerder deze week sloot de hoofdindex nog op een recordniveau. De MidKap daalde 0,4 procent tot 1097,75 punten. De graadmeters in Londen en Parijs verloren 0,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,5 procent na een sterker dan verwachte afname van het Duitse consumentenvertrouwen.

Beleggers keken ook naar Zuid-Korea, waar de rente voor het eerst in bijna drie jaar werd verhoogd. Het land is daarmee de eerste grote economie die sinds de uitbraak van de coronapandemie de rente weer heeft opgeschroefd om de oplopende inflatie in te dammen en oververhitting van de economie tegen te gaan.

ArcelorMittal

Staalproducent ArcelorMittal en chipbedrijf ASMI waren de grootste dalers in de AEX met verliezen van 1,9 en 1,7 procent. Heineken verloor 0,6 procent. De bierbrouwer is nog altijd met Distell in gesprek over een overname. Dat liet het Zuid-Afrikaanse drankenconcern weten bij de presentatie van zijn resultaten. Sinds die gesprekken in mei uitlekten, is er wel voortgang geboekt. Voor het einde van september verwacht het bedrijf meer te kunnen melden. Verlichtingsbedrijf Signify (plus 1,2 procent) ging aan kop dankzij een adviesverhoging door Credit Suisse.

Van Lanschot Kempen klom 2 procent. De vermogensbeheerder zag de nettowinst in de eerste jaarhelft fors stijgen. De maker van statiegeldsystemen Envipco wist het verlies in het tweede kwartaal terug te dringen en werd beloond met een koerswinst van 8,6 procent.

Olie

In Frankfurt kelderde DWS Group 9 procent. De Amerikaanse autoriteiten zijn volgens zakenkrant The Wall Street Journal een onderzoek begonnen naar de vermogensbeheertak van Deutsche Bank vanwege een te rooskleurig beeld over zijn duurzame beleggingen. In Parijs won Bouygues 0,8 procent. Het Franse bouw- en mediaconglomeraat schroefde zijn verwachting voor het hele jaar op.

De euro was 1,1764 dollar waard, tegen 1,1752 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 67,79 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 71,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

2 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

3 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

5 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

5 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

6 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

6 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

6 uur geleden