Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak koerst af op positief begin na winsten in Azië

Damrak koerst af op positief begin na winsten in Azië

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs koerst woensdag af op een positief begin na de sterke koerswinsten in Azië en op Wall Street. Het Damrak lijkt daarmee de koersverliezen die volgden op de Russische invasie in Oekraïne verder achter zich te laten. De oorlog in Oekraïne blijft de beurshandel wel domineren. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat de vredesgesprekken met Rusland "zwaar" en "soms confronterend" waren. Maar hij zei ook dat er "stap voor stap" vooruitgang wordt geboekt.

Daarnaast zullen de Verenigde Staten en hun westerse bondgenoten naar verwachting deze week extra sancties aankondigen tegen Rusland. Dat zou donderdag moeten gebeuren als de Amerikaanse president Joe Biden ontmoetingen heeft met de NAVO en de Europese Unie in Brussel. Een belangrijk onderdeel van de sancties is naar verluidt een aanscherping van bestaande strafmaatregelen om het Moskou nog moeilijker te maken om sancties te omzeilen.

In Nederland is de stemming onder consumenten sinds de Russische inval in Oekraïne flink verder verslechterd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zakte de graadmeter waarmee het vertrouwen wordt gemeten bijna naar het laagste niveau ooit. Alleen in februari en maart 2013 lag het vertrouwen lager.

Tokio

De AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren een half procent hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. De hoofdindex eindigde dinsdag 1,4 procent hoger op 728,27 punten en keerde daarmee terug naar het niveau van voor de Russische invasie in Oekraïne. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen.

In de Aziatische regio gingen de aandelenmarkten woensdag vooruit. In Tokio eindigde de Nikkei 3 procent in de plus dankzij een sterke koerswinst van techinvesteerder SoftBank. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,7 procent hoger door het aanhoudende herstel in de Chinese techsector.

Avantium

Op het Damrak kwam Avantium nog met jaarcijfers. Het chemieconcern zag de omzet in 2021 met 11 procent stijgen, maar leed wel meer verlies. Volgens topman Tom van Aken was 2021 een belangrijk jaar voor het bedrijf vanwege de definitieve voortzetting van de bouw van de langverwachte bioplastics-fabriek in Delfzijl, waar plastic zal worden gemaakt op basis van suiker in plaats van aardolie.

De euro was 1,1031 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen licht omhoog. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 109,48 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 115,82 dollar.

Meer uit Financieel

Britse reclamewaakhond verbiedt 'racistische' reclame Sanex

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse reclamewaakhond heeft een reclame voor Sanex-douchegel van het Amerikaanse consumentengoederenconcern Colgate-Palmolive verboden. De spot zou hebben gesuggereerd dat zwarte huid "problematisch" en witte huid "superieur" was.

30 minuten geleden
Hacker had toegang tot 800.000 accounts van telecombedrijf België

EVERE (ANP/BELGA) - De Belgische telecomaanbieder Orange Belgium heeft eind vorige maand een cyberaanval op een van zijn IT-systemen ontdekt. Een hacker kreeg hierbij toegang tot zo'n 850.000 klantenaccounts, meldt het bedrijf woensdag.

55 minuten geleden
Vacaturestop bij maker afslankmiddelen Ozempic en Wegovy

BAGSVAERD (ANP/BLOOMBERG) - De Deense medicijnfabrikant Novo Nordisk heeft een wereldwijde vacaturestop afgekondigd. De maker van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy heeft recent een nieuwe topman gekregen, Maziar Mike Doustdar. Hij probeert de kosten te verlagen nu de concurrentie in de markt flink is toegenomen.

1 uur geleden
Noodlijdend Claire's werkt in Noord-Amerika aan redding van keten

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR) - Sieradenketen Claire's wil zijn Noord-Amerikaanse activiteiten aan investeerder Ames Watson verkopen voor een onbekend bedrag. Het bedrijf wil zo zijn verliezen beperken, nadat het eerder uitstel van betaling had aangevraagd in de Verenigde Staten. Daar probeert het bedrijf er via een herstructurering weer bovenop te komen. In Nederland is Claire's deze week failliet verklaard.

2 uur geleden
Aanklagers in België openen onderzoek naar ING België

BRUSSEL (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in België hebben een onderzoek geopend naar ING België, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Le Soir. De stap houdt verband met een breder onderzoek naar voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, schrijft de Belgische krant. Daarbij zou het Brusselse parket naar mogelijk machtsmisbruik kijken.

2 uur geleden
VS zijn tevreden over tariefafspraken met China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft aangegeven dat de Verenigde Staten tevreden zijn over de huidige afspraken met China over importheffingen. Vorige week stelde president Donald Trump hogere importheffingen op Chinese goederen met nog eens negentig dagen uit, tot 10 november.

2 uur geleden
Verzamelwoede Labubu-knuffels goed voor miljardenomzet

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, verwacht dit jaar omgerekend bijna 4 miljard euro aan inkomsten. Dat komt door de grote vraag naar zijn kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden, heeft topman Wang Ning woensdag gezegd. Hij wil de komende jaren meer winkels openen en denkt ook aan Labubu-animatiefilms en -attracties in pretparken. Er komt binnenkort ook een mini-Labubu die je aan je telefoon kunt vastmaken.

3 uur geleden