Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak koerst af op rustig begin van cijferseizoen

Damrak koerst af op rustig begin van cijferseizoen

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak lijkt maandag nog rustig te beginnen aan de nieuwe week. Later in de week wordt het cijferseizoen in de Verenigde Staten afgetrapt met onder meer de resultaten grote Amerikaanse banken als JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America en Wells Fargo. Op het Damrak opent navigatiedienstverlener TomTom deze week de boeken en komt maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met omzetcijfers.

Beleggers zullen in de halfjaarrapporten vooral letten op hoe het economisch herstel van de coronacrisis doorwerkt in de prestaties van bedrijven. Ook staan deze week de inflatiecijfers van de Verenigde Staten en de eurozone op het programma.

De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië wonnen maandag terrein na de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. De Nikkei in Tokio toonde een stevig herstel na de recente verliesbeurten en eindigde 2,3 procent hoger.

Wereldwijd minimumbelastingtarief

De markten verwerken daarnaast het nieuws dat alle leden van de G20 het plan om een wereldwijd minimumbelastingtarief in te voeren steunen. Het plan moet uitmonden in een grootschalige hervorming van het internationale systeem voor bedrijfsbelastingen om te voorkomen dat bedrijven winsten doorsluizen. Dat betekent bijvoorbeeld dat de grootste ondernemingen belasting moeten afdragen in het land waar ze zaken doen.

Op het Damrak staat Galapagos in de belangstelling. De biotechnoloog presenteerde tijdens het jaarlijkse congres van de European Crohn's and Colitis Organisation (ECCO) nieuwe onderzoeksresultaten die de werkzaamheid en verdraagzaamheid van het middel filgotinib bij darmontstekingen ondersteunen.

Randstad

Het aandeel Randstad zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van RBC schroefden hun aanbeveling voor het uitzendconcern terug. Het koersdoel werd wel verhoogd.

Op het gebied van beursgangen meldde Sky News afgelopen weekeinde dat de voormalige topman van het Britse olie- en gasconcern BP, Tony Hayward, van plan is met een investeringsfonds naar de beurs in Amsterdam te komen. Hayward wil met zijn bedrijf Energy Transition Partners een bedrag van 175 miljoen euro ophalen om te investeren in bedrijven die actief zijn met batterijen en elektrisch rijden.

De euro was 1,1867 dollar waard, tegen 1,1862 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 74,31 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent minder, op 75,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onderzoek: mkb'ers terughoudend met investeringen

UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.

13 uur geleden
Tientallen reizigers Transavia missen vlucht door rijen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

14 uur geleden
Iraakse premier naar VS voor olie- en gasdeals

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.

16 uur geleden
Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

18 uur geleden
Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

19 uur geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

21 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 dag geleden