Damrak lager in afwachting Jackson Hole-bijeenkomst
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag omlaag. Beleggers namen geen risico in afwachting van de jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers. Die zal vanwege corona opnieuw virtueel zijn. De markten zijn vooral benieuwd wat de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell vrijdag zal zeggen over een mogelijke afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 778,35 punten. Eerder deze week sloot de hoofdindex nog op een recordniveau. De MidKap daalde 0,4 procent tot 1097,75 punten. De graadmeters in Londen en Parijs verloren 0,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,5 procent na een sterker dan verwachte afname van het Duitse consumentenvertrouwen.
Beleggers keken ook naar Zuid-Korea, waar de rente voor het eerst in bijna drie jaar werd verhoogd. Het land is daarmee de eerste grote economie die sinds de uitbraak van de coronapandemie de rente weer heeft opgeschroefd om de oplopende inflatie in te dammen en oververhitting van de economie tegen te gaan.
ArcelorMittal
Staalproducent ArcelorMittal en chipbedrijf ASMI waren de grootste dalers in de AEX met verliezen van 1,9 en 1,7 procent. Heineken verloor 0,6 procent. De bierbrouwer is nog altijd met Distell in gesprek over een overname. Dat liet het Zuid-Afrikaanse drankenconcern weten bij de presentatie van zijn resultaten. Sinds die gesprekken in mei uitlekten, is er wel voortgang geboekt. Voor het einde van september verwacht het bedrijf meer te kunnen melden. Verlichtingsbedrijf Signify (plus 1,2 procent) ging aan kop dankzij een adviesverhoging door Credit Suisse.
Van Lanschot Kempen klom 2 procent. De vermogensbeheerder zag de nettowinst in de eerste jaarhelft fors stijgen. De maker van statiegeldsystemen Envipco wist het verlies in het tweede kwartaal terug te dringen en werd beloond met een koerswinst van 8,6 procent.
Olie
In Frankfurt kelderde DWS Group 9 procent. De Amerikaanse autoriteiten zijn volgens zakenkrant The Wall Street Journal een onderzoek begonnen naar de vermogensbeheertak van Deutsche Bank vanwege een te rooskleurig beeld over zijn duurzame beleggingen. In Parijs won Bouygues 0,8 procent. Het Franse bouw- en mediaconglomeraat schroefde zijn verwachting voor het hele jaar op.
De euro was 1,1764 dollar waard, tegen 1,1752 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 67,79 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 71,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geleden