Damrak koerst af op rustig begin van cijferseizoen
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak lijkt maandag nog rustig te beginnen aan de nieuwe week. Later in de week wordt het cijferseizoen in de Verenigde Staten afgetrapt met onder meer de resultaten grote Amerikaanse banken als JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America en Wells Fargo. Op het Damrak opent navigatiedienstverlener TomTom deze week de boeken en komt maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met omzetcijfers.
Beleggers zullen in de halfjaarrapporten vooral letten op hoe het economisch herstel van de coronacrisis doorwerkt in de prestaties van bedrijven. Ook staan deze week de inflatiecijfers van de Verenigde Staten en de eurozone op het programma.
De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië wonnen maandag terrein na de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. De Nikkei in Tokio toonde een stevig herstel na de recente verliesbeurten en eindigde 2,3 procent hoger.
Wereldwijd minimumbelastingtarief
De markten verwerken daarnaast het nieuws dat alle leden van de G20 het plan om een wereldwijd minimumbelastingtarief in te voeren steunen. Het plan moet uitmonden in een grootschalige hervorming van het internationale systeem voor bedrijfsbelastingen om te voorkomen dat bedrijven winsten doorsluizen. Dat betekent bijvoorbeeld dat de grootste ondernemingen belasting moeten afdragen in het land waar ze zaken doen.
Op het Damrak staat Galapagos in de belangstelling. De biotechnoloog presenteerde tijdens het jaarlijkse congres van de European Crohn's and Colitis Organisation (ECCO) nieuwe onderzoeksresultaten die de werkzaamheid en verdraagzaamheid van het middel filgotinib bij darmontstekingen ondersteunen.
Randstad
Het aandeel Randstad zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van RBC schroefden hun aanbeveling voor het uitzendconcern terug. Het koersdoel werd wel verhoogd.
Op het gebied van beursgangen meldde Sky News afgelopen weekeinde dat de voormalige topman van het Britse olie- en gasconcern BP, Tony Hayward, van plan is met een investeringsfonds naar de beurs in Amsterdam te komen. Hayward wil met zijn bedrijf Energy Transition Partners een bedrag van 175 miljoen euro ophalen om te investeren in bedrijven die actief zijn met batterijen en elektrisch rijden.
De euro was 1,1867 dollar waard, tegen 1,1862 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 74,31 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent minder, op 75,29 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GÖTEBORG (ANP) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
57 minuten geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
13 uur geleden