Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak kijkt uit naar inflatie en Amerikaans banenrapport

Damrak kijkt uit naar inflatie en Amerikaans banenrapport

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs kijken vrijdag vooral uit naar het inflatiecijfer van de eurozone en het Amerikaanse banenrapport. De inflatie is hard opgelopen en beleggers zijn vooral benieuwd of de piek van de geldontwaarding is bereikt. De Europese Centrale Bank verwacht namelijk dat de inflatie een tijdelijk fenomeen is en in de loop van dit jaar zal afnemen.

Het banenrapport uit de Verenigde Staten is van belang omdat de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt in het rentebesluit van de Federal Reserve. Uit het banenrapport van loonstrookverwerker ADP bleek eerder deze week al dat het aantal banen in de private sector sterk is gegroeid. In het officiƫle banencijfer, dat later op de dag verschijnt, worden ook de banen in de publieke sector meegenomen.

De AEX-index koerst af op een licht hoger begin van de laatste handelsdag van de week. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine plussen te openen. In de Aziatische regio gingen de aandelenmarkten vrijdag overwegend vooruit. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,6 procent in de plus, mede dankzij een herstel bij de grote Chinese techbedrijven. De Nikkei in Tokio ging een fractie lager het weekeinde in na de forse verliesbeurt een dag eerder.

Shell

Op het Damrak zal olie- en gasconcern Shell mogelijk bewegen op een adviesverlaging door Exane BNP Paribas. InPost kwam met een handelsbericht. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes leverde in het vierde kwartaal een record van 180 miljoen pakketten. Dat is een stijging van 71 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.

Voor optiekconcern GrandVision is het de laatste handelsdag. Na een lang en slepend overnameproces verdwijnt het moederbedrijf van Pearle van de Amsterdamse beurs. GrandVision is overgenomen door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica.

Chipsector

Ook de chipsector staat in de belangstelling. De Europese chipmaker STMicroelectronics zag de omzet in het vierde kwartaal uitkomen op zo'n 3,6 miljard euro. Vooraf had het bedrijf gerekend op een omzet van 3,4 miljard euro. Over het hele jaar nam de omzet met bijna 25 procent toe. Daarnaast rapporteerde het Zuid-Koreaanse chip- en techconcern Samsung een sterke winstgroei over het afgelopen kwartaal.

De euro was 1,1301 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 80,25 dollar. Brentolie werd ook 1 procent duurder op 82,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiƫn mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

25 minuten geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

26 minuten geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

1 uur geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

1 uur geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

1 uur geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

1 uur geleden
China en Canada verlagen tarieven op koolzaad en auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.

2 uur geleden