Damrak koerst af op positief begin, Wall Street blijft dicht
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht hoger te beginnen aan de eerste volle handelsweek van september. De handelsdag zal naar verwachting relatief rustig verlopen aangezien Wall Street gesloten blijft vanwege de Dag van de Arbeid. Ook is het cijferseizoen op de Amsterdamse beurs vrijwel afgelopen. Later deze week komen alleen nog postkluisjesbedrijf InPost en biotechnoloog Vivoryon met hun resultaten.
Beleggers kijken vooral uit naar de rentebesluiten van de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB). De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september opnieuw over het rentetarief en op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank dan zal afzien van een verdere verhoging. De ECB komt op 14 september bijeen. In de eurozone zal de rente naar verwachting wel verder worden verhoogd om de inflatie verder terug te dringen.
Afgelopen weekend gaf de Belgische centralebankpresident Pierre Wunsch aan dat de ECB nog even heeft te gaan met het verhogen van de rente. Ook andere centralebankpresidenten, onder wie die van Oostenrijk en Duitsland, hebben verklaard dat het nog te vroeg is voor een rentepauze in het eurogebied.
Sinds november
De Aziatische aandelenmarkten wonnen maandag terrein. Vooral de Chinese beurzen lieten stevige winsten zien door de hoop op meer steunmaatregelen van de overheid om de kwakkelende economie aan te jagen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,3 procent onder aanvoering van de vastgoedbedrijven. Zo werd Country Garden 13,5 procent meer waard. De noodlijdende projectontwikkelaar heeft een akkoord bereikt over een verlenging van de terugbetaling van een obligatielening en wist daarmee wanbetaling te voorkomen. De beurs in Shanghai won 1,1 procent en de Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger.
De Europese beurzen sloten vrijdag gemengd. De AEX steeg 0,3 procent tot 746,05 punten en de MidKap verloor 0,4 procent tot 877,06 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,7 procent. Londen won 0,3 procent. Op Wall Street eindigde de Dow Jones 0,3 procent hoger op 34.837,71 punten. De brede S&P 500 klom 0,2 procent en techbeurs Nasdaq daalde een fractie.
De euro was 1,0787 dollar waard tegen 1,0784 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 85,80 dollar. Vrijdag kostte Amerikaanse olie al voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 85 dollar per vat. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 88,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
3 uur geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
5 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tata Steel is door de Reclame Code Commissie (RCC) op de vingers getikt vanwege zijn duurzaamheidsreclames. Het staalbedrijf in IJmuiden zei daarin dat het zijn CO2-uitstoot in 2030 met 40 procent verlaagt, in 2045 CO2-neutraal is en dat het bedrijf groen staal gaat produceren met groene waterstof. Maar Tata Steel heeft volgens de RCC onvoldoende aangetoond dat het bedrijf zijn ambities voor de productie van groen staal kan halen.
7 uur geleden