Damrak koerst af op lager begin na renteverlagingen in China
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers verwerken onder meer de nieuwe renteverlagingen in China en kijken uit naar de opening van Wall Street, waar de beurshandel na een lang weekeinde wordt hervat. De aandacht gaat deze week verder uit naar de verklaringen die president Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve zal afleggen voor het Congres.
Vorige week besloot de Fed te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie na tien verhogingen op rij. Wel zinspeelde de centrale bank op verdere verhogingen later dit jaar. Powell verschijnt woensdag en donderdag voor speciale commissies van het Huis van Afgevaardigden en de Senaat om toelichting te geven op het monetair beleid van de Fed.
De andere Europese beurzen lijken eveneens met kleine minnen te openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omlaag, ondanks nieuwe renteverlagingen in China. Dit keer verlaagde de Chinese centrale bank de rentetarieven voor leningen met een looptijd van een en vijf jaar. Door de leenkosten te verlagen hoopt Beijing het kwakkelende economische herstel aan te jagen.
Bezoek buitenlandminister VS
De verlaging van het vijfjarige rentetarief, dat dient als een referentiekader voor de hypotheekrente in China, viel echter wat tegen. De aandelen van Chinese vastgoedbedrijven en projectontwikkelaars lieten dan ook stevige verliezen zien en de Hang Seng-index in Hongkong verloor daardoor 1,7 procent.
De beurs in Shanghai daalde 0,3 procent. Beleggers reageerden ook op de ontmoeting van de Chinese leider Xi Jinping met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. Tijdens de ontmoeting zou Xi hebben benadrukt dat een stabiele relatie tussen China en de VS goed is voor de wereld. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de plus.
TKH, bestelling Ebusco
TKH liet weten dat een onderdeel van de technologiegroep een contract heeft gekregen van windenergiebedrijf Ørsted voor de levering van kabels voor een zeewindpark in Taiwan. Financiële details van de deal werden niet bekendgemaakt.
Ebusco heeft een nieuw contract getekend met het Duitse openbaarvervoersbedrijf NIAG voor negentien elektrische bussen van twaalf meter en twaalf bussen van achttien meter. De levering van de bussen staat gepland voor eind 2024.
Euro- en oliekoers
De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,0922 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 70,76 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 75,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden