Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak kijkt uit naar inflatie en Amerikaans banenrapport

Damrak kijkt uit naar inflatie en Amerikaans banenrapport

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs kijken vrijdag vooral uit naar het inflatiecijfer van de eurozone en het Amerikaanse banenrapport. De inflatie is hard opgelopen en beleggers zijn vooral benieuwd of de piek van de geldontwaarding is bereikt. De Europese Centrale Bank verwacht namelijk dat de inflatie een tijdelijk fenomeen is en in de loop van dit jaar zal afnemen.

Het banenrapport uit de Verenigde Staten is van belang omdat de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt in het rentebesluit van de Federal Reserve. Uit het banenrapport van loonstrookverwerker ADP bleek eerder deze week al dat het aantal banen in de private sector sterk is gegroeid. In het officiƫle banencijfer, dat later op de dag verschijnt, worden ook de banen in de publieke sector meegenomen.

De AEX-index koerst af op een licht hoger begin van de laatste handelsdag van de week. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine plussen te openen. In de Aziatische regio gingen de aandelenmarkten vrijdag overwegend vooruit. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,6 procent in de plus, mede dankzij een herstel bij de grote Chinese techbedrijven. De Nikkei in Tokio ging een fractie lager het weekeinde in na de forse verliesbeurt een dag eerder.

Shell

Op het Damrak zal olie- en gasconcern Shell mogelijk bewegen op een adviesverlaging door Exane BNP Paribas. InPost kwam met een handelsbericht. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes leverde in het vierde kwartaal een record van 180 miljoen pakketten. Dat is een stijging van 71 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.

Voor optiekconcern GrandVision is het de laatste handelsdag. Na een lang en slepend overnameproces verdwijnt het moederbedrijf van Pearle van de Amsterdamse beurs. GrandVision is overgenomen door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica.

Chipsector

Ook de chipsector staat in de belangstelling. De Europese chipmaker STMicroelectronics zag de omzet in het vierde kwartaal uitkomen op zo'n 3,6 miljard euro. Vooraf had het bedrijf gerekend op een omzet van 3,4 miljard euro. Over het hele jaar nam de omzet met bijna 25 procent toe. Daarnaast rapporteerde het Zuid-Koreaanse chip- en techconcern Samsung een sterke winstgroei over het afgelopen kwartaal.

De euro was 1,1301 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 80,25 dollar. Brentolie werd ook 1 procent duurder op 82,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

32 minuten geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

1 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

1 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

4 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

4 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

5 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

5 uur geleden