Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak koerst af op vlak begin van ECB-week

Damrak koerst af op vlak begin van ECB-week

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs koerst maandag af op een vrijwel vlak begin van de handelsdag. De nieuwe beursweek lijkt rustig te beginnen, maar later in de week verschuift de aandacht naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook zal scherp worden gelet op de Amerikaanse inflatiecijfers, die net als de rentevergadering van de ECB voor donderdag op het programma staan. Als het algemene prijspeil in de Verenigde Staten sterk blijft stijgen zou de Amerikaanse centrale bank sneller dan verwacht het stimuleringsbeleid gaan afbouwen.

De andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting ook met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese export in mei met bijna 28 procent is toegenomen. Dat was wel minder sterk dan in april en minder dan analisten hadden verwacht. De invoer van het land steeg met 51,1 procent door de sterke stijging van de grondstofprijzen. Dat was de sterkste toename in tien jaar.

Ook gaat de aandacht uit naar het historische akkoord dat de landen van de G7 dit weekend sloten met betrekking tot de vennootschapsbelasting. Daarmee krijgen Europese landen meer rechten om bijvoorbeeld Amerikaanse techondernemingen als Facebook en Amazon te belasten. Het akkoord legt ook een bodem onder de vennootschapsbelasting wereldwijd.

SBM Offshore

Op het Damrak staat SBM Offshore in de belangstelling. De oliedienstverlener en zijn huidige topman Bruno Chabas hebben begin 2012 een contract afgesloten om 35 miljoen dollar over te maken aan een Panamees bedrijf dat onder controle stond van een omstreden bestuurder uit Angola. Corruptiedeskundigen zijn kritisch over het contract, maar volgens SBM is er niets onoorbaars gebeurd, schrijft De Telegraaf.

De Europese beurzen gingen met kleine winsten het weekeinde in. De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 720,18 punten en tikte daarmee een nieuw slotrecord aan. De MidKap bleef vrijwel vlak op 1070,56 punten. Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot 0,4 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex klom 0,5 procent tot 34.756,39 punten. De brede S&P 500 won 0,9 procent en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,5 procent.

De euro was 1,2155 dollar waard, tegen 1,2170 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 69,06 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 71,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bankroet weerhoudt consument niet van aanschaf Batavus of Sparta

DEN HAAG (ANP) - Fietshandelaren blijven fietsen van merken als Batavus, Sparta en Babboe verkopen, volgt uit een rondgang door het ANP. Het Nederlandse moederbedrijf Accell van de bekende fietsmerken ging vorige week failliet.

12 minuten geleden
Nederlandse gebruikers krijgen volgende week reclame in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - Nederlandse gebruikers van ChatGPT krijgen vanaf volgende week advertenties te zien in de populaire chatbot. Het bedrijf achter ChatGPT, OpenAI, kondigt aan advertenties uit te breiden naar 31 Europese landen, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Afvalverwerker Renewi schrapt ook tientallen banen in Nederland

EINDHOVEN (ANP) - Afvalverwerker Renewi schrapt ook in Nederland tientallen banen. Dat bevestigt een woordvoerder na vragen van het ANP. Eerder meldden vakbonden in België dat 91 mensen hun baan bij het bedrijf daar verliezen.

2 uur geleden
Duitse maatschappij Eurowings gaat weer vliegen naar Dubai

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Eurowings gaat vanaf 25 oktober weer vliegen naar Dubai. Eurowings was gestopt met vliegen naar Dubai na de uitbraak van de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Afvalverwerker Renewi schrapt tientallen banen in België

LOMMEL (ANP/BELGA) - Bij afvalverwerker Renewi dreigen in België 91 mensen hun baan te verliezen. Dat melden de Belgische vakbonden. De directie bevestigt de ontslagronde.

3 uur geleden
Vakbonden kondigen werkonderbrekingen beveiliging op Schiphol aan

SCHIPHOL (ANP) - Beveiligers op Schiphol gaan komende tijd korte werkonderbrekingen houden en stiptheidsacties uitvoeren, heeft vakbond CNV aangekondigd. Ook FNV doet mee. Volgens CNV-onderhandelaar André Quist kunnen de korte werkonderbrekingen zorgen voor iets langere wachtrijen aan het einde van de drukke zomerperiode.

3 uur geleden
Chinese robots rukken op, investeerders staan in de rij

BEIJING (ANP/RTR) - Honderden Chinese robotfabrikanten pakken woensdag in Beijing uit met hun nieuwste robots, om investeerders en consumenten ervan te overtuigen dat de robotrevolutie nu echt doorbreekt. De conferentie 'World Robot Conference' komt op een moment dat robots steeds meer een nieuw strijdtoneel worden in de concurrentie tussen de VS en China. Tegelijkertijd worden investeerders steeds enthousiaster over de sector.

4 uur geleden