Damrak koerst af op vlak begin van ECB-week
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs koerst maandag af op een vrijwel vlak begin van de handelsdag. De nieuwe beursweek lijkt rustig te beginnen, maar later in de week verschuift de aandacht naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook zal scherp worden gelet op de Amerikaanse inflatiecijfers, die net als de rentevergadering van de ECB voor donderdag op het programma staan. Als het algemene prijspeil in de Verenigde Staten sterk blijft stijgen zou de Amerikaanse centrale bank sneller dan verwacht het stimuleringsbeleid gaan afbouwen.
De andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting ook met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese export in mei met bijna 28 procent is toegenomen. Dat was wel minder sterk dan in april en minder dan analisten hadden verwacht. De invoer van het land steeg met 51,1 procent door de sterke stijging van de grondstofprijzen. Dat was de sterkste toename in tien jaar.
Ook gaat de aandacht uit naar het historische akkoord dat de landen van de G7 dit weekend sloten met betrekking tot de vennootschapsbelasting. Daarmee krijgen Europese landen meer rechten om bijvoorbeeld Amerikaanse techondernemingen als Facebook en Amazon te belasten. Het akkoord legt ook een bodem onder de vennootschapsbelasting wereldwijd.
SBM Offshore
Op het Damrak staat SBM Offshore in de belangstelling. De oliedienstverlener en zijn huidige topman Bruno Chabas hebben begin 2012 een contract afgesloten om 35 miljoen dollar over te maken aan een Panamees bedrijf dat onder controle stond van een omstreden bestuurder uit Angola. Corruptiedeskundigen zijn kritisch over het contract, maar volgens SBM is er niets onoorbaars gebeurd, schrijft De Telegraaf.
De Europese beurzen gingen met kleine winsten het weekeinde in. De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 720,18 punten en tikte daarmee een nieuw slotrecord aan. De MidKap bleef vrijwel vlak op 1070,56 punten. Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot 0,4 procent. Ook Wall Street won terrein. De Dow-Jonesindex klom 0,5 procent tot 34.756,39 punten. De brede S&P 500 won 0,9 procent en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,5 procent.
De euro was 1,2155 dollar waard, tegen 1,2170 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 69,06 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 71,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.
7 uur geledenHOLLYWOOD (ANP/AFP) - Californië vindt dat Paramount de Amerikaanse staat chanteert door te dreigen het hoofdkantoor van het entertainmentconcern te verplaatsen uit de staat. Het dreigement volgt op de aangekondigde rechtszaak tussen Paramount en twaalf Amerikaanse staten, waaronder Californië, over de aanstaande overname van Warner Bros.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse koffie-export ligt grotendeels stil na de aardbeving van maandag. Dat stelt de voorzitter van een Colombiaanse organisatie van koffie-exporteurs. De beving in het westen van het land heeft de werkzaamheden in een belangrijke haven verstoord en voor wegversperringen op cruciale snelwegen gezorgd.
8 uur geledenSTARBASE (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, lanceert een nieuw AI-product. Grok Bot, zoals de nieuwe tool heet, moet SpaceX in de race houden rond de ontwikkelingen van kunstmatige intelligentie.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."
11 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.
12 uur geleden