Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak koerst af op positief begin, Wall Street blijft dicht

Damrak koerst af op positief begin, Wall Street blijft dicht

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht hoger te beginnen aan de eerste volle handelsweek van september. De handelsdag zal naar verwachting relatief rustig verlopen aangezien Wall Street gesloten blijft vanwege de Dag van de Arbeid. Ook is het cijferseizoen op de Amsterdamse beurs vrijwel afgelopen. Later deze week komen alleen nog postkluisjesbedrijf InPost en biotechnoloog Vivoryon met hun resultaten.

Beleggers kijken vooral uit naar de rentebesluiten van de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB). De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september opnieuw over het rentetarief en op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank dan zal afzien van een verdere verhoging. De ECB komt op 14 september bijeen. In de eurozone zal de rente naar verwachting wel verder worden verhoogd om de inflatie verder terug te dringen.

Afgelopen weekend gaf de Belgische centralebankpresident Pierre Wunsch aan dat de ECB nog even heeft te gaan met het verhogen van de rente. Ook andere centralebankpresidenten, onder wie die van Oostenrijk en Duitsland, hebben verklaard dat het nog te vroeg is voor een rentepauze in het eurogebied.

Sinds november

De Aziatische aandelenmarkten wonnen maandag terrein. Vooral de Chinese beurzen lieten stevige winsten zien door de hoop op meer steunmaatregelen van de overheid om de kwakkelende economie aan te jagen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,3 procent onder aanvoering van de vastgoedbedrijven. Zo werd Country Garden 13,5 procent meer waard. De noodlijdende projectontwikkelaar heeft een akkoord bereikt over een verlenging van de terugbetaling van een obligatielening en wist daarmee wanbetaling te voorkomen. De beurs in Shanghai won 1,1 procent en de Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger.

De Europese beurzen sloten vrijdag gemengd. De AEX steeg 0,3 procent tot 746,05 punten en de MidKap verloor 0,4 procent tot 877,06 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,7 procent. Londen won 0,3 procent. Op Wall Street eindigde de Dow Jones 0,3 procent hoger op 34.837,71 punten. De brede S&P 500 klom 0,2 procent en techbeurs Nasdaq daalde een fractie.

De euro was 1,0787 dollar waard tegen 1,0784 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,80 dollar. Vrijdag kostte Amerikaanse olie al voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 85 dollar per vat. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 88,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

41 minuten geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

1 uur geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

1 uur geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

1 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot nieuwe recordhoogte door Iranoorlog

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.

2 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

4 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

5 uur geleden