Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak krabbelt op na koersdreun door oorlog Oekraïne

Damrak krabbelt op na koersdreun door oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt vrijdag weer wat op te krabbelen na de koersdreun die volgde op de Russische invasie in Oekraïne. Beleggers lijken van de ergste schrik te zijn bekomen en trekken zich op aan de sterke positieve draai op Wall Street, waar donderdag forse koersverliezen werden omgezet in een stevig hoger slot van de beurzen. Vooral techgraadmeter Nasdaq liet een opmerkelijk koersverloop zien, waarbij een eerder verlies van bijna 3,5 procent werd omgebogen in een winst van ruim 3 procent.

De oorlog in Oekraïne zal de markten wel in de greep blijven houden. Beleggers hopen daarbij dat de centrale banken door de onzekerheid en de zware sancties tegen Rusland wat voorzichtiger zullen zijn met de afbouw van het stimuleringsbeleid en renteverhogingen.

De hoofdindex op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin, na het verlies van 2,7 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. De Nikkei in Tokio ging bijna 2 procent hoger het weekeinde in. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds wel 0,7 procent lager. Ook de RTS-index in Moskou veerde vrijdag op en steeg 20 procent, na de koersval van meer dan 38 procent op donderdag.

Olieprijzen

De olieprijzen lijken iets te stabiliseren na de forse opmars een dag eerder. Brentolie werd 2 procent duurder op 101,06 dollar per vat en de prijs van Amerikaanse olie steeg 1,8 procent tot 94,50 dollar. De Verenigde Staten lijken de Russische oliebranche min of meer te sparen bij de sancties tegen het land. Ook heeft de Amerikaanse president Joe Biden aangekondigd meer strategische oliereserves vrij te geven.

Op het Damrak kwam AEX-bedrijf IMCD met resultaten. De chemicaliëndistributeur, die grondstoffen voor producten zoals diervoeding, tandpasta, autolakken en vitaminepillen levert, heeft vorig jaar naar eigen zeggen een recordgroei gehad, met een forse stijging van de omzet en winst. Ook is topman Piet van der Slikke optimistisch gestemd over verdere vooruitgang in de toekomst.

Corbion

Speciaalchemiebedrijf Corbion opende ook de boeken. Het bedrijf zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, maar het bedrijfsresultaat nam af door hogere kosten voor onder meer transport en grondstoffen. Ook voor dit jaar rekent Corbion op een verdere toename van de kosten en mogelijk ook verdere prijsverhogingen. Biotechnoloog Galapagos kwam donderdag na de slotbel al met resultaten. Het bedrijf zag de omzet in 2021 licht stijgen en wist het verlies verder terug te dringen.

De euro was 1,1200 dollar waard, tegen 1,1137 dollar een dag eerder. Goud, dat in onzekere tijden als een veilige belegging wordt gezien, daalde in prijs en kostte 0,5 procent minder op 1917,20 dollar per troy ounce, of 31,1 gram.

Meer uit Financieel

Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen.

33 minuten geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

44 minuten geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

57 minuten geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

2 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

14 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

15 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

15 uur geleden