Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak kleurt rood, Philips enige stijger bij hoofdfondsen

Damrak kleurt rood, Philips enige stijger bij hoofdfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De beurs op het Damrak is dinsdag flink lager geëindigd. Bij de hoofdfondsen wist alleen zorgtechnologieconcern Philips (plus 0,6 procent) het hoofd boven water te houden.

De stemming werd gedrukt door een reeks tegenvallende macrocijfers over de Chinese economie. Kort voor de bekendmaking daarvan, verlaagde de Chinese centrale bank onverwachts een belangrijk rentetarief. Daarmee hoopt Beijing het kwakkelende herstel van de op een na grootste economie ter wereld aan te jagen.

De rente in Rusland werd daarentegen juist fors verhoogd. Dat gebeurde tijdens een noodvergadering van de centrale bank in dat land. Die was belegd vanwege de flinke waardedaling van de roebel, die maandag tot het laagste niveau zakte sinds de Russische invasie in Oekraïne. Het nieuwe rentetarief van 12 procent moet ervoor zorgen dat de waarde van de munt weer wat stabiliseert.

Exor

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,9 procent lager op 759,28 punten. De MidKap verloor 1,4 procent tot 888,81 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten eveneens flink, tot 1,6 procent.

Philips was de enige stijger in de AEX. Het aandeel van het zorgtechnologieconcern lijkt nog steeds te profiteren van het nieuws dat Exor een groot belang in het bedrijf heeft genomen. Exor, dat ook een beursnotering in Amsterdam heeft, is het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van Fiat. Dat aandeel daalde 0,3 procent.

TKH

Verzekeraar Aegon en betaalbedrijf Adyen behoorden tot de grootste dalers in de hoofdindex, met minnen van respectievelijk 2,3 procent en 3,9 procent. Beide bedrijven presenteren donderdag hun kwartaalresultaten. Ook staalconcern ArcelorMittal en verzekeraars NN Group en ASR leverden in, tot 1,8 procent.

In de MidKap kelderde TKH met 12,9 procent. De technologiegroep zag de opbrengsten in de eerste jaarhelft minder sterk stijgen dan beleggers hadden gehoopt. Ook de verwachtingen voor het hele jaar vielen tegen.

Fastned

Bij de kleinere bedrijven was TomTom met een plus van 1,5 procent een opvallende stijger. Fastned stond daar tussen de dalers (min 2,3 procent). Evenals Aegon en Adyen komt ook het snellaadbedrijf donderdag met resultaten over de maanden april tot en met juni.

De zorgen over de Chinese economie hadden ook zijn weerslag op de olieprijzen. Zo kostte een vat Amerikaanse olie 2 procent minder op 80,89 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 84,79 dollar per vat. De euro was 1,0927 dollar waard, tegen 1,0920 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Topvrouw AH: systemen rondom winkelvoorraad als eerste opgestart

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.

1 uur geleden
Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

3 uur geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

3 uur geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

4 uur geleden
EU-privacywaakhond bezorgd om 'slimme brillen', zoals van Meta

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.

4 uur geleden
FNV: AH schendt arbeidsvoorwaarden distributiecentrummedewerkers

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.

4 uur geleden
Jetten: incident AH onderstreept belang cyberveiligheid bedrijven

DEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.

5 uur geleden