Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak koerst af op vlak begin van ECB-week

Damrak koerst af op vlak begin van ECB-week

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs koerst maandag af op een vrijwel vlak begin van de handelsdag. De nieuwe beursweek lijkt rustig te beginnen, maar later in de week verschuift de aandacht naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook zal scherp worden gelet op de Amerikaanse inflatiecijfers, die net als de rentevergadering van de ECB voor donderdag op het programma staan. Als het algemene prijspeil in de Verenigde Staten sterk blijft stijgen zou de Amerikaanse centrale bank sneller dan verwacht het stimuleringsbeleid gaan afbouwen.

De andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting ook met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese export in mei met bijna 28 procent is toegenomen. Dat was wel minder sterk dan in april en minder dan analisten hadden verwacht. De invoer van het land steeg met 51,1 procent door de sterke stijging van de grondstofprijzen. Dat was de sterkste toename in tien jaar.

Ook gaat de aandacht uit naar het historische akkoord dat de landen van de G7 dit weekend sloten met betrekking tot de vennootschapsbelasting. Daarmee krijgen Europese landen meer rechten om bijvoorbeeld Amerikaanse techondernemingen als Facebook en Amazon te belasten. Het akkoord legt ook een bodem onder de vennootschapsbelasting wereldwijd.

SBM Offshore

Op het Damrak staat SBM Offshore in de belangstelling. De oliedienstverlener en zijn huidige topman Bruno Chabas hebben begin 2012 een contract afgesloten om 35 miljoen dollar over te maken aan een Panamees bedrijf dat onder controle stond van een omstreden bestuurder uit Angola. Corruptiedeskundigen zijn kritisch over het contract, maar volgens SBM is er niets onoorbaars gebeurd, schrijft De Telegraaf.

De Europese beurzen gingen met kleine winsten het weekeinde in. De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 720,18 punten en tikte daarmee een nieuw slotrecord aan. De MidKap bleef vrijwel vlak op 1070,56 punten. Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot 0,4 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex klom 0,5 procent tot 34.756,39 punten. De brede S&P 500 won 0,9 procent en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,5 procent.

De euro was 1,2155 dollar waard, tegen 1,2170 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 69,06 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 71,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

G20 behalve China pleit voor vrije doorgang Straat van Hormuz

ASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.

55 minuten geleden
NASA kiest ruimtevaartbedrijf Bezos voor communicatienetwerk Mars

WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na zorgen over Iran, olieprijs en rente

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.

3 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

4 uur geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

4 uur geleden
Consumentencollectief verwacht nieuw record benzineprijs

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.

6 uur geleden
Kwakkelend GoPro fuseert met Amerikaans fotonicabedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.

7 uur geleden