Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak kleurt rood, Philips enige stijger bij hoofdfondsen

Damrak kleurt rood, Philips enige stijger bij hoofdfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De beurs op het Damrak is dinsdag flink lager geëindigd. Bij de hoofdfondsen wist alleen zorgtechnologieconcern Philips (plus 0,6 procent) het hoofd boven water te houden.

De stemming werd gedrukt door een reeks tegenvallende macrocijfers over de Chinese economie. Kort voor de bekendmaking daarvan, verlaagde de Chinese centrale bank onverwachts een belangrijk rentetarief. Daarmee hoopt Beijing het kwakkelende herstel van de op een na grootste economie ter wereld aan te jagen.

De rente in Rusland werd daarentegen juist fors verhoogd. Dat gebeurde tijdens een noodvergadering van de centrale bank in dat land. Die was belegd vanwege de flinke waardedaling van de roebel, die maandag tot het laagste niveau zakte sinds de Russische invasie in Oekraïne. Het nieuwe rentetarief van 12 procent moet ervoor zorgen dat de waarde van de munt weer wat stabiliseert.

Exor

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,9 procent lager op 759,28 punten. De MidKap verloor 1,4 procent tot 888,81 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten eveneens flink, tot 1,6 procent.

Philips was de enige stijger in de AEX. Het aandeel van het zorgtechnologieconcern lijkt nog steeds te profiteren van het nieuws dat Exor een groot belang in het bedrijf heeft genomen. Exor, dat ook een beursnotering in Amsterdam heeft, is het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van Fiat. Dat aandeel daalde 0,3 procent.

TKH

Verzekeraar Aegon en betaalbedrijf Adyen behoorden tot de grootste dalers in de hoofdindex, met minnen van respectievelijk 2,3 procent en 3,9 procent. Beide bedrijven presenteren donderdag hun kwartaalresultaten. Ook staalconcern ArcelorMittal en verzekeraars NN Group en ASR leverden in, tot 1,8 procent.

In de MidKap kelderde TKH met 12,9 procent. De technologiegroep zag de opbrengsten in de eerste jaarhelft minder sterk stijgen dan beleggers hadden gehoopt. Ook de verwachtingen voor het hele jaar vielen tegen.

Fastned

Bij de kleinere bedrijven was TomTom met een plus van 1,5 procent een opvallende stijger. Fastned stond daar tussen de dalers (min 2,3 procent). Evenals Aegon en Adyen komt ook het snellaadbedrijf donderdag met resultaten over de maanden april tot en met juni.

De zorgen over de Chinese economie hadden ook zijn weerslag op de olieprijzen. Zo kostte een vat Amerikaanse olie 2 procent minder op 80,89 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 84,79 dollar per vat. De euro was 1,0927 dollar waard, tegen 1,0920 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Pomphouders: omzet tankstations keldert door hoge benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse tankstations zagen hun omzet de afgelopen weken met gemiddeld 10 tot 20 procent dalen als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen. Dat zegt Martin van Eijk, voorzitter van de Nederlandse brancheorganisatie van tankstations Drive. Vooral in de grensstreken en bij tankstations langs de snelweg is het volgens hem opvallend rustig.

50 minuten geleden
Veel meer financieringsaanvragen Warmtefonds om hogere gasprijzen

HILVERSUM (ANP) - De gestegen gasprijzen zorgen ervoor dat veel meer huiseigenaren financiering aanvragen voor het energiezuiniger maken van hun woning. Het Nationaal Warmtefonds zegt de afgelopen twee weken ruim een derde meer aanvragen te hebben ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar.

52 minuten geleden
Unilever iets lager op positief Damrak na afsplitsingsgerucht

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is woensdag opnieuw hoger van start gegaan, geholpen door een daling van de olieprijzen. Het aandeel Unilever stond kort na de opening 0,3 procent lager na een gerucht dat het concern overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen.

2 uur geleden
Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht opnieuw minder omzet

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.

3 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq krijgt uitstel van betaling

UTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.

3 uur geleden
ProRail: personeelstekorten spoorwerk dreigen, meer storingen

UTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.

3 uur geleden
UnitedConsumers: adviesprijzen benzine en diesel verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.

4 uur geleden