Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak koerst af op rustig begin van cijferseizoen

Damrak koerst af op rustig begin van cijferseizoen

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak lijkt maandag nog rustig te beginnen aan de nieuwe week. Later in de week wordt het cijferseizoen in de Verenigde Staten afgetrapt met onder meer de resultaten grote Amerikaanse banken als JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America en Wells Fargo. Op het Damrak opent navigatiedienstverlener TomTom deze week de boeken en komt maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met omzetcijfers.

Beleggers zullen in de halfjaarrapporten vooral letten op hoe het economisch herstel van de coronacrisis doorwerkt in de prestaties van bedrijven. Ook staan deze week de inflatiecijfers van de Verenigde Staten en de eurozone op het programma.

De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië wonnen maandag terrein na de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. De Nikkei in Tokio toonde een stevig herstel na de recente verliesbeurten en eindigde 2,3 procent hoger.

Wereldwijd minimumbelastingtarief

De markten verwerken daarnaast het nieuws dat alle leden van de G20 het plan om een wereldwijd minimumbelastingtarief in te voeren steunen. Het plan moet uitmonden in een grootschalige hervorming van het internationale systeem voor bedrijfsbelastingen om te voorkomen dat bedrijven winsten doorsluizen. Dat betekent bijvoorbeeld dat de grootste ondernemingen belasting moeten afdragen in het land waar ze zaken doen.

Op het Damrak staat Galapagos in de belangstelling. De biotechnoloog presenteerde tijdens het jaarlijkse congres van de European Crohn's and Colitis Organisation (ECCO) nieuwe onderzoeksresultaten die de werkzaamheid en verdraagzaamheid van het middel filgotinib bij darmontstekingen ondersteunen.

Randstad

Het aandeel Randstad zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van RBC schroefden hun aanbeveling voor het uitzendconcern terug. Het koersdoel werd wel verhoogd.

Op het gebied van beursgangen meldde Sky News afgelopen weekeinde dat de voormalige topman van het Britse olie- en gasconcern BP, Tony Hayward, van plan is met een investeringsfonds naar de beurs in Amsterdam te komen. Hayward wil met zijn bedrijf Energy Transition Partners een bedrag van 175 miljoen euro ophalen om te investeren in bedrijven die actief zijn met batterijen en elektrisch rijden.

De euro was 1,1867 dollar waard, tegen 1,1862 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 74,31 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent minder, op 75,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

11 minuten geleden
FT: Nederland en andere landen stellen EU begrotingsultimatum

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.

52 minuten geleden
Webwinkel Shein onderuit op beurs Hongkong na cijfers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.

1 uur geleden
Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.

1 uur geleden
OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.

4 uur geleden
Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

10 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

10 uur geleden